PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανάγκη για αιμοπετάλια.



TYRONAGA
23-03-06, 19:16
e-mail απο ΔΗΜΟ ΣΟΦΑΔΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ 20/03/2006

Παρακαλώ στείλετέ το παντού. Ένα ιδιαίτερα ευαίσθητο ζήτημα. O Δημήτριος ΜΑΡΙΝΟΣ - ΞΥΔΗΣ του Χαραλάμπους, ένα παιδάκι δυόμισυ ετών πάσχει απο οξεία λεμφοβλαστική λευχαιμία. Όποιος γνωρίζει δότες αιμοπεταλίων ή θέλει να δώσει. Ο Δημητριος ΜΑΡΙΝΟΣ - ΞΥΔΗΣ του Χαραλάμπους νοσηλεύεται στο νοσοκομείο παίδων Αγλαϊα Κυριακού (τηλ. 210 - 772 6000) . Μόνο εκεί μπορεί να δώσει. Παρακαλώ προωθήστε το παντού.

morpheus
23-03-06, 21:31
Εγώ θα πάω αύριο ίσως να δώσω. Αν πρόκειται να έρθει και κανεις άλλος ας το πει μπας και κανονισουμε και παμε μαζι να γνωριστούμε

opimis
24-03-06, 03:32
Έκκληση για δότες αιμοπεταλίων για τον μικρούλη , έγινε και πέρσι στις 25/1/2005 Δημήτρη Μαρινο-Ξύδη ( http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13391), που λογικά είναι πλέον 3,5 ετών.
Δυστυχώς για τον μικρό Δημήτρη μάλλον δεν βρέθηκε συμβατός δότης!
Παράκληση για όσους διαβάζουν αυτές τις γραμμές, να προωθήσουν την έκκληση αυτή όπου μπορούν, ακόμα πείτε το σε φίλους, συγγενείς και γνωστούς, ποτέ δεν ξέρετε αν κάποιος από τον περίγυρο μας θέλει να βοηθήσει μαθαίνοντας για τον μικρό Δημήτρη!

morpheus
24-03-06, 10:36
Λοιπόν πήρα τώρα τηλ και μου είπαν οτι ο μικρός Δημήτρης έχει ανάγκη απο αιμοπετάλια ομάδας Α, και επειδή εγώ είμαι Ο δεν μπορώ να δώσω. Θα πήγαινα να δώσω αίμα αλλά έχω δώσει πρόσφατα ρε γμτ.
Θα δώ μήπως πάει κανένας φίλος μου

Μου είπαν οτι αφού δε μπορώ να δώσω αίμα τώρα να πάω τους καλοκαιρινούς μήνες που έχουν έλλειψη.

opimis
24-03-06, 16:08
... να πάω τους καλοκαιρινούς μήνες που έχουν έλλειψη.
Έλλειψη σε μονάδες αίματος έχουμε σαν χώρα όλο το χρόνο, απλά τους καλοκαιρινούς μήνες οι ανάγκες για αίμα είναι αυξημένες, λόγο των τροχαίων ατυχημάτων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.