PDA

Επιστροφή στο Forum : Να μείνω στην forthnet;



ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ
18-12-09, 03:01
:clap:ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΩΜΟΥΝΑ(ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ)ΝΑ ΤΗΝ "ΚΑΝΩ"ΑΠΟ ΤΗΝ forthnet Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ(ΦΙΛΥΡΟ )ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΕΛΗΦΘΗ (ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΕΝΤΡΟ) ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕΣΩ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΧΗΤΗΤΕΣ ΣΠΑΝΙΑ ΞΕΠΑΙΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ 2000kbps,ΕΝΩ ΗΔΗ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΣΤΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ forthnet,ΕΧΩ ΥΠΕΡΔΙΠΛΑΣΙΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ? ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΑΝΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ.ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΝΤΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝΟΣΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ -ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ-ΤΟ 2010 ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

Vamos_Petros
18-12-09, 03:52
Θα σου απαντήσω όσο πιο αναλυτικά μπορώ...............................

ΟΧΙ!:twisted:

uncharted
18-12-09, 03:57
Θα σου απαντήσω όσο πιο αναλυτικά μπορώ...............................

ΟΧΙ!:twisted:
διαβασε και αυτο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=277448) και σκεψου το :p

Just_Nikos
18-12-09, 07:28
:clap:ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΩΜΟΥΝΑ(ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ)ΝΑ ΤΗΝ "ΚΑΝΩ"ΑΠΟ ΤΗΝ forthnet Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ(ΦΙΛΥΡΟ )ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΕΛΗΦΘΗ (ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΕΝΤΡΟ) ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕΣΩ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΑΧΗΤΗΤΕΣ ΣΠΑΝΙΑ ΞΕΠΑΙΡΝΟΥΣΑΝ ΤΑ 2000kbps,ΕΝΩ ΗΔΗ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΣΤΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ forthnet,ΕΧΩ ΥΠΕΡΔΙΠΛΑΣΙΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.ΜΗΠΩΣ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ? ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΑΝΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ.ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΝΤΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝΟΣΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ -ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ-ΤΟ 2010 ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.
Nα ρωτησω κατι?
Τους πηρες τηλ και τους ειπες οτι θα φυγεις αν δε σε βαλουν στο ιδιοκτητο?

ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ
19-12-09, 08:10
NAI ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ

hel
19-12-09, 10:19
Τι άλλες επιλογές έχεις εκεί που είσαι; Hol ?
Εννοώ ότι υπάρχουν και φθηνότερα προγράμματα.
Και αν γίνεται μην γράφεις με κεφαλαία, γιατί υποδηλώνουν ότι φωνάζεις...

spooksville
21-12-09, 17:17
Καλο θα ηταν να παραμεινεις αν δεν υπαρχει θεμα ανανεωσης συμβολαιου και αν δεις τα σκουρα την κανεις με ελαφρα... μην ειμαστε τελειως αρνητικοι!

Vamos_Petros
21-12-09, 23:47
Καλο θα ηταν να παραμεινεις αν δεν υπαρχει θεμα ανανεωσης συμβολαιου και αν δεις τα σκουρα την κανεις με ελαφρα... μην ειμαστε τελειως αρνητικοι!


Φιλε ρώτα και εμάς τι έχουμε τραβήξει από αυτο το αίσχος που λέγεται forthnet και τα λεμε....

Georgevtr
22-12-09, 04:19
Καλημέρα ιππόκαμπε.Φίλυρο=δύσκολη περιοχή.
Κατ αρχήν δώσε μας τα stats του τωρινού σου ρούτερ με σύνδεση οτε.
Μήν τσιμπάς στα μαρκετίστικα τρίκ των πωλητών.(πχ τί άκουσες να λένε όταν αναφέρεις δικό τους κέντρο?καμπίνα δηλαδή?)

salpigidis
22-12-09, 10:48
Παιδια εδω και 2 χρόνια απο τοτε που εβαλα αυτο το καρκινομα την forthnet δεν εχω καταφερει να σταυροσω μιση ωρα παιχνιδιου on-line!!!στο θέμα μας, εγω πάντως που τους περνω τηλ. και τους κραζω δεν ειδα καποια διαφορά ..Εψαξα και άλλες εταιρίες αλλα αν δεν ειναι η γραμμη τηλεφωνου οτε δεν μπορεις να βαλεις κατι αλλο σωστα?εχει κανεις καποια ιδεα με το τι μπορω να κανω ωστε να μην μπω στην ταλεπορια να αλλαξω παροχο αλλα να βελτιωθει η κατασταση?

hel
22-12-09, 11:04
Παιδια εδω και 2 χρόνια απο τοτε που εβαλα αυτο το καρκινομα την forthnet δεν εχω καταφερει να σταυροσω μιση ωρα παιχνιδιου on-line!!!στο θέμα μας, εγω πάντως που τους περνω τηλ. και τους κραζω δεν ειδα καποια διαφορά ..Εψαξα και άλλες εταιρίες αλλα αν δεν ειναι η γραμμη τηλεφωνου οτε δεν μπορεις να βαλεις κατι αλλο σωστα?εχει κανεις καποια ιδεα με το τι μπορω να κανω ωστε να μην μπω στην ταλεπορια να αλλαξω παροχο αλλα να βελτιωθει η κατασταση?

Τι στοιχεία γραμμής έχεις;
Μπορείς να πας σε όποιο πάροχο θες μετά τη forthnet, χωρίς να έχεις ΟΤΕ.

geonet
22-12-09, 11:09
Όλοι μενουν στη Forthnet και καλα γιατί είναι αξιοπιστη και με τους περισσότερους συνδρομητές. Αυτό ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΙΑ.

Απλα αντί να κόβουν το internet ρίχνουν την ποιότητα έτσι ώστε να μήν σου πούν πότέ οτι δεν έχεις. (αλλά αυτό που έχεις είναι σαν να μην έχεις)

Έχουν τόσους πολλούς συνδρομητές πού αδυνατούν να τους εξυπηρετήσουν και αυτό φαίνεται καθημερινά είδικά τα απογεύματα που δεν έχει να δώσει Bandwidth με το εξωτερικό.

Ντροπή τους απλά που συνεχίζουν και ζητάνε κι' αλλους συνδρομητές.

Λογικά με την νέα χρονιά θα φύγουν πολλοί από Forthnet...

prodromosfan
22-12-09, 11:10
Παιδια εδω και 2 χρόνια απο τοτε που εβαλα αυτο το καρκινομα την forthnet δεν εχω καταφερει να σταυροσω μιση ωρα παιχνιδιου on-line!!!στο θέμα μας, εγω πάντως που τους περνω τηλ. και τους κραζω δεν ειδα καποια διαφορά ..Εψαξα και άλλες εταιρίες αλλα αν δεν ειναι η γραμμη τηλεφωνου οτε δεν μπορεις να βαλεις κατι αλλο σωστα?εχει κανεις καποια ιδεα με το τι μπορω να κανω ωστε να μην μπω στην ταλεπορια να αλλαξω παροχο αλλα να βελτιωθει η κατασταση?

και πολυ εκατσες 2 χρονια.
ψαξε για αλλο παροχο ρε φιλε να βρεις την υγεια σου.

salpigidis
22-12-09, 16:03
παιδια εχετε δικιο σε αυτα που λετε αλλα το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να παω αλλου..ολους τους παροχους που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν το ιδιο πραγμα : οτι δεν γινεται να βαλω connex π.χ. αν η γραμμη του τηλεφωνου δεν ειναι οτε (που δεν ειναι οτε επειδη εχω και εκει forthnet απο το πακετο) με λιγα λογια την εβαψα.!!!ξερει κανεις αν κανω isdn αν θα μπορω την 2η γραμμη να την κανω οτε ?

uncharted
22-12-09, 19:52
παιδια εχετε δικιο σε αυτα που λετε αλλα το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να παω αλλου..ολους τους παροχους που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν το ιδιο πραγμα : οτι δεν γινεται να βαλω connex π.χ. αν η γραμμη του τηλεφωνου δεν ειναι οτε (που δεν ειναι οτε επειδη εχω και εκει forthnet απο το πακετο) με λιγα λογια την εβαψα.!!!
δεν ισχυει αυτο, υποστηριζεται η μεταβαση απο εναλλακτικο παροχο σε αλλο εναλλακτικο παροχο

αν θες να πας σε ΟΤΕ, φυσικα και θα μεταβει ολη η γραμμη (και το τηλεφωνο) σου στον ΟΤΕ

salpigidis
22-12-09, 19:56
ναι ενοειτε οτι υποστηριζεται αλλα εγω ( η μαλλον οι γονεις μου) δεν θελουν να αλλαξει και το τηλεφωνο σε οτε ..Ασε που μαζι με το double play της forthnet εχουμε και νοβα..Ξερει κανεις σχετικά με αυτο που ρωτησα πριν : αν γινεται βαζωντας isdn την δευτερη γραμμη να την εχω οτε (ωστε να βαλω σε αυτη το connex) Αν γινεται αυτο σωθηκα!!

uncharted
22-12-09, 21:31
ναι ενοειτε οτι υποστηριζεται αλλα εγω ( η μαλλον οι γονεις μου) δεν θελουν να αλλαξει και το τηλεφωνο σε οτε ..
για ποιον λογο δεν το θελουν αυτο?
σε shared-llu πρεπει να εχεις τηλεφωνικη γραμμη του ΟΤΕ, δεν γινεται αλλιως, αλλα δεν βλεπω και καποιο προβλημα


Ασε που μαζι με το double play της forthnet εχουμε και νοβα..
εφοσον εχεις συμβολαιο και με την νοβα, εισαι "δεμενος" διπλα, το ξερεις αυτο


Ξερει κανεις σχετικά με αυτο που ρωτησα πριν : αν γινεται βαζωντας isdn την δευτερη γραμμη να την εχω οτε (ωστε να βαλω σε αυτη το connex) Αν γινεται αυτο σωθηκα!!
οταν λες δευτερη γραμμη, εννοεις δευτερο ξεχωριστο βροχο?
αν ειναι ετσι, φυσικα και γινεται να βαλεις isdn + connex

charis_k
29-12-09, 03:21
Θα σου απαντήσω όσο πιο αναλυτικά μπορώ...............................

ΟΧΙ!:twisted:
:rofl:

BlindG
29-12-09, 03:25
Θα σου απαντήσω όσο πιο αναλυτικά μπορώ...............................

ΟΧΙ!:twisted:

Όπως τα λέει είναι :p
Απλώς να προσθέσω πως από προσωπική πείρα, αν θέλεις να σε σέβονται σαν πελάτη, είσαι σε λάθος εταιρία :-k

ipo
29-12-09, 03:43
Όπως τα λέει είναι :p
Απλώς να προσθέσω πως από προσωπική πείρα, αν θέλεις να σε σέβονται σαν πελάτη, είσαι σε λάθος εταιρία :-k
:oneup:

hks300
29-12-09, 10:16
Και γω εκεί είχα πρόβλημα παιδιά με την εξυπηρέτηση και γιαυτόν την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια :)

lex9117
29-12-09, 12:36
Όπως τα λέει είναι :p
Απλώς να προσθέσω πως από προσωπική πείρα, αν θέλεις να σε σέβονται σαν πελάτη, είσαι σε λάθος εταιρία :-k

:respekt::worthy::oneup::oneup:

Οτι ακριβως ειπαν τα παιδια. Καν'την με βαρια και μεγαλα πηδηματα!!

Forthnet + σεβασμος στον πελατη = .... Βασικα δεν την ξερουν αυτη την προταση εκει.

kostas_thess
30-12-09, 23:43
Εγώ γιατι δεν έχω προβλήματα?:hmm: Μήπως ζω σε άλλον πλανήτη :ufoabduct? Τι σκ@!@!τα? Βλέπω τόσο καιρό στο φόρουμ που όλοι κλαίγονται για της ταχύτητες και της αποκρίσεις . Και το Broswsing είναι καλό , ταχύτατο θα έλεγα και το download και από torrent , websites και από rapidshare. Αρχίζω και το βλέπω σοβαρά ότι ζω αλλού … :drowned

Υ.Σ Συγχρονίζω στα 22319/1021 Και έχω σπάνια disconnects.

@ ADSLgr.com All rights reserved.