PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet και λυση συμβολαιου



isno
26-12-09, 04:33
Καλησπερα και χρονια πολλα ! Σε ολους εκτος της xxxxxx εταιρειας ! Anyway !
Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι παιζει με την λυση συμβολαιου ! Ειμαι πελατης της ΧΧΧ ( ακαταλληλο το ονομα 4net) 2 μηνες τωρα ! Ειχα προβλημα το πρωτο καιρο με το download κλασικα πραγματα ! Δεν κλαιγομαι ! Ειχα προβλημα με το πινγκ εξωτερικου ! Τι σας λεω κ εγω τωρα ... Κλασικα προβληματα ! Λυση ? Για μενα μονο μια ! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΧΧ ! Εχω συμβολαιο ( δυστυχως ) για αλλους 9-10 μηνες ! Παρουσιαζω προβλημα διαπιστωμενο και απο την ιδια την ΧΧΧ...
Γινεται να μου λυσουν το συμβολαιο ? Αν κινηθω νομικα ( αν βεβαιως βεβαιως δεν μου λυσουν το συμβολαιο ) υπαρχει περιπτωση δικαιωσης μου ετσι ?



ΥΓ. Εχω ηδη στειλει μαιλ για λυση συμβολαιου !

Ευχαριστω

EnDLess
26-12-09, 10:58
Φίλε νομίζω θα πληρώσεις ένα 70άρι ευρώ αν καταφέρεις να το αποφύγεις...

mzaf
26-12-09, 11:18
Καλησπερα και χρονια πολλα ! Σε ολους εκτος της xxxxx εταιρειας ! Anyway !
Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι παιζει με την λυση συμβολαιου ! Ειμαι πελατης της ΧΧΧ ( ακαταλληλο το ονομα 4net) 2 μηνες τωρα ! Ειχα προβλημα το πρωτο καιρο με το download κλασικα πραγματα ! Δεν κλαιγομαι ! Ειχα προβλημα με το πινγκ εξωτερικου ! Τι σας λεω κ εγω τωρα ... Κλασικα προβληματα ! Λυση ? Για μενα μονο μια ! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΧΧ ! Εχω συμβολαιο ( δυστυχως ) για αλλους 9-10 μηνες ! Παρουσιαζω προβλημα διαπιστωμενο και απο την ιδια την ΧΧΧ...
Γινεται να μου λυσουν το συμβολαιο ? Αν κινηθω νομικα ( αν βεβαιως βεβαιως δεν μου λυσουν το συμβολαιο ) υπαρχει περιπτωση δικαιωσης μου ετσι ?



ΥΓ. Εχω ηδη στειλει μαιλ για λυση συμβολαιου !

Ευχαριστω

Δυστυχως,δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Ψαξε να βρεις το thread με την επιστολη διαμαρτυριας που ειχαμε στειλει στη forthnet,πανω απο 500 συνδρομητες,διαβασε και την απαντηση της εταιριας και θα καταλαβεις....Μονο μια λυση εχεις:πληρωνεις και φευγεις τρεχοντας...και προσοχη στις επιλογες σου,στο μελλον

Anasazi
26-12-09, 23:17
Καλησπερα και χρονια πολλα ! Σε ολους εκτος της xxxxxx εταιρειας ! Anyway !
Ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι παιζει με την λυση συμβολαιου ! Ειμαι πελατης της ΧΧΧ ( ακαταλληλο το ονομα 4net) 2 μηνες τωρα ! Ειχα προβλημα το πρωτο καιρο με το download κλασικα πραγματα ! Δεν κλαιγομαι ! Ειχα προβλημα με το πινγκ εξωτερικου ! Τι σας λεω κ εγω τωρα ... Κλασικα προβληματα ! Λυση ? Για μενα μονο μια ! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΧΧ ! Εχω συμβολαιο ( δυστυχως ) για αλλους 9-10 μηνες ! Παρουσιαζω προβλημα διαπιστωμενο και απο την ιδια την ΧΧΧ...
Γινεται να μου λυσουν το συμβολαιο ? Αν κινηθω νομικα ( αν βεβαιως βεβαιως δεν μου λυσουν το συμβολαιο ) υπαρχει περιπτωση δικαιωσης μου ετσι ?



ΥΓ. Εχω ηδη στειλει μαιλ για λυση συμβολαιου !

Ευχαριστω

Επειδη εργαζομαι στην Forthnet,απο τη στιγμη που εισαι πελατης τοσο καιρο και αν το προβλημα ειναι μονο χαμηλες ταχυτητες στο Ιντερνετ,δυστυχως δεν γλυτωνεις τα 70 ευρω. :(

ΑΛΛΑ...αν το προβλημα δεν ειναι μονο η ταχυτητα και εχεις σοβαρα προβληματα οπως π.χ. συχνες αποσυνδεσεις κτλ μπορεις να το προχωρησεις το θεμα.

Πες μου ακριβως το προβλημα που εχεις.

isno
28-12-09, 04:38
Το προβλημα μου αυτη τη στιγμη ειναι το πινγκ με εξωτερικο ! παρε ενα tracert me google.com

http://img39.imageshack.us/img39/7782/tracerts.th.jpg (http://img39.imageshack.us/i/tracerts.jpg/)

Ειχα προβλημα με ταχυτητα αλλα λυθηκε με ενα upgrade που εγινε ( και καλα ) ! Δεν με νοιαζει η ταχυτητα ! Θελω να εκμεταλευτω υπηρεσιες οπως ( online gaming ) και αυτη τη στιγμη ειναι η μονη εταιρεια που δεν με αφηνει ! Σορρυ κιολας ! Δεν ζηταω τρελα πραγματα ! Να σου φερω ενα παραδειγμα ! Ολοι οι σερβερς στο world of warcraft πχ ειναι εξωτερικο ! Δεν μπορω να παιζω με 500 latency ( εχει καθυστερηση κανα δευτερολεπτο , 2 ) . Και οκ τα rpg , για τα FPS ? Που ΑΠΑΙΤΟΥΝ οσο το δυνατον χαμηλοτερο πινγκ γιατι παιζει σημασια κ το εκατοστο ?

αυτα
ευχαριστω

valen_gr
28-12-09, 04:49
ποιο προβλημα με pings? εαν ειναι να παραπονεθεις , τουλαχιστον επισυναψε κατι που να δειχνει προβλημα.Απο ΟΤΕ με fastpath στην ΙΡ που κανεις tracert εχω 68 ms, εσυ 85, δηλαδη +17 ms , διαφορα που προκαλειται απο το fastpath vs interleaved . Εαν ειχα δηλαδη πχ conx tv και με εβαζαν σε interleaved, θα ειχαμε τα ιδια ping προς την συγκεκριμενη ΙΡ.

isno
28-12-09, 05:30
μα αυτο που επισυναψα μου το εδωσαν σαν προβλημα απο την εταιρεια ! σορρυ κιολας πριν 2 μηνες ειχα οτε , ειναι η μονη διαφορα που ειδα ! διαβασα περι το τι παιζει με το fast path ξερω οτι δεν ειμαι σε fast path αλλα εξηγησε μου για πιο λογο εγω ( κ ολοι οι αλλοι ) αντιμετωπιζουμε αυτο το προβλημα ! Οτι εξω απο Ελλαδα = ΠΡΟΒΛΗΜΑ σε online gaming !

Banditgr
28-12-09, 10:49
Έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές, ότι το πρόβλημα δεν είναι τα pings της Forthnet αλλά το "μπούκωμα" λόγω περιοδικού packet loss το οποίο παρατηρείται, ειδικότερα στις ώρες αιχμής (αν και τελευταία φαίνεται να έχει βελτιωθεί κατα πολύ η κατάσταση σε ότι αφορά πεσμένα links). Συγκεκριμένα για το WoW υπάρχει ξεχωριστό thread (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=344859). Τα πράγματα είναι εξαιρετικά απλά. Είτε αποδέχεσαι την παρούσα κατάσταση (με την ελπίδα να βελτιωθεί για σένα ακόμα περισσότερο), είτε (αν σε ενδιαφέρει 100% η σταθερότητα σε συνδυασμό με καλό latency) αλλάζεις provider, κατά προτίμηση σε κάποιον που προσφέρει fastpath.

nmavro73
28-12-09, 11:50
Αν ψάξεις το φορουμ θα δεις ότι το περιοδικό packet loss δεν αποτελεί πρόβλημα για την εταιρία. Συγκεκριμένα «δεν μπορούν να καταλάβουν την παράβαση» οπότε μην μπαίνεις στον κόπο για καταγγελία για το θέμα αυτό. Η ΕΕΤΤ ήδη αποφάσισε ότι δεν μπορεί να αποφασίσει. Άλλαξε πάροχο και απλά ενημέρωσε όσους ενδιαφέρονται για πινγκ ότι η συγκεκριμένη εταιρία δεν τους κάνει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.