PDA

Επιστροφή στο Forum : drivers dell inspiron 1525



filippakos7
10-12-09, 09:59
Παιδια καλησπέρα εχω ενα dell inspiron 1525 κ του εκανα ενα φορματ διαγραφοντας τα 2 διαμερισματα που ηταν χωρισμενος ο σκληρος 240 κ 10 GB αντιστοιχα (το ενα εκ των δυο ηταν το γνωστο διαμερισμα των 10 GB recovery) κ δημιουργησα ενα καινουριο 250GB. Το OS που ειχε απο πριν ηταν το windows home premium κ ξαναπερασα το ιδιο. Το προβλημα που αντμετωπισα ηταν το εξης, τα windows δεν βρηκαν μονα τους, τους drivers κ τωρα που ψαχνω μονος μου να τους βρω, εχω απελπιστει γιατι μπαινω στο site της dell (http://supportapj.dell.com/support/index.aspx) κ δεν μπορω να κατεβασω τιποτα γιατι σε οποιον οδηγο να κανω κλικ μου κατεβαζει το Dell download driver manager.
Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος ετσι ωστε να κατεβασω τους drivers. Αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι ο οδηγος της καρτας δικτυου γιατι μπαινω στο ιντερνετ με network adapter.
Ευχαριστω προκαταβολικα...!!!

SadAngels
10-12-09, 11:34
Μπες με Firefox

gfevran
10-12-09, 11:38
Στο site Dell.gr απο το μενού υποστήριξη επιλέγεις Driver&Download ->το μοντέλο που εχεις (inspiron 1525) το λειτουργικό π.χ Vista,xp και τους κατεβάζεις.
Κάλη επιτυχία.

fumantsu
12-12-09, 19:48
Το DVD με τους drivers δεν το εχεις; (ειναι ενα μαυρο που λεει drivers and diagnostics). Απο το site της Dell (ειτε .gr ειτε .com ειτε .co.uk) εχεις δυο επιλογες για να κατεβασεις drivers. Ειτε με τον download manager της Dell ειτε μεσω του browser που χρησιμοποιεις. Αν επελεξες την πρωτη φορα να κατεβασεις καποιον driver με τον manager της Dell θα κατεβαζεις συνεχεια με αυτον (πρεπει να σβησεις τα cookies, να βγεις να ξαναμπεις και να ξανακανεις κλικ σε καποιο driver. Εκει θα σε ξαναρωτησει με ποιον θα κατεβασεις παλι).

@ ADSLgr.com All rights reserved.