PDA

Επιστροφή στο Forum : 8mbps Conn-x.Αποσυνδεσεις standar ωρες...



dia1995
17-12-09, 12:09
Γεια σας...
Μολις πριν δυο εβδομαδες ενεργοποιηθηκε η 8αρα συνδεση μου στην conn-x...Απο την πρωτη μερα ειχα αποσυνδεση σε στανταρ ωρες...Καλεσα τον ΟΤΕ και δηλωσα βλαβη...Ηρθανε απο εδω τεχνικοι ειπαν οτι ολα ειναι οκ,και οι γραμμες μου,και οι γραμμες τους...Το ελενξαν και απο θεσσσαλονικη,ολα μια χαρα και απο εκει...(Και δεν διαφωνο γιατι αν ειχαν αυτοι προβλημα ή εγω θα ηταν για ολη την ημερα προβλημα στον θορυβο..Αλλα αυτο καθ ολη την διαρκεια της ημερας εχει μια χαρα θορυβο απο οτι λεει το ρουτερ μου,και δεν αποσυνδεομαι βεβαια Noise margin(15db) Downstream (30db)Attenuation) Αλλα...Σε συγκεκριμενες ωρες εχω μια ή δυο αποσυνδεσεις την ημερα...αναμεσα 12-2 το μεσημερι και 9-11 το βραδυ:(....ΓΙΑΤΙ τοτε πεφτει ο θορυβος μου στα 9,μετα 5 και γινετε η αποσυνδεση...Γιατι γινετε αυτο δεν μπορω να καταλαβω ουτε εγω,ουτε ο τεχνικος που μιλουσαμε πριν απο λιγο...διοτι λεει οτι αυτοι και το σπιτι μου ειναι οκ...Μετα μου ειπε οτι απο εξωτερικους θορυβους μπορει να γινεται αυτο...τοτε του ειπα οτι διπλα απο το σπιτι μου ειναι το τηλεφονικο κεντρο της Τελλας...Ειπε οτι μαλλον αυτο φτεει...Μου ειπε πρωτα να δοκιμασω με το wirelless κλειστο...(το δοκιμαζω τωρα,αν και δεν νομιζω οτι θα σταματησει να υπαρχει το προβλημα):hmm:και επισης σκεφτηκα να συνδεσω το ρουτερ σε μια αλλη τηλεφονικη πριζα μηπως η συγεκριμενη ειναι προβληματικη...Μην σας κουραζω αλλο....Επισης εχω δοκιμασει να το βαλω και σε χαμηλοτερη ταχυτητα(mode ADSL2) και παλι στη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο εγινε η αποσυνδεση
Αν καποιος μπορει να βοηθησει πανω σ αυτο θα του ειμουν ευγνομων,διοτι ο ΟΤΕ και εγω σηκωνουμε τα χερια ψηλα...Ειναι προτοτυπο φαινομαι νομιζω...Ευχαριστω για τον χρονο σας!

nontasaggelis
17-12-09, 23:42
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=350551

blackwar
18-12-09, 00:43
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=348168 και εδω εχω προβλημα σε ιδιες ωρες την ημερα

@ ADSLgr.com All rights reserved.