PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή router + iptv



XFiLiPPAS
18-12-09, 17:51
Για σας έχω μια σύνδεση χολ με tv.
Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω το netfaster 2 και να βάλω ένα άλλο router και να βλέπω και hol tv.
Έχω μεγάλο πρόβλημα συχρονισμού με το netfaste 2 και δεν είμαι ευχαριστημένος!

harris
22-12-09, 17:27
Θα μπορέσεις να έχεις τηλεόραση με άλλο ρούτερ, αρκεί να ξέρεις να το ρυθμίσεις...

Δώσε τα στατιστικά να δούμε τι έχει η σύνδεσή σου... τι παράπονο έχεις από το netfaster 2;

cyberten
09-09-14, 22:01
ΠΑιδιά κι εγώ θέλω να αλλάξω ρουτερ. Τώρα χρησιμοποιώ το ZTE ZXHN H108N V2.3 και θέλω να το αλλάξω με το TP-Link TL-WDR3600. Αν μπορεί καποιος ας με ενημερώσει...

zonknoob
10-09-14, 11:54
Εγώ που είχα Hol + Hol TV ότι ρουτερ και να άλλαζα έπαιζε κανονικά δεν χρειαζόταν να κάνω καμιά ρύθμιση.

dimtz
15-09-14, 17:47
διαβαστε εδω http://www.adslgr.com/forum/threads/811225-TP-LINK-TD-W8970-%CE%AE-%CE%BC%CE%AE%CF%80%CF%89%CF%82-ASUS-DSL-N12U-%CE%921 πως να το κανετε , ποστ 7-8

cyberten
17-09-14, 19:15
Αν είναι να έχεις πάλι δύο ρουτερ συνδεδεμένα, εγώ αποσύρω το ενδιαφέρον - δεν αξίζει!

dimtz
17-09-14, 20:56
μια χαρα αξιζει, απλα το ενα θα ειναι μονο για hol tv, τι σε πειραζει? ετσι και αλλιως υπαρχει το ρουτερ

cyberten
18-09-14, 09:16
Γιατί ο δικός μου ο σκοπός είναι να έχω μόνο ένα ρούτερ που θα τα κάνω όλα. Ήδη έχω αρκετά "πράγματα" επάνω στο οικιακό δίκτυό μου. Συγνώμη που διαφωνώ και ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος από αυτή τη λύση. Θα συνεχίσω το ψάξιμο μήπως και τα καταφέρω...

jkoukos
18-09-14, 13:23
Έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα που αναφέρθηκε και δουλεύει μόνο αν είναι συνδεδεμένο και το router της HOL, είναι η διεύθυνση MAC.
Αν υπάρχει επιλογή στο νέο router για MAC Spoofing, απλά γράφουμε εκεί την αντίστοιχη διεύθυνση της HOL συσκευής και λογικά θα παίξει.
Προφανώς η υπηρεσία "δένεται" με κάθε router μέσω της διεύθυνσης MAC και δεν επιτρέπει την λειτουργία άλλου router. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με την voip τηλεφωνία της HOL, που με τις κατάλληλες ρυθμίσεις παίζει και σε άλλα router.

@ ADSLgr.com All rights reserved.