PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρόποι εξόφλησης λογαριασμού



doubleplayman
15-12-09, 19:38
- Καταστήματα VODAFONE (ΝΕΟ!) ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ!!!!

- Supermarket CARREFOUR-ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
- Supermarket Λάρισα


e-banking

* AlphaBank
* Eurobank
* Τρ. Πειραιώς

Phone Banking

* Alphaphone της Alpha Bank
* EuroPhone της EFG-Eurobank

Στα καταστήματα τραπεζών

* Alpha Bank
* EFG-Eurobank
* Εθνική
* Πειραιώς

Απαιτείται «κωδικός πληρωμής» ο οποίος αναγράφεται στο έντυπο λογαριασμού

Ταχυπληρωμή hellas online

Οn line μέσω του Winbank easypay της Τρ.Πειραιώς (δεκτές κάρτες VISA, Mastercard)

........Auto merged post: doubleplayman πρόσθεσε 3 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Καταστήματα VODAFONE (ΝΕΟ!) ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ!!!!

Πολύ σημαντικό αυτό! Και δωρεάν....

trd64
15-12-09, 19:51
Η Πειραιώς δεν μου έδινε σήμερα επιλογή για πληρωμή.
Ελπίζω να ήταν προσωρινό.

lks
16-12-09, 16:00
Εγώ πήγα στο κτήριο της xxx στην Κατεχάκη πρίν καμιά ώρα να πληρώσω και για άλλη μια φορά το σύστημα ήταν down....χαχαχαχαχαχα! Για χειρόγραφη απόδειξη δεν το συζητάμε.... Τι να περάσουμε τα data μια στο χαρτί και μια στο πρόγραμμα??? Ποτέ!!!!.
Θα δοκιμάσω με vodafone σήμερα αφου είναι και τσάμπα! Τhanks για την πληροφορία...

bored01
19-12-09, 18:27
Mια απορία. Για εξόφληση στα καταστήματα Vodafone απαιτήται το έντυπο του λογαιασμού, αρκεί ο κωδικός πληρωμής που αναγράφεται σε αυτόν ή γίνεται και μόνο με τον αριθμό του τηλεφώνου ή το ΑΦΜ? Στο 13844 είχε μεγάλη αναμονή για να ρωτήσω...

amoyda
19-12-09, 18:54
Στο 13844 είχε μεγάλη αναμονή για να ρωτήσω...
δεν ειναι απαραιτητο το 13844
παιρνεις τηλ. ενα voda-shop κοντα σου και ρωτας
δεν δεχονται ολα τα τα shops πληρωμες.
http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/selectCounty!selectFromMap.action

alexander_greece
19-12-09, 23:27
Από οτι ξέρω θέλουν λογαριασμό...

Squall
20-12-09, 02:14
Επειδη μπερδευτικα, μονο το λογαριασμο δεν χρειαζεται να πας για να τον εξοφλησεις στην Voda?

bored01
20-12-09, 06:47
Επειδη μπερδευτικα, μονο το λογαριασμο δεν χρειαζεται να πας για να τον εξοφλησεις στην Voda?

Mάλλον ναι. Εγώ απλώς αναρωτιόμουν αν γίνεται να πληρώσεις μόνο με τον αριθμό του τηλεφώνου ή το ΑΦΜ (όπως γίνεται στα κινητά) ή έστω με τον κωδικό πληρωμής (τον οποίο σου δίνουν από το 13844 ή τον βλέπεις από το e-billing)...

bored01
24-12-09, 20:39
Mάλλον ναι. Εγώ απλώς αναρωτιόμουν αν γίνεται να πληρώσεις μόνο με τον αριθμό του τηλεφώνου ή το ΑΦΜ (όπως γίνεται στα κινητά) ή έστω με τον κωδικό πληρωμής (τον οποίο σου δίνουν από το 13844 ή τον βλέπεις από το e-billing)...

Eν τέλει γίνεται με το κωδικό πληρωμής σε όλα τα καταστήματα Vodafone, έκανα σήμερα εξόφληση. Kανονικά γίνεται και με τον αριθμο του τηλεφώνου αλλά για κάποιο λόγο ενώ φαινόταν ενεργό το νούμερο μου δεν εμφάνιζε τα στοιχεία μου (σε αντίθεση με το κωδικό πληρωμής), άρα προφανώς δεν είναι ακόμα 100% έτοιμο το σύστημα.

hyperakos
02-01-10, 00:12
Η Eurobank παιρνει προμηθεια και λεει οτι δεν την τσεπωνει αυτη αλλα η HOL
Η VODA στο Κρανιδι Αργολιδος δεν δεχεται πληρωμες

mondeo
02-01-10, 00:29
Η Eurobank παιρνει προμηθεια και λεει οτι δεν την τσεπωνει αυτη αλλα η HOL

Μούφα μου φαίνεται.


Η VODA στο Κρανιδι Αργολιδος δεν δεχεται πληρωμες

Κακώς.
Αυτοί εκεί κάτω δεν έχουν πάρει χαμπάρι τίποτα;

Gus5000
02-01-10, 03:49
Η Eurobank παιρνει προμηθεια και λεει οτι δεν την τσεπωνει αυτη αλλα η HOL


Σε Εurobank πληρώνω μόνο εγώ... προμήθεια ειναι κάπου 1,5 euro αν δεν κάνω λάθος. Δεν έχω ρωτήσει κάποιον υπάλληλο στο ταμείο αλλά δεν παίζει να τα παίρνει η HOL. Λογικά της Eurobank είναι αφου αυτη ειναι και ο μεσάζοντας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.