PDA

Επιστροφή στο Forum : Απώλεια κωδικού πρόσβασης στο Speedtouch 510i



vvrethan
23-03-06, 02:43
Καλοί μου φίλοι, χαίρετε!!! όπως καταλαβαίνετε από τον παραπάνω τίτλο ξέχασα τον κωδικό πρόσβασης στο εν λόγω router μέσω της διεύθυνσης 10.0.0.138. Προσπάθησα μέσω του προγράμματος αναβάθμισης του firmware αλλά τζίφος η ιστορία. Τζίφος απεδείχθη και η προσπάθειά μου στο reset. :cry: Πείτε μου τι μπορώ να κάνω για να μπω; Πληροφοριακά το firmware του είναι η version 4.3.2.6.0. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:worthy:

DSLaManiaC
23-03-06, 09:28
1- Σβήσε το router.

2- Πάτησε μία φορα το κουμί στηγμιαία για να ανάψει το router.

3- Μόλις δεις το φωτάκι του power να αναβοσβήνει σε πράσινο χρώμα ξαναπάτησε μία φορα το κουμί στιγμιαία.

4- Το λαμπάκει σταματάει να αναβοσβήνει και γίνεται σταθερά πράσινο. Μετα απο 6 δευτερόλεπτα αρχίζει να αναβοσβήνει πάλι. Τότε ξαναπάτησε μία φορα το κουμί στιγμιαία.

5 - Όλα τα λαμπάκια θα γίνουν πράσινα για λίγο

6- Μετά το router θα κάνει επανεκκίνηση μόνο του και οι εργοστασιακές ρυθμήσεις θα επαναφερθούν σβήνοντας και το password που έβαλες.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όταν το κάνεις αυτό ότι ρυθμησεις έχεις κάνει θα διαγραφούν. Μαζί και ο κωδικός της σύνδεσης ADSL.
Πρέπει να ρυθμησεις το router απ την αρχή δηλαδή για να μη σε μπερδεύω.

Re-Ti-Re
23-03-06, 09:30
Μόνο ένα τρόπο μπορώ να σκεφτώ.
Όμως θα χάσεις όλες τις ρυθμίσεις του router και θα πρέπει να τις ξαναπεράσεις από την αρχή.
Πρώτα πρέπει να κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=253518&postcount=2) για να βρούμε το password.

Και το password μετά θα είναι ένα από τα δυο (δεν θυμάμαι ποιο)

user: Administrator
Password: <Πατάς Enter>
user: Administrator
Password: Administrator

vvrethan
23-03-06, 19:02
Καλοί μου φίλοι το πρόβλημα λύθηκε χάρη σε σας!!!
Σας ευχαριστώ πολύ:D:)

DSLaManiaC
25-03-06, 11:07
2 μήνες το πάγιο της dls για τον κόπο μας :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.