PDA

Επιστροφή στο Forum : Visual Studio 2003



Hwoarang
22-03-06, 17:13
Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανένας να εγκαταστήσει αυτό το πρόγραμμα

ενώ έχω όλα τα requirments που ζητάει μου βγάζει αυτήν την εικόνα και δεν κάνει εγκατάσταση

ξέρετε τι παίζει?

πως θα κάνω install??:hmm::hmm:

7087

Spear_
22-03-06, 17:22
Αν κάνεις click στο 1 (Prerequisites) δεν σου βγάζει τπτ;

vasper
22-03-06, 17:23
Τϊ εννοείς δεν κάνει εγκατάσταση; Σε αυτήν την οθόνη πατάς την επιλογή 2 και δεν ξεκινάει η εγκατάσταση;

viron
22-03-06, 17:27
Δές το installation log file εδώ λέει που θα το βρείς http://blogs.msdn.com/astebner/articles/447004.aspx
για να έχεις περισσότερες πληροφορίες.

Βύρων.

powerthunder
22-03-06, 17:57
Αφού πατήσεις κάποια επιλογή μετά τι γίνεται?

WAntilles
22-03-06, 18:01
Μα προφανώς δεν θα γίνει η εγκατάσταση.

Αφού η εικόνα σου λέει ρητά ότι ΔΕΝ πληρείς τις προϋποθέσεις για να γίνει η εγκατάσταση (το 2).

Πρέπει πρώτα συνεπώς να πατήσεις στο 1.

Hwoarang
22-03-06, 20:22
Πατάω το ένα και εγκαθηστώ ότι πακέτο λέει.

στην αρχή ήταν "φωτισμένο" μονο το ένα. Μετά απο κάποιες εγκαταστάσεις μου εμφανίστηκαν και τα υπόλοιπα

όταν πατάω το 2 μου λέει ότι για να κάνω add/remove κάποια πακέτα να πάω στον πίνακα ελέγχου κτλ κτλ

btw όταν πατάω το 1 μου βγάζει αυτο

7088

τα εγκαθηστώ οκ. και μετα μου ξαναβγάζει το αρχικό παράθυρο, ξαναπατάω το ένα και μου βγάζει το ίδιο λες και δεν τα πέρασε. το 2 εξακολουθεί και δεν κάνει τίποτα:evil::evil:

WAntilles
22-03-06, 20:58
Γενικά όλα τα Visual Studio από το 7.0 και μετά, είναι πολύ μυγιάγγιχτα με τις προϋποθέσεις τους.

Κλείσε το setup, πήγαινε στο Add-Remove και βγάλε τελείως όλα αυτά που λέει ότι χρειάζονται repair, κάνε restart και μετά άσε τον να τα βάλει μόνος του όπως εκείνος θέλει.

YiannisM
22-03-06, 21:46
Μήπως κάτι από τα prerequisites ΔΕΝ εγκαταστάθηκε σωστά;;
Μήπως θέλει κάνα Windows update για να στρώσει;;

Δεν ξέρω... Ιδέες ρίχνω μπας και πετύχω την καλή... :whistle:

Hwoarang
23-03-06, 01:06
Thx WANtilles. Απεγκατάσταση και εγκατάσταση όλων ήθελε. Τι να πώ... Windows:evil:

Σας ευχαριστώ όλους

closed

@ ADSLgr.com All rights reserved.