PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη απο οτε στη hol



miatr
14-12-09, 20:19
σε λίγες μέρες θα κάνω αλλαγή της σύνδεσης μου με οτε (έχω και 3 msn νούμερα) με την isdn σύνδεση που έχω είχε κανείς την ίδια περίπτωση ? δούλεψε η περίπτωση με την hol?
η αλλαγή από τον οτε στην hol γίνεται διότι με τα ίδια χρήματα που πληρώνω στον οτε θα έχω και internet. η βοήθεια από την τεχνική υπηρεσία της hol δεν είναι καθόλου εύκολη

leatherstrip
14-12-09, 22:20
Οπως επίσης ξεχνα κ τις δυο ξεχωριστές γραμμές του (π)Οτε.

Στη hol(e) θα εχεις μια γραμμη με τα υπολοιπα νουμερα msn (εως 2 νομιζω) χωρις να υπάρχει ταυτοχρονη χρηση δευτερης γραμμης...

lks
15-12-09, 16:50
Αμα σου δουλέψει καλά και μείνεις ευχαριστημένος γράψε στο forum και μια 6αδα νούμερα για λόττο :)

miatr
15-12-09, 17:17
συνδεθηκα με την hol μετα απο 1 ωρα ζητησα την ακυρωση της συνδεσης τα MSN δεν διαχωριζονται ειναι ολα σε μια γραμμη (Εγω εχω το Τiptel isdn για διαχωρισμό των MSN
αλλα μου ειπαν αλλα βγηκαν
ετσι δεν προκειται να γραψω τα 6 νουμερα για lotto

gcf
15-12-09, 17:20
Να τα γράψεις, γιατί πιθανότατα γλύτωσες από πολλές περιπέτειες.

lks
15-12-09, 17:44
Εγώ πάντως γράφω αυτό το νούμερο
801-11-35555
για να το έχεις πρόχειρο όταν θα θές γυρίσεις σε OTE ( ότι πληρώνεις παίρνεις ) ;)
Έυχομαι να μη σου χρειαστεί τελικά φίλε μου!

miatr
16-12-09, 20:16
συνδεθηκα με την hol μετα απο 1 ωρα ζητησα την ακυρωση της συνδεσης τα MSN δεν διαχωριζονται ειναι ολα σε μια γραμμη (Εγω εχω το Τiptel isdn για διαχωρισμό των MSN
αλλα μου ειπαν αλλα βγηκαν
ετσι δεν προκειται να γραψω τα 6 νουμερα για lotto

Οι μακακιες πληρώνονται για να επανέλθω στον ΟΤΕ χρειάστηκε καινούρια αίτηση και η σύνδεση θα γίνει μετά από 10 εργάσιμες ημέρες και ας ήμουν στην hol μόνο 1 ώρα αυτά για να ξέρεται τι μπορεί να πάθει κανείς όταν ο πωλητής της hol άλλα έλεγε άλλα βγήκαν

karetsos
16-12-09, 20:24
δεν ήξερες, δε ρώταγες;

DSLaManiaC
16-12-09, 22:01
Μα κανένας μα κανένας πάροχος δε δίνει (τουλάχιστον στα οικιακά) ISDN.

Αυτό τουλάχιστον δε νομίζεις ότι θα έπρεπε να το ψάξεις λίγο?

miatr
17-12-09, 13:46
Δεν είναι όπως το αναφέρεις διευκρίνισα ότι είναι γραφείο και ότι έχω isdn σύνδεση με 3 msn νούμερα τα οποία ανακατανέμω στο σπίτι μου που είναι πάνω από το γραφείο μου .Όχι μόνον το διευκρίνισα αλλά όταν μου έστειλαν ένα pstn router ενημέρωσα τον πωλητή ότι με το ρούτερ αυτό δεν θα δουλέψουν τα msn σε ανακατανομή η απάντηση του ήταν σας έστειλαν λάθος ρούτερ να το στείλετε πίσω να σας στείλουν isdn router κλπ κλπ

lks
17-12-09, 13:53
Δεν είναι όπως το αναφέρεις διευκρίνισα ότι είναι γραφείο και ότι έχω isdn σύνδεση με 3 msn νούμερα τα οποία ανακατανέμω στο σπίτι μου που είναι πάνω από το γραφείο μου .Όχι μόνον το διευκρίνισα αλλά όταν μου έστειλαν ένα pstn router ενημέρωσα τον πωλητή ότι με το ρούτερ αυτό δεν θα δουλέψουν τα msn σε ανακατανομή η απάντηση του ήταν σας έστειλαν λάθος ρούτερ να το στείλετε πίσω να σας στείλουν isdn router κλπ κλπ

Πράγμα που σημαίνει άλλα λεεί η μιλιά μου άλλα ακούν τα αφτιά μου...
Ο πωλητής έκανε πώληση? αυτό έχει σημασία.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.