PDA

Επιστροφή στο Forum : 8mpbs Disconnects...Το προβλημα??



dia1995
17-12-09, 21:02
Γεια σε ολους,
Πριν περιπου τρεις εβδομαδες εκανα Dp8mbps συνδεση στην Conn-x...Ενω η ταχυτητα συγχρονισμου μου ειναι Full Downstream 8192 // Upstream 391 με attenuation στα 28 και Noise margin Downstream (14db) // Upstream (15db) εχω 1-2 αποσυνδεσεις ημερησιως(οχι πολλες,αλλα γιατι)

Πρεπει να σας πω επισης οτι πηρα τηλεφωνο τον Οτε,δηλωσα βλαβη...Ηρθανε τεχνικοι στο σπιτι μου,ειπανε οτι ολα ειναι καλα,το ελενξανε και απο Θεσσαλονικη,και αυτοι ειπανε οτι δεν εχει προβλημα η γραμμη μιου...

Μιλωντας σημερα με τον τεχνικο του Οτε ξανα,βγαλαμε ενα συμπερασμα...(Στην διπλανη πολυκατοικια υπαρχει <<παρανομο>> τηλεφονικο γραφει της Τελλας) και σκεφτηκαμε οτι απο εκει ερχονται τονοι θορυβου (αν δεν το λεω σωστα διορθωστε με)
και για αυτο εκει που εχω 15(db) noise margin εκτοξευετε μεσα σε λιγα λεπτα στα 6(db) noise margin και αποσυνδεομαι...Αυτπ γινετε μονο μια ή δυο φορες την ημερα(κυριως απογευματινες ωρες 7-11,οπου αποσυνδεομαι,και για τις υπολοιπες ωρες της ημερας ειμαι Τζετ με 15db θορυβο και βραχο γραμμη...

Υπαρχει περιπτωση οντως να φτεει το τηλεφονικο γραφειο της Τελλας?Και αν ναι τι θα μπορουσα να κανω???:hmm:(παντος νομιζω οτι ο ΟΤΕ δεν φτεει,διαφορετικα θα ειχα καθ' ολη την διαρκεια της ημερας προβλημα)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

........Auto merged post: dia1995 πρόσθεσε 84 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Παιδια καμια ιδεα,κανενας??

@ ADSLgr.com All rights reserved.