PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα rar...ειναι χαλασμενα τελικα?



ESP1982
23-03-06, 19:50
εχω κατεβασει καποια αρχεια σε rar μορφη μεσω μουλαριου

οταν προσπαθω να τα ανοιξω, μου βγαινει μυνημα πως ισως ειναι damaged ή δεν εχουν ολες τις πληροφοριες.


εγινε μια, δυο λεω οκ...


οταν ομως εχει γινει πανω απο 10 φορες και το εχουν πανω απο 300 χρηστες, με βαζει σε σκεψεις...προσπαθω να τα ανοιξω με το winrar


εχει κανεις καμια προταση?εχει τυχει σε κανεναν?

gallahant
23-03-06, 19:52
δοκιμασε με αλλον αποσυμπιεστη...

ESP1982
23-03-06, 20:12
δοκιμασε με αλλον αποσυμπιεστη...



καμια προταση?

gallahant
23-03-06, 20:38
win uha

Patentman
23-03-06, 23:19
Πρεπει να εχεις την τελευταια εκδοση του winrar για να τα ανοιγει ολα, τουλαχιστον μεταγενεστερης της 3.0, αλλιως ειναι ενας λογος απο τους πολλους να βγαζει τετοιο σφαλμα.

gkandir
23-03-06, 23:25
Γιατί δε ρίχνεις μια ματιά και σ' αυτό (http://www.rar-repair.com/); Δεν το έχω χρειαστεί, αλλά είχα διαβάσει καλά λόγια.

WandereR
24-03-06, 00:24
Κοιταξες αν όντως ήταν ραρ αρχείο????:whistle:
Πιθανον αμα το πεταξεις σε κάποιον καλο πλαειερ(vlc) να παίξει, αν είναι καλό μοιράσου το μαζί μας...:D

Patentman
24-03-06, 00:37
Σωστοοοοος. Εχει ενα δικιο σε αυτο ο WandereR. Πρεπει να το μοιραστεις :p Για δες.

pancon
24-03-06, 14:09
Έχεις δοκιμάσει την ενσωματωμένη επιλογή repair που έχει το winrar (δεν ξέρω αν την έχουν όλες)? Έχω σώσει μερικά αρχεία με αυτήν. (For the record, χρησιμοποιώ την έκδοση 3.20)

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει (ίσως είναι άσχετο με την περίπτωσή σου) είναι ότι καμιά φορά ζορίζεται να ανοίξει ένα .rar (ή να βγάλει μερικά αρχεία από μέσα) όταν το path+filename είναι πολύ μακρύ οπότε και κάνω ότι μπορώ για να το μικρύνω (μετακίνηση πάνω πάνω στο δίσκο, π.χ. C:\, αντί για το desktop ξέρω γω που είναι C:\Documents and Settings\User\Desktop\, rename απ'ότι μακρυνάρι είναι σε 1.rar ή κάτι παρόμοιο).

anodizer
24-03-06, 14:14
Έχεις δοκιμάσει την ενσωματωμένη επιλογή repair που έχει το winrar (δεν ξέρω αν την έχουν όλες)? Έχω σώσει μερικά αρχεία με αυτήν. (For the record, χρησιμοποιώ την έκδοση 3.20)

Νομίζω ότι αυτός που έφτιαξε το .rar πρέπει να έχει βάλει recovery record αλλιώς δεν θα κάνει τίποτα το repair.

pancon
24-03-06, 15:48
Δες κι εδώ (http://riepersnest.tripod.com/rar/step1.htm) μήπως βοηθήσει, από κάπου έδώ μέσα το πήρα το λινκ (νομίζω ο stamiak το είχε πρωτοβάλει).

kubiak
24-03-06, 16:03
§


Νομίζω ότι αυτός που έφτιαξε το .rar πρέπει να έχει βάλει recovery record αλλιώς δεν θα κάνει τίποτα το repair.Μιας και ο λόγος για το recovery record, ας σημειωθεί:

"Recovery record
Set a size of the recovery record in percent to the total archive size. The maximum allowed value is 10%. Larger recovery record allows to recover from more serious damages, but at the same time it increases archive size, so 1 - 3% is probably optimal. This input field is available only if you enabled "Put recovery record" option in the General options of this dialog.
Πηγή: Βοήθεια WinRar v3.20"


§

moshstef
24-03-06, 16:29
Χρησιμοποιείς την τελευταία έκδοση winrar;

gallahant
24-03-06, 16:52
κατεβασε την εκδοση 3.51 για το winrar απο το ιντερνετ, ειναι free, κανε μια αναζητηση στο google και θα στο βγαλει πρωτο πρωτο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.