PDA

Επιστροφή στο Forum : Restore στο TILGIN MOOD 400-002 του Connex-tv



blademyc
20-12-09, 01:23
Ξερει κανεις πως να κανω Restore στο TILGIN MOOD 400-002 του Connex-tv ?

Πάτησα το κουμπί πισω του restore και τωρα εχει κόλληση και δεν βγαζει ουτε εικόνα και στο καντραν λεει μονο Tilgin - Mood400 ουτε κλεινη δεν κανει τιποτα.

a11
20-12-09, 12:41
εκανες μεγαλο λαθος που πατησες το reset. τωρα ο δεκτης ηρθε σε εργοστασιακες ρυθμισεις, και δεν εχει πλεον τις ρυθμισεις του ΟΤΕ... καλεσε τωρα την εξυπηρετηση του οτε , και πες τους το τι εκανες.. το γραφει και στις οδηγιες οτι δεν πρεπει να πατησεις το reset, γιατι χανει το setup του konn-x tv..
εγω τους ειχα ρωτησει αν μπορω να κανω ρεσετ του δεκτη απο εκει και μου το αποκλεισαν κατηγορηματικα..
νομιζω οτι αν δεν γινει τιποτα να χρειαστεις αλλον , και να επιστρεψεις αυτον,,
θα σου πουνε στο τηλ, τι θα κανεις..
δοκιμασε να τον βγαλεις απο το ρευμα , να το ξαναβαλεις και να περιμενεις περιπου καμια ωρα συνδεμενο κανονικα μηπως παρει την ενημερωση παλι...
ενας φιλος μου που εκανε το ιδιο με εσενα , το αφησε μιση ωρα συνδεμενο ,
και αρχισε να ξεκινα μονο του μετα και ολα ΟΚ
αν δεν αλλαξει κατι παρε τηλ, στον οτε

ZhenXlogic
20-12-09, 15:11
Μην τα κάνουμε τόσο τραγικά την MAC Address θα του ζητήσουν και σε 1 μέρα θα είναι ΟΚ, θα του ξανά περάσουν το Firmware & Settings. ;)

blademyc
22-12-09, 13:34
Τελικα δεν ηθελε restore. Αφου πείρα ενα μοντεμ philips που υποστηρίζει stb μετά απο μίση ωρα περίπου έβγαλε εικονα και στην τηλεόραση !!!

Βεβεαια οταν πειγα στο κατάστημα του ΟΤΕ στην 62 μαρτύρων στο Ηράκλειο εκει 2 κουρασμένα παλικάρια (απο την παλια σχολη των υπαλλήλων του ΟΤΕ) οχι μονο δεν δοκίμασαν τον αποκωδικοποιητή (γιατι απαγορευετε !!) αλλα οταν δεν ήθελαν να ασχοληθούν μαζι μου έδωσαν το τηλέφωνο του ΟΤΕ για να κανο διακοπή και με απείλησαν οτι αν και καλα λύπη και κάποιο καλώδιο απο την κούτα θα μου το χρεώσουν (μιλάμε για το θέατρο του παραλόγου)

maik
23-12-09, 17:12
Καποιοι δασκαλοι και καποιοι καθηγητες Ελληνικων θα πρεπει να κρεμαστουν αναποδα για παραδειγματισμο.:evil::evil::evil::evil:

vspiros
25-12-09, 01:18
Να απαγορεύσουμε και σε κάποιους συμφορουμίτες που τυχόν έχουν δυσλεξία να ξαναγράψουν στο φόρουμ;

ZhenXlogic
25-12-09, 13:55
Να απαγορεύσουμε και σε κάποιους συμφορουμίτες που τυχόν έχουν δυσλεξία να ξαναγράψουν στο φόρουμ;


;) :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.