PDA

Επιστροφή στο Forum : Χριστουγεννιατικη προσφορα conn-x Συνεχεια



baskon
12-12-09, 00:30
Μιας και το αλλο θεμα ειχε κλειδωθει ας το επαναφερουμε..
Απο οσο γνωριζω απο δευτερα θα ξεκινησει η χριστουγεννιατικη προσφορα..
Ψηνομουν αν ηταν καλη να αλλαζα τη Hol αλλα δε με ενδιαφερει..
Θα δινει δωρο ενα πακετο whats up με sony s312 κινητο(Δεν ειμαι 100% σιγουρος για το μοντελο)..

lunatic323
13-12-09, 21:15
ειχα δει καπου οτι δινει σκληρο δισκο:hmm:

ZhenXlogic
14-12-09, 10:51
Όχι η διαφήμιση που είδα χτες το λέει Connx + ένα κινητό + WhatsUp 10€. ;)

pavilion
14-12-09, 12:47
Αυτά έχει

http://i49.tinypic.com/esoy8m.jpg

iLLiCiT
14-12-09, 13:09
Χμμμ, δεν ήταν ακριβώς αυτό που περίμενα, αλλά ήθελα να πάρω έναν σκληρό δίσκο.
Λίγο μικρός όμως, θα μπορούσαν να δώσουν έναν 350 ή έναν 500ρι...

Και το ερώτημα παραμένει... . .. Το go ote or not to go...

baskon
14-12-09, 13:37
:rofl::rofl::rofl:
Χαχαχα
Ευτυχως εβαλαν και αλλα πραγματα στη προσφορα..
Μαλλον καταλαβαν οτι το καρτοκινητο ηταν εντελως μουφα προσφορα και εβαλαν και τα υπολοιπα..
Ευτυχως..
Παντως τη Παρασκευη το πρωι αυτο που ακουγοταν ηταν μονο το καρτοκινητο σιγουρα..

ΤΗ βλακεια με το οτι μονο σε καθαρες συνδεσεις connx παιρνεις δωρο δε βλεπω να τη βελτιωσαν ομως...
Δηλαδη με Double play δε παιρνεις δωρακι...

Και επισης απο τα 3 δωρακια μονο τα 2 πρωτα αξιζουν..
ΤΟ 3 δηλαδη ο δισκος ειναι πολυ μικρος + απο οτι φαινεται στη φωτογραφια παλιο μοντελο που πλεον δε πωλειται..
Με αλλα λογια οτι τους ειχε περισσεψει στην αποθηκη :rofl:

treli@ris
14-12-09, 14:09
Δωρα των 70€. Κατι ειναι κι αυτο!

man with no name
14-12-09, 17:26
Πήρα στο 134 και μου είπαν ότι μόνο το καρτοκινήτο ισχύει στην χριστουγεννιάτικη προσφορά.

iLLiCiT
14-12-09, 19:47
Απίστευτο..
Τα αφαίρεσαν τα υπόλοιπα από δώρα και από το Website...

Οκ...

Έχω την εντύπωση πως το τμήμα WebDesign του οτέ για να βάλει την προσφορά, την πρόσθεσε στο template που είχαν από την προηγούμενη προσφορά, με αποτέλεσμα να εμφανίζονται και τα προηγούμενα δώρα...

Anyway, χάλασε και η χριστουγεννιάτικη διάθεση μου.
Με τον σκληρό δώρο θα πήγαινα..
Αλλά με το ζόρι WhatsUp?

baskon
14-12-09, 23:07
Χαιρομαι για ενα λογο μονο :rofl: . Τη παρασκευη που εδωσα την ειδηση τελικα επεσα 99.9% μεσα..
Τελικα απο ότι εμαθα υπηρχαν καποια ελαχιστα κομματια απο σκληρους και πολυμηχανημα(μαλλον ειχαν περισσεψει απο καποια παλιοτερη?) τα οποια δοθηκαν μονο μεσω web απο το oteshop.gr.
Προφανως αυτα τα κομματια τελειωσαν..
Κατα τα αλλα θεωρω εντελως μουφα την προσφορα..
Για μενα μονο το πολυμηχανημα κατι ελεγε..
Το καρτοκινητο μονο για οποιον ψηνοταν να παρει νεο σε λιγο καιρο και δεν θελει κανενα top Κινητο..

pavilion
19-12-09, 14:06
Επανέφεραν τελικά τον σκληρό δίσκο στον ΟΤΕ.

http://i50.tinypic.com/wt7odc.jpg

Από πλαίσιο

http://i46.tinypic.com/315k58i.jpg

Και από e-shop Προπληρωμένη 6 μήνες

http://i50.tinypic.com/4hy35g.jpg

iLLiCiT
19-12-09, 19:57
Τελικά ο υπάλληλος του ΟΤΕ που διαβάζει το forum του adslgr.com με θέλει πολύ στον ΟΤΕ...
Αν μέχρι την δευτέρα που θα γυρίσω Θεσσαλονίκη υπάρχει ο σκληρός... τον πήρα :D

iLLiCiT
22-12-09, 15:35
Πήρα τηλ στο 134 και τους ρώτησα αν για να γυρίσω μπορώ να κάνω την διαδικασία από το site ή χρειάζεται να παώ από κατάστημα. (για τον σκληρό)

Μου είπε με έπληξη ότι ο σκληρός δίσκος έχει τελειώσει!. Ενώ στο website εμφανίζει νέο σκληρο δίσκο 320gb...

η τραγικότητα της κατάστασης είναι ότι αν ήμουν πελάτης ΟΤΕ και έκανα παραγγελία μέσω του oteshop θα έπαιρνα όλα τα παρακάτω... (από σφάλμα των σχεδιαστών τς ιστοσελίδας φυσικά)

FuS
22-12-09, 17:27
Εν τω μεταξύ βλέπω ότι στο oteshop.gr έχει σαν στάνταρ addon του conn-x την υπηρεσία web2sms.

Πάρα πολύ κακώς γιατί από όσο γνωρίζω η υπηρεσία αυτή δεν είναι στάνταρ υπηρεσία. Και το είδα πρώτη φορά στο site πριν λίγο.
Γνωρίζει κάποιος αν αναφέρεται καιρό τώρα;

vasos
22-12-09, 17:28
Εγώ παράγγειλα Conn-x (και ενεργοποιήθηκε μέσα στη μέρα) από την προηγούμενη εβδομάδα, από κατάστημα Oteshop, διαλέγοντας το κινητό σαν δώρο (τότε μόνο αυτό είχε) και ακόμα περιμένω να το πάρω... Δεν είχαν κ θα με ειδοποιήσουν.. λένε..
δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.. κρίμας δεν σκέφτηκα να τους πω τότε, "θα βάλω dsl όταν πάρω ότι υπόσχεστε, dsl + δώρο". Με πιάσανε κορόιδο.. δεν πιστεύω ότι θα το πάρω ποτέ.. όλο θα έρθει λένε..

FuS
22-12-09, 17:41
Να πας φίλε να κάνεις έγγραφο παράπονο στο κατάστημα (θα πάρεις και αριθμό πρωτοκόλλου) και θα πάρεις απάντηση.

Επίσης θα σου πρότεινα, αν είσαι εντός 10 εργάσιμων από την ενεργοποίηση της αίτησης, και δεν το βιάζεσαι το ιντερνετ, να κάνεις υπαναχώρηση την αίτηση και να πας να την κάνεις αλλού.
Αν αυτοί δεν είναι επαγγελματίες, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.. ;)

Μια παρένθεση μόνο. Την Πέμπτη που πέρασε έκανες την αίτηση (πριν 4 ημέρες) ή την προηγούμενη Πέμπτη;
Γιατί αν ήταν αυτή την Πέμπτη, είναι καλυμμένοι.
Η ενεργοποίηση γίνεται εντός 10 ημερών.
Τον εξοπλισμό τον παίρνεις εντός 10 ημερών (από την αίτηση)

vasos
22-12-09, 18:09
Όχι η παράδοση του router έγινε άμεσα και η ενεργοποίηση έγινε μέσα σε 6 ώρες(!) από την αίτηση (πριν 5 μέρες όλα αυτά). Το κινητό είναι στο περίμενε και στο κατάστημα που ξαναπήγα και 134 που πήρα τηλ.

FuS
22-12-09, 18:35
Κοίτα, οφείλουν να στο δώσουν εντός 10ημέρου οπότε είναι ακόμη καλυμμένοι.

Αλλά το στυλ "δεν ξέρουμε πότε θα το έχουμε" είναι απαράδεκτο.

emeliss
22-12-09, 22:40
Εν τω μεταξύ βλέπω ότι στο oteshop.gr έχει σαν στάνταρ addon του conn-x την υπηρεσία web2sms.

Πάρα πολύ κακώς γιατί από όσο γνωρίζω η υπηρεσία αυτή δεν είναι στάνταρ υπηρεσία. Και το είδα πρώτη φορά στο site πριν λίγο.
Γνωρίζει κάποιος αν αναφέρεται καιρό τώρα;
???
Στάνταρ δεν είναι από την αρχή;

FuS
23-12-09, 03:44
emeliss η παροχή αυτή είναι από την otenet από εποχές ondsl kit και ήταν τότε συμπληρωματική αλλά όχι στάνταρ. Και απλά τα πακέτα conn-x αφού παρέχουν συνδρομή οτενετ, παρέχεται και η υπηρεσία αυτή. Αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι δεσμευτική και δεν αναφέρεται πουθενά ότι θα στην παρέχει βάσει συμβολαίου, είναι μια extra υπηρεσία δηλαδή.Το λέω όμως με επιφύλαξη.

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 1 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

by nnn, αφαίρεση quoted διαγραμμένου μηνύματος

Ενσύρματο ρούτερ ή ασύρματο με επιδότηση.

iLLiCiT
04-01-10, 13:22
Τελικά τσίμπησα την προσφορά στις 29/12.
Αφού έψαξα όλη την Θεσσαλονίκη, βρήκα στον ΟΤΕ της Ροστάν έναν τελευταίο δίσκο.
Τον έκλεισα τηλεφωνικά και πήγα από εκεί και έκανα την παραγγελία.

Το περίεργο είναι ότι ενώ ήθελα τον σκληρό δίσκο και αντί του ενσύρματου router να έπαιρνα ένα ασύρματο με την επιδότηση, μου είπε η κοπέλα που δούλευε εκεί ότι με τον σκληρό δίσκο έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε το ενσύρματο...Άσκοπα προσπαθούσα να συνεννοηθώ πως ΔΕΝ θέλω το ενσύρματο και πως αντί αυτού θέλω απλά την επιδότηση...

Tespa..

kostantis
05-01-10, 01:57
Ο γερμανος δινει δωροεπιταγη 75ευρω για οποιο προιον θελει ο αγοραστης.
Ισχυει μεχρι της 8 του μηνος

Mercedesf1
05-01-10, 21:25
Η δωροεπιταγη ισχυει και για το Conn-x double play? Δεν γραφει τιποτα στο site του γερμανου για το πακετο Douple Play. Ξερει κανεις αν θα βγαλει καμια νεα προσφορα ο ΟΤΕ?

kostantis
05-01-10, 21:28
Η δωροεπιταγη ισχυει και για το Conn-x double play? Δεν γραφει τιποτα στο site του γερμανου για το πακετο Douple Play. Ξερει κανεις αν θα βγαλει καμια νεα προσφορα ο ΟΤΕ?

Περνας μια βολτα απο τον γερμανο και ρωτας..so simple
Για νεα προσφορα απο ΟΤΕ δεν γνωριζω..

@ ADSLgr.com All rights reserved.