PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα (για 1000η φορα) με BaudTec adsl Connex



sisceal
26-12-09, 16:32
Την προηγούμενη βδομάδα ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου στο conn-x 8 mbps με ενσύρματο router baudtec που προτίμησα, καθώς είχα ήδη το wireless baudtec TW263R4-A0 από παλιά σύνδεση conn-x σε άλλη γραμμή βέβαια (αυτή που έχω σπίτι είναι isdn,για την παλιά δε γνωρίζω) και όταν ρώτησα στο oteshop και τον γερμανό με διαβεβαίωσαν πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς πρόβλημα. Μετά από άπειρες προσπάθειες, το wireless δε συνδεόταν, αφού έδινα τους κωδικούς και έκανα restart δε γινόταν τπτ. Δοκίμασα μέσω της ΙP, έκανα και αναβάθμιση του firmware και πάλι τπτ!Τελικά συνέδεσα το ενσύρματο χωρίς κανένα πρόβλημα και σήμερα το πρωί είπα να δοκιμάσω ξανά με το wireless. Ενώ όλως παραδόξως συνδεόταν ασύρματα με το pc μου,φαινόνταν εξαιρετικό σήμα, δε μπορούσα να μπω σε καμιά σελίδα, όλο με έδειχνε σαν working offline. Σημειώνω πως τα λαμπάκια του link και του ασύρματου act πάνω στο router αναβοσβήνουν συνεχώς. Του ασύρματου act μένει για κάποιο διάστημα αναμένο,μετά αναβοσβήνει πάλι κοκ. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει?PLZ!:closed:

mondeo
26-12-09, 16:54
Τι θέλεις και παιδεύεσαι ρε φίλε με την @@ριά;
Δεν ξέρεις ότι τα Baudtec είναι γιά τα μπάζα;
Πάρε ένα ρούτερ της προκοπής να κάνεις δουλειά σου.

emeliss
26-12-09, 18:49
Το TW263R4-A0 είναι για pstn γραμμή. Το TW263R4-Β0 είναι για isdn γραμμή. Δεν θα παίξει το Α0 σε isdn.

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 1 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τι θέλεις και παιδεύεσαι ρε φίλε με την @@ριά;
Δεν ξέρεις ότι τα Baudtec είναι γιά τα μπάζα;
Πάρε ένα ρούτερ της προκοπής να κάνεις δουλειά σου.
Μια φορά να δω να γράφεις και πραγματικά να δώσεις βοήθεια τεχνικά και τι στον κόσμο. Μόνιμο τρολάρισμα. Δεν βαριέσαι;;;

sisceal
26-12-09, 19:13
Κατάλαβα..Το υποψιάστηκα καθώς έψαχνα για καινούριο router στο e-shop.Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό και σχετικά οικονομικό wireless για isdn?Thanks!:hmm:

maik
26-12-09, 19:59
Μια φορά να δω να γράφεις και πραγματικά να δώσεις βοήθεια τεχνικά και τι στον κόσμο. Μόνιμο τρολάρισμα. Δεν βαριέσαι;;;

Εμενα παντως με παραξενευει η ηλικια.:hmm:

mondeo
27-12-09, 00:41
Το TW263R4-A0 είναι για pstn γραμμή. Το TW263R4-Β0 είναι για isdn γραμμή. Δεν θα παίξει το Α0 σε isdn.

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 1 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μια φορά να δω να γράφεις και πραγματικά να δώσεις βοήθεια τεχνικά και τι στον κόσμο. Μόνιμο τρολάρισμα. Δεν βαριέσαι;;;

Τι τεχνική βοήθεια να δώσω όταν στα 10 Baudtec τα 7 ΔΕΝ δουλεύουν;
Έχω δει απίστευτα προβλήματα με δαύτα.
@maik49:
Τι έχει η ηλικία;

emeliss
27-12-09, 00:45
Τι τεχνική βοήθεια να δώσω όταν...
Αυτήν που βγάζει μάτι. Δες παραπάνω.

........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 2 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Έχω δει απίστευτα προβλήματα με δαύτα.
Γίνε λοιπόν λίγο χρήσιμος. Πρότεινε στον sisceal κάποιο ασύρματο ρούτερ isdn.

maik
27-12-09, 01:01
@maik49:
Τι έχει η ηλικία;

Δεν συναδει με το τρολαρισμα και τον φανμποισμο. Μετα τα 25 αντε τα 30 το πολυ τα ξεπερνας αυτα.

mondeo
27-12-09, 01:31
Γίνε λοιπόν λίγο χρήσιμος. Πρότεινε στον sisceal κάποιο ασύρματο ρούτερ isdn.

Μάλιστα.Αφού το θέλεις τόσο:p θα προτείνω Thomson TG585iv7.

........Auto merged post: mondeo πρόσθεσε 3 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν συναδει με το τρολαρισμα και τον φανμποισμο. Μετα τα 25 αντε τα 30 το πολυ τα ξεπερνας αυτα.

Τς τς τς.
Τρολάρισμα και φανμποισμός!!!!!!!!
Φαίνεται πως έχω μείνει πίσω.
Αν και μεγαλύτερος βλέπω τα πας καλά με τις νέες ορολογίες!!!!!

sisceal
28-12-09, 16:21
Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να μετατρέψω το router από Α0 σε Β0, πχ. με αλλαγή firmware ή κάτι τέτοιο?

maik
28-12-09, 16:39
Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να μετατρέψω το router από Α0 σε Β0, πχ. με αλλαγή firmware ή κάτι τέτοιο?

Το Baubtec οχι.

Harry1908
29-12-09, 16:16
Μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο αρχικος κωδικος για το συγκεκριμενο μοντεμ για το wireless? Ενας φιλος εχει conn-x και το baudtec TW263R4-A2/B2 αλλα δεν μπορει να βρει τον κωδικο, ουτε τον λενε απο τον ΟΤΕ.

mondeo
29-12-09, 23:54
Μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο αρχικος κωδικος για το συγκεκριμενο μοντεμ για το wireless? Ενας φιλος εχει conn-x και το baudtec TW263R4-A2/B2 αλλα δεν μπορει να βρει τον κωδικο, ουτε τον λενε απο τον ΟΤΕ.

Μπαίνεις μέσα με καλώδιο και τον βλέπεις.

Talaiporimenos
02-01-10, 19:54
Harry1908 τον κωδικο θα τον βρεις στο ταμπελακι κατω απο το ρουτερ

andreasp
05-01-10, 14:54
Αν εχεις Windows XP SP3, υπάρχει πρόβλημα.
Στο site του connx υπάρχει ιδιαίτερο firmware που συνεργάζετε με τα XP SP3.

@ ADSLgr.com All rights reserved.