PDA

Επιστροφή στο Forum : NETFASTER IAD2 KAI USB HDD FAT32



melodyst
15-12-09, 23:24
καλησπερα παιδια.εχω παρει και εγω το netfaster iad2 και στο σπιτι και στο καταστημα μου.Στο σπιτι εχω ενα usb hdd 400gb διαμορφωμενο σε fat32 οπως ζηταει το netfaster.Εχω συνδεσει το δισκο πανω στο ρουτερ και του εχω κανει τις ρυθμισεις για ftp και web ftp server.Επισης εχω δημιουργησει ενα hostname στο dyndns και εχω περασει τα στοιχεια στο ρουτερ sto ddns πεδιο.Τοπικα απο αλλους υπολογιστες στο σπιτι με ftp μπαινω κανονικοτατα και βλεπω ολα τα αρχεια του δισκου.Με http(web ftp δηλαδη) δεν μπαινω ουτε τοπικα.Απο το καταστημα δεν μπαινω ουτε με ftp ουτε με web ftp.Να σημειωσω οτι εχω κανει port forward την 21 port για την ip του η/υ.Στο ρουτερ εχω 192.168.1.2 και στον η/υ 192.168.1.5.Παρακαλω καποιος καποιος να με βοηθησει για το πως μπορω να μπαινω διαδικτυακα απο το καταστημα μου και να βλεπω τον δισκο.
Ευχαρστω εκ των προτερων

SORRY ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ POST.

CRC
16-12-09, 17:09
Κάτω από το menu USB/FTP server υπάρχει και μια επιλογή που ονομάζεται "remote access". Την έχεις ενεργοποιήσει ? Δεν χρειάζεται να κάνεις port forwarding. Αντίστοιχα και για το WebFTP.

melodyst
16-12-09, 20:06
Κάτω από το menu USB/FTP server υπάρχει και μια επιλογή που ονομάζεται "remote access". Την έχεις ενεργοποιήσει ? Δεν χρειάζεται να κάνεις port forwarding. Αντίστοιχα και για το WebFTP.

καλησπερα,ευχαριστω για την απαντηση.ναι την εχω τσεκαρει αυτη την επιλογη,αλλα μονο εντος δικτυου μπαινω.στο μαγαζι που ειμαι τωρα οχι.να κλεισω τις πορτες που ανοιξα?

........Auto merged post: melodyst πρόσθεσε 87 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........


καλησπερα,ευχαριστω για την απαντηση.ναι την εχω τσεκαρει αυτη την επιλογη,αλλα μονο εντος δικτυου μπαινω.στο μαγαζι που ειμαι τωρα οχι.να κλεισω τις πορτες που ανοιξα?
Φιλε λαθος με ftp μπαινω απο μακρια αλλα οχι με web ftp.καμμια ρυθμιση?

@ ADSLgr.com All rights reserved.