PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπο conn-x talk σε HOL 2play με vodafone εκπτωση.



blackwar
22-12-09, 22:59
Απο conn-x talk θα παω HOL
Ερωτησεις.
1)Μου ειπαν οτι θα αναλαβουν αυτοι την διακοπη απο οτε(δεν εχω δεσμευση). Ειναι αληθεια το οτι θα εχω τηλεφωνο απο την πρωτη μερα, αλλα ιντερνετ σε ενα μηνα?(ετσι μου ειπαν)
2)εχω vodafone κινητο και παιρνω 10 ευρω εκπτωση.
3)ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ?δεν εχουν βαλει δωρεαν τελος ενεργοποιησης η που..ηδες??οεεοε?κανουν προσφορες οι οποιες σε εχουν μειον και ΑΠΟ τον ΟΤΕ για τους πρωτους 12 μηνες.ελεος!!!
4)Εχω WAG200G και pstn απο Οτε,αν βαλω HOL θα εχω voip και θα ειναι αχρηστο το παλιο ΡΟΥΤΕΡ?ή μπορω να τους ζητησω κατι αλλο για να λειτουργει το linksys??Και τι διαφορα εχει το voip?και εχει διαφορα στην ταχυτητα του ιντερνετ?
5)επειδη δεν φτιαχνω νεα ΣΥΝΔΕΣΗ(δηλ με τον ιδιο αριθμο τηλεφωνου θα ειμαι) vodafone ή HOL δεν παιρνω 2 μηνες δωρο(αν κανω χαρτια απο την ιδια την vodafone) αλλα αν κανω αιτηση online στην ΗΟΛ παιρνω 2 μηνες δωρο,10μερες broadband,δωρο ασυρματο ρουτερ και 10 ευρω εκπτωση????
6)Διατηριση του ιδιου αριθμου τηλεφωνου χρεωνομαι κι αλλα εκτος της ενεργοποιησης?
7)ΤΕΛΙΚΑ τι πληρωνω ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ??και για ο,τι αλλα βλακειες σου δινουν?(δηλ ολα τα χαρτια και τις μπο..δες που χρεωνουν για την συνδεση)?
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ διοτι οι γονεις μου θα με φανε αν εχουν μπλεξιματα με την HOL .
8)εχω οτε σε αλλο ονομα και vodafone Κινητο σε αλλο ονομα αλλα ζητανε το ιδιο Α.Φ.Μ και στα δυο,αν το κινητο του αλλαξω ονομα ,θα αλλαξει σε μια μερα ή θα περιμενω?

Υ.Γ Απαντηστε μου σε ολα σας παρακαλω(και οσοι γνωριζουν σιγουρα),επισης εχω διαβασει ολα τα μικρα γραμματακια αλλα δεν βγαζω ακρη!!!!

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΤΗΝ VODAFONE ΟΤΙ ΓΙΑ HOL TELEPHONY ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΚΠΤΩΣΗ 10 ΕΥΡΩ ΓΙΑ VODAFONE ΚΙΝΗΤΑ ΕΝΩ ΣΤΟ SITE ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!!

bored01
23-12-09, 06:28
1)Tην όλη διαδικασία την αναλαμβάνει η hol. Βλάκείες σου λένε, μέχρι να ενεργοποιηθείς στη hol θα έχεις κανονικά τηλέφωνο και internet από τον ΟΤΕ. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο ή internet.
2)Aν το πάγιο του κινητού σου είναι από 35 ευρώ έως 59.9 ευρώ, ναι, θα έχεις 10 ευρώ συνολική έκπτωση (5 ευρώ στο λογαριασμό του κινητού και 5 στου σταθαρού κάθε μήνα). Εδώ (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8361) είναι ο πίνακας με την έκπτωση που δικαιούσαι ανάλογα με το πρόγραμμα σου στη Vodafone και τη hol.
3)To τέλος ενεργοποίησης είναι 34.9 ευρώ τα οποία χρεώνονται στο πρώτο λογαριασμό.
4)Στη περιοχή σου (Α/Κ Τερψιθέας) λογικά θα έχεις κανονική τηλεφωνία οπότε το router σου θα λειτουργεί κανονικά. Αν για κάποιο λόγο σου δώσουν VoIP (εξαιρετικά δύσκολο, σπάνια δίνουν πλέον) θα χρησιμοποιήσεις της hol. Σε κάθε περίπτωση θα σου δώσουν δωρεάν ασύρματο modem/router.
5)Ναι. Αν κάνεις την αίτηση σε κατάστημα Vodafone παίρνεις δύο μήνες δώρο και την μηνιαία έκπτωση. Αν κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά παίρνεις δύο μήνες δώρο μαζί με 10 μέρες δώρο ασύρματο internet Vodafone και όταν ενεργοποιηθείς παίρνεις στην εξυπηρέτηση της hol ή πας σε κατάστημα Vodafone και σου ενεργοποιούν και την έκπτωση.
6,7)Δεν χρεώνεσαι τίποτα άλλο εκτός του τέλους ενεργοποίησης.
8)Πρέπει να είναι στα ίδια στοιχεία. Αλλάζει εντός μιας εβδομάδας. Η μεταβίβαση γίνεται σε κατάστημα Vodafone παρουσία και των δύο ατόμων. Ρώτα τους μήπως μπορείς να κάνεις και ταυτόχρονα την αίτηση στη hol και την ενεργοποίηση της έκπτωσης (αφού η hol δεν θα ενεργοποιηθεί άμεσα, αν και δεν νομίζω).

Για την έκπτωση με hol teleplhony εφόσον το λέει το site λέει βλακείες ο υπάλληλος. Πες του να μπει στο site!:p

blackwar
23-12-09, 10:03
Χιλια ευχαριστω.Αλλαζω σημερα το ονομα του κινητου.Και ΠΑΩ HOL!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.