PDA

Επιστροφή στο Forum : baudtec t263r1u-a1



endeka
18-12-09, 13:40
Παιδιά, έχει ένας φίλος το ρημάδι το baudtec t263r1u-a1 και θέλει να το συνδέσει μέσω USB.
Έψαξα στο site της εταιρίας και του ΟΤΕ αλλά drivers για Windows 7 τίποτα.
Ή εγώ κάτι δεν κάνω καλά ή ... τον ΟΤΕ.
Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω τους USB drivers ?

terko
18-12-09, 14:09
Φίλε μου η σύνδεση USB δεν ενδείκνυται για ADSL, μόνο Ethernet και ασύρματα.
Αν δεν έχει ο υπολογιστής του θύρα Ethernet ας αγοράσει μια κάρτα, είναι πάμφθηνες.
Οσο για drivers για Windows 7 δεν νομίζω πως θα βρεις εύκολα, κάνε όμως μια προσπάθεια στο google με το μοντέλο του router και ταυτόχρονα drivers για Windows 7.

endeka
18-12-09, 14:24
Το θέμα είναι πως η Ethernet του router χρησιμοποιείται.
Γι αυτό θέλει USB, για να συνδέει το laptop.

terko
18-12-09, 15:03
Και στο support της εταιρίας, drivers μέχρι και για Vista γράφουν πως υπάρχουν, http://www.baudtec.com.tw/p_adsl2+%20router_t263r1.htm

dimgavril
18-12-09, 15:07
Και να το συνδέσεις ενδεχέται να μην δουλεύουν ταυτόχρονα USB και Ethernet. Πάρε ένα switch (έχουν από 15 Euro) και σύνδεσέ τα και τα δύο μέσω ethernet!

terko
18-12-09, 15:15
Δώσε καλύτερα άλλα 40-50 Ευρώ και πάρε ένα router της προκοπής με 4 θύρες ethernet και ασύρματο και καθάρισες.

TeoT
19-12-09, 00:46
Και να το συνδέσεις ενδεχέται να μην δουλεύουν ταυτόχρονα USB και Ethernet. Πάρε ένα switch (έχουν από 15 Euro) και σύνδεσέ τα και τα δύο μέσω ethernet!

Δουλευουν το εχω κανει σε γνωστους μου.

Aoshi
12-11-10, 00:22
Για οσους εχουν ενα προβληματακι με το συγκεκριμενο router, ναι δουλευουν και ethernet και usb ταυτοχρονα.
Για το θεμα των drivers σε Windows 7 η λυση ηταν απλη : τρεξ'τε το setup.exe των drivers για Windows XP (πιθανοτατα να δουλευει και με των Vista) σε compatibility mode Windows XP SP3 και θα ειστε οκ. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.