PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα !



dimitriosgr
12-12-09, 13:14
παιδια καλημερα ... εχω 24αρα ΟΤΕ εδω και 1 χρονο περιπου και ειμουν οκ κλειδωνε στα 18 ... τις τελευταιες μερες κανει πολλα disconnect και εχω χαλαστει δεν μπορω να παιξω online ... εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει ?

Link Information

Uptime: 0 days, 0:10:20
Modulation: G.992.5 Annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 953 / 16.563
Data Transferred (Sent/Received) [KB/KB]: 0,00 / 0,00
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 13,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 5,0 / 4,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 9,0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 6 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 974 / 9
HEC Errors (Up/Down): 8.744 / 8

uncharted
12-12-09, 19:03
τα στατιστικα σου ειναι τελεια παντως, περιεργο :hmm:
μηπως εβαλες τις τελευταιες μερες τιποτα χριστουγεννιατικα λαμπακια? 'η καποια αλλη συσκευη που να κανει παρεμβολες?

mondeo
13-12-09, 00:28
Είσαι δύο γωνίες από το DSLAM και έπιανες μόνο 18Mbps και τώρα πιάνεις 16;
Να μου ζήσει ο πιό αξιόπιστος πάροχος!!!!!!!

emeliss
13-12-09, 09:37
Τι κάνει αποσύνδεση; Το παιχνίδι, η σύνδεση του internet, ο συγχρονισμός της adsl γραμμής;

dimitriosgr
13-12-09, 11:18
o συγρονισμος της DSL γραμμης γιατι κοβεται το φωτακι του DSL απο το modem ... εχω το speedtouch 536v6 πανω σε isdn ... οντως ειμαι ακριβος 2 στενα απο το DSLAM στο π.φαληρο...πριν κανα μηνα κλειδωνε στα 21 mbit πραγματικη ταχυτητα ... τωρα κατεβαζω torrent me 1.5mb/sec επεσε λιγακι... βεβαια θα μου πεις ρε φιλε αλλοι εχουνε 5mbit με το ζορι...οντως αλλα συγρινω συμφωνα με τα χαρακτηριστικα της γραμμης μου... το προβλημα μου δεν ειναι η ταχυτητα αλλα το οτι συχνα πυκνα αποσυνδεεται ... το μονο καινουργιο που εβαλα ειναι ενα coolermaster 12mm sto κουτι :rolleyes:... τιποτα αλλο ...

asagate3
13-12-09, 11:23
είναι τα τέλεια χαρακτηριστικά.εχει snr (down)9.0 ζήτα αλλαγή κεντρικού και είσαι έτοιμος

baskon
13-12-09, 11:50
2 τετραγωνα απο το dslam και attenuation 5 και συγχρονιζει στα 16.5 με snr 9..
Σιγουρα δεν ειναι τελεια,ουτε καν πολυ καλα..
Επρεπε να ειναι τουλαχιστον στα 19-20..
Το βασικο δεν ειναι να παρει και να πει αλλαξτε μου κεντρικο...
Το βασικο ειναι να παρει στο 121 να δηλωσει βλαβη ωστε να το κοιταξουν να δουν που ειναι το προβλημα.....
Και αν δε κανουν τιποτα τοτε παιρνει και ζηταει και αλλαγη κεντρικου ή οτι αλλο ...
Αληθεια πριν ανοιξεις το θεμα εδω δηλωσες βλαβη?
Το πρωτο πραγμα που κανουμε παντα ειναι αυτο..
Ετσι και αλλιως εμεις συμβουλες να σου δωσουμε δε μπορουμε εκτος απτα κλασσικα...εβαλες χριστουγεννιατικα λαμπακια,ή αν χαλασε το φιλτρο,ή αν χαλασε η τηλεφωνικη πριζα? κλπ κλπ κλπ
Δηλωσε τη βλαβη σημερα και λογικα μεχρι τη Τριτη θα στο φτιαξουν..Διπλα στον Οτε εισαι!Δε θα υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα στο χαλκο που να μη γινεται τιποτα..

emeliss
13-12-09, 14:38
Ετσι και αλλιως εμεις συμβουλες να σου δωσουμε δε μπορουμε εκτος απτα κλασσικα...εβαλες χριστουγεννιατικα λαμπακια,ή αν χαλασε το φιλτρο,ή αν χαλασε η τηλεφωνικη πριζα? κλπ κλπ κλπ
Τα κλασσικά (εντός του σπιτιού) όμως είναι η αιτία των περισσότερων βλαβών.

@ ADSLgr.com All rights reserved.