PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρυθμίσεις NETCARTA ?



ogenikos
09-01-04, 15:15
Με την NETCARTA για adsl σύνδεση βάζεις μόνο username και password (χωρίς ip ή dns servers ή άλλες ρυθμίσεις) και συνδέεσαι?
Εχω alcatel speedtouch router και σύνδεση PPPoA.

ogenikos
09-01-04, 21:18
Ναι.
Μόνο user name and password.
Peace.

mavlok
10-01-04, 10:32
Ρητορικη ερωτηση ηταν αυτη?!?!?

moutoxapei
10-01-04, 10:41
χεχεχε.....έεεετσ'......... :lol:

whiteman7
10-01-04, 15:08
ναι μόνο που στο username προσθέτεις και @acn.
αλλιώς δε συνδέεσαι

ogenikos
10-01-04, 15:26
Ρητορικη ερωτηση ηταν αυτη?!?!?
Οχι αλλά όπως βλέπεις η απάντησή μου έιναι μετά απο 6 ώρες που το βρήκα μόνος μου και αφού είδα ότι δεν απαντάει κανένας είπα να απαντήσω εγώ για να το βλέπουν και άλλοι που ίσως είχαν την ίδια απορία.
Peace.

JohnJ
12-01-04, 00:17
Επίσης σε εμένα χρειάστηκε να γράψω το username μου με μικρά γιατί με κεφαλαία δεν συνδεόταν :)

saint240881
14-01-04, 23:13
ρητορικη απαντηση...γαματο... :lol:

Unicorn
18-01-04, 21:41
Με την NETCARTA για adsl σύνδεση βάζεις μόνο username και password (χωρίς ip ή dns servers ή άλλες ρυθμίσεις) και συνδέεσαι?
Εχω alcatel speedtouch router και σύνδεση PPPoA.

Τελικά κατάφερες να συνδεθείς;; Με PPPoA? Γιατί σε μένα, η σύνδεση που δημιουργείται είναι μόνο PPPoE! :roll:

zouzouni
23-01-04, 01:04
Συγνώμη αν σας φαίνεται περιττό, αλλά ρίξτε κι μια ματιά σ'αυτό το παλαιότερο post
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=3327
νομίζω ότι μπορεί να βοηθήσει.

ogenikos
23-01-04, 01:45
Τελικά κατάφερες να συνδεθείς;; Με PPPoA? Γιατί σε μένα, η σύνδεση που δημιουργείται είναι μόνο PPPoE! :roll:
Ναί μόλις γύρισα απο την δουλειά συνδέθηκα.(γι'αυτό έκανα και το δεύτερο ποστ.
Δεν θα κάνεις σύνδεση με τις συνδέσεις τών windows αλλα με τις οδηγίες του cd του μόντεμ θα κάνεις εγκατάσταση τον PPPoA driver της alcatel και θα συνδέεσαι ή θα αποσυνδέεσαι μέσω του web interface του μόντεμ:
http://10.0.0.138
Επίσης αν έχεις εγκατεστημένο στο pc σου το upnp service, θα σου βγάλει και ένα εικονίδιο σύνδεσης στο network connections, με το οποίο μπορείς να συνδέεσαι ή να αποσυνδέεσαι.
Τα λέει και στο manual tou cd, και όπως είπε και ένας φίλος εδώ στο forum ..R.T.F.M :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.