PDA

Επιστροφή στο Forum : Άλλο Εκπομπή RF Router



tgi
11-12-09, 13:54
Καλημέρα σε όλους σας,

Θελω να κάνω μια ερώτηση :

πολλοί από εμάς έχουν router όπου έχει ενσωμετωμένη και ασύρματο modude για ασύρματο δίκτυο εκτός από τις 1-4 ethernet ports.

καποιοί από εμας είτε το έχουν enable και έχουν ασύρματο δίκτυο, είτε το κάνουν enable από το software του router on demand όποτε θέλουν αυτοί να έχουν ασύρματο δίκτυο!!!!

Μέχρι εδώ καλά...

και η ερώτηση : όταν το έχεις disable το wirelless μεσα από το router, το hardware radio εκπέμπει???? η κεραία εκπέμπει???? hardware πάντα!:hmm:

μήπως είναι σαν τον αναμεταδώτη όπου δεν φτάνει το σήμα να εκπέμψει αλλα σαν hardware, εκπέμπει κανονικά????:hmm:


Ευχαριστώ

uncharted
12-12-09, 19:46
οχι, δεν εκπεμπει τιποτα απολυτως στο disable, ουτε καν beacons

tgi
13-12-09, 18:29
η ερώτησή μου ειναι καθαρά hardware....
και για να το πώ πιο απλα : όταν κάνεις disable το wireless δικτυο, σταματάει ο router να δινει ρευμα στο πομποδέκτη του wireless ???

Ναι ή Οχι?????

Αν δεν σταματάει να δίνει ρευμα στον πομποδέκτη του wireless τοτε συνεχίζει η ακτινοβολία!!!

Το θεμα μου δεν ειναι να πολεμώ όλες τις ακτινοβολίες δίπλα στα παιδιά μου, αλλα να μην επιβαρίνεται με άλλη μία ακτινοβολία!
Αυτό είναι ο προβληματισμός μου....

uncharted
13-12-09, 20:40
η ερώτησή μου ειναι καθαρά hardware....
και για να το πώ πιο απλα : όταν κάνεις disable το wireless δικτυο, σταματάει ο router να δινει ρευμα στο πομποδέκτη του wireless ???

Ναι ή Οχι?????

Αν δεν σταματάει να δίνει ρευμα στον πομποδέκτη του wireless τοτε συνεχίζει η ακτινοβολία!!!

Το θεμα μου δεν ειναι να πολεμώ όλες τις ακτινοβολίες δίπλα στα παιδιά μου, αλλα να μην επιβαρίνεται με άλλη μία ακτινοβολία!
Αυτό είναι ο προβληματισμός μου....
ναι, σταματαει

@ ADSLgr.com All rights reserved.