PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπη αρχειου απο ιστοσελιδα σε pdf-Μηπως ξερετε πως?



zoug100
16-12-09, 14:54
γεια σας.θα ηθελα αν καποιος φιλος ξερει να με βοηθησει σε κατι.βρηκα εδω (http://books.google.gr/books?id=UewpBkK6bpEC&dq=A+COURSE+IN+LANGUAGE+TEACHING&printsec=frontcover&source=bn&hl=el&ei=_8QoS5b1L5SKnQPBgJGvDQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CBkQ6AEwAw#v=onepage&q=&f=false) σε αυτη την ιστοσελιδα αυτο το βιβλιο και θα ηθελα αν καποιος φιλος γνωριζει να με βοηθησει πως μπορω να το μετα τρεψω σε αρχειο pdf η εστω word.
αν καποιος ξερει ας με βοηθησει.

treli@ris
16-12-09, 15:01
Υπαρχει ο Google Book Downloader...

29gk
16-12-09, 15:21
Αν χρησιμοποιεις firefox εχει ενα - δυο προσθετα.

zoug100
16-12-09, 15:47
Αν χρησιμοποιεις firefox εχει ενα - δυο προσθετα.

ποια ειναι αυτα τα προσθετα?

29gk
16-12-09, 16:34
Web2PDF converter

PDF download

δεν ξερω αν θα σου κανουν ουτε εγγυωμαι για την αξιοπιστια τους, αλλα για απλες εργασιες εγω εχω κανει τη δουλεια μου.

arkar
21-12-09, 10:02
στα mac δεν χρειάζεσαι τίποτα :-) απλώς του λες print και κάτω αριστερά στο παράθυρο σου βγάζει επιλογή για save as pdf (αυτό ισχύει για όλες τα έγγραφα όχι μόνο για τις σελίδες).

στα windows η καλύτερη λύση είναι ο ίδιος ο acrobat που προσθέτει έναν εικονικό printer στο pc. επιλέγεις και εδώ Print (από οποιοδήποτε έγγραφο, όχι μόνο σελίδες) και από τη λίστα των εκτυπωτών επιλέγεις το Acrobat Printer (νομίζω έτσι εμφανίζεται). Σε αφήνει να ρυθμίσεις μάλιστα διάφορα όπως ποιότητα κ.λπ.

Από open source δεν γνωρίζω, νομίζω ότι το Open Office πρέπει να έχει save as pdf...

@ ADSLgr.com All rights reserved.