PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x TV newbie



sotiros
15-12-09, 23:07
καλησπερα
Σημερα το μεσημερι παρελαβα τον αποκωδικοποιητη.Ακολου8ησα πιστα τις οδηγιες και ακομα δεν βλεπω τιποτα .
Εχω κολλησει στο ¨:
250 Please wait .
Δεν μπορω να παρω την βοη8εια μεσω τηλεφωνου διοτι ειμαι κωφος.
Καμμια ιδεα τι παει στραβα ;
Σ.

sdikr
15-12-09, 23:15
το έχεις βάλει στην πόρτα που λεέι stb; ( σου έχουν δώσει modem Καινούργιο απο τον ΟΤΕ; )
Πες μας ακόμα τι modem έχεις

sotiros
15-12-09, 23:20
το εβαλα επανω στο δικτυο μου,ειναι στην κρεβατοκαμαρα και εχω 2 πριζες δικτυου .
το μοδεμ ειναι ζυχελ πανω σε πστν γραμμη



το έχεις βάλει στην πόρτα που λεέι stb; ( σου έχουν δώσει modem Καινούργιο απο τον ΟΤΕ; )
Πες μας ακόμα τι modem έχεις

emeliss
15-12-09, 23:25
Θα σου στείλουν άλλο ρούτερ που στην θέση STB και μόνο σε αυτή θα παίζει ο αποκωδικοποιητής. Θα πρέπει να βγάλεις το zyxel ή να το μαγειρέψεις (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=267442).

sotiros
15-12-09, 23:27
τους ρωτησα επανειλημενως με ιμειλ.Δεν υπαρχει προβλημα λενε,8α μπει πανω στο δικτυο μου.το ζυχελ δεν το βγαζω .



Θα σου στείλουν άλλο ρούτερ που στην θέση STB και μόνο σε αυτή θα παίζει ο αποκωδικοποιητής. Θα πρέπει να βγάλεις το zyxel ή να το μαγειρέψεις (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=267442&page=8).

sdikr
15-12-09, 23:29
τους ρωτησα επανειλημενως με ιμειλ.Δεν υπαρχει προβλημα λενε,8α μπει πανω στο δικτυο μου.το ζυχελ δεν το βγαζω .


Δεν θα σου δουλέψει τότε δυστυχώς
Θέλει συγκεκριμένα Modem

emeliss
15-12-09, 23:30
Μόνο του δεν θα παίξει.

sotiros
15-12-09, 23:36
8α το σκεφτω το πρωι .Δεν γινεται να βγαλω το ζυχελ για πολλους λογους.
ευχαριστω για το χρονο σας.
Σ.

sdikr
15-12-09, 23:41
8α το σκεφτω το πρωι .Δεν γινεται να βγαλω το ζυχελ για πολλους λογους.
ευχαριστω για το χρονο σας.
Σ.

Δυστυχώς απο όσο θυμάμαι το zyxel δεν υποστηρίζει την λειτουργία που χρειάζεται για να δουλέψει το connx-tv, βέβαια έχω και καίρο να πιάσω κάποιο στα χέρια μου


αν θέλεις δες και αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=267442)

minder
15-12-09, 23:59
Δεν γνωριζω πολλα πολλα για το συγκεκριμενο μοντεμ που λεει ο φιλος.
Στο δικο μου usr 9113 γινεται με καποιες ρυθμισεις και μπορει να λειτουργησει με το conn-x tv.
Αν γινεται και με το δικο του δεν γνωριζω αν γνωριζει καποιος απο το μοντεμ που εχει ας δει αν γινεται να τον βοηθησει.
Οσο για σενα φιλε που δεν μπορεις να συννενοηθεις με την τεχνικη βοηθεια λογω προβληματος ακοης να σου πω εκ των προτερων οτι και εγω που ακουω βοηθεια καμια δεν δινουν για μοντεμ που δεν ειναι της εταιριας τους.
Αν θες παρολα ταυτα να μιλισεις μαζι τους γιατι δεν βαζεις καποιο ατομο αλλο να μιλησει εκ μερους σου.

jack1987
16-12-09, 00:17
Δεν γνωριζω πολλα πολλα για το συγκεκριμενο μοντεμ που λεει ο φιλος.
Στο δικο μου usr 9113 γινεται με καποιες ρυθμισεις και μπορει να λειτουργησει με το conn-x tv.
Αν γινεται και με το δικο του δεν γνωριζω αν γνωριζει καποιος απο το μοντεμ που εχει ας δει αν γινεται να τον βοηθησει.
Οσο για σενα φιλε που δεν μπορεις να συννενοηθεις με την τεχνικη βοηθεια λογω προβληματος ακοης να σου πω εκ των προτερων οτι και εγω που ακουω βοηθεια καμια δεν δινουν για μοντεμ που δεν ειναι της εταιριας τους.
Αν θες παρολα ταυτα να μιλισεις μαζι τους γιατι δεν βαζεις καποιο ατομο αλλο να μιλησει εκ μερους σου.

Δεν δίνουν πληροφορίες για άλλο εξοπλισμό και αν το καλο σκεφτούμε έχουν και ένα δίκιο.Δεν μπορεί να ξέρεις όλες τις ρυθμίσεις του κάθε router.

sotiros
16-12-09, 12:08
καλημερα
εβαλα το ρουτερ που δινουν μαζι με τον αποκωδικοποιητη.το καλωδιο που παει σε αυτον το εβαλα στην πορτα 4 και παρολα αυτα το ιδιο μηνυμα
250 παρακαλω περιμενετε

sdikr
16-12-09, 13:11
Αν μπορείς δώσε παραπάνω πληροφορίες, τι Modem είναι, πως το έχεις συνδέσει, έτσι ώστε να μπορέσουμε και εμείς να βοηθήσουμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.