PDA

Επιστροφή στο Forum : tellas και u torrent



Γιώργος Ρ
27-12-09, 03:12
γεια σας παιδια.εδω και δυο μερες εχω ενα προβλημα.εχω ενα ρουτερ της Philips to CGA5720N/TE.εχω δυο υπολογιστες.ενα σταθερο και ενα laptop.μολις ανοιγω το m torrent λοιπον να κατεβασω κατι στο laptop με πεταει εξω απο το ιντερνετ.στο σταθερο δεν εχει κανενα προβλημα.πρωτα ουτε το λαπτοπ εκανε προβλημα.τι μπορει να γινεται?πριν με οτε δεν υπηρχε προβλημα.τωρα που εβαλα τελλας συμβαινει αυτο.και το ρουτερ που μου εστειλαν το Gennet Oxygen ηταν προβληματικο γιατι εκανε συνεχως αποσυνδεσεις.ετσι εβαλα το Philips.λετε να τα επαιξε το ρουτερ.τι να υποθεσω?δεν ξερω?αν μπορει καποιος ασ βοηθησει.ευχαριστω.

scorpios
27-12-09, 11:07
Φίλε συντοπίτη.
Και γω νέος στην Tellas.
Mε το Oxygen έχω και γω συνεχεια προβλήματα αποσυνδεσεων.
Έβαλα ένα linksys wag 200g.
Λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά όταν άνοιγα πολλά παράθυρα ή έτρεχα utorrent τις πιο πολλές φορες έκανε αποσυνδέσεις.
Μου έδωσε ένας φίλος να δοκιμάσω το Speedtouch 585.
Αστέρι (προς το παρον )
Αν και πιστεύω ότι ίσως είναι πρόβληματικη και η 24άρα της Tellas :hmm: :hmm:

Γιώργος Ρ
28-12-09, 00:39
εμενα παντως μου το κανει μονο στο u torrent,ολα τ αλλα κανονικα

Nemessis
28-12-09, 01:53
Έχετε ελεγξει τα στατιστικά της γραμμής σας? Αυτες τις μερες ετυχε κ χρησιμοποιησα το utorrent κ δεν είχα κανενα προβλημα.
Μπορεί η γραμμή σας να είναι στα όρια κ γιαυτο να υπάρχουν οι αποσυνδεσει όταν κατεβάζει στο μεγιστο.

Davout
28-12-09, 12:10
Το utorrent έχει πρόβλημα καμιά φορά με το antivirus NOD32, δεν ξέρω αν έχετε πέσει στην περίπτωση αλλά η λύση είναι:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=282216&highlight=utorrent+nod

Γιώργος Ρ
28-12-09, 22:41
Ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια.Προς το παρων εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα κατεβασα την ταχυτητα του upload και ολα πανε καλα.Θα δουμε στην πορεια αν ξανακανει προβλημα.Το nod 32 εχω και δεν ειναι τικαρισμενο το u torrent.Θα δω και θα ενημερωσω...:p

dircostas
29-12-09, 11:41
Εγώ είμαι στα 9 με router speedtouch. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι, όταν ανοίγω μtorrent κατεβάζει κανονικά αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μπορώ να ανοίξω άλλη σελίδα στο internet. Μάλλον με το upload έχει να κάνει, αλλά δεν ξέρω πόσο να του βάλω. Και επίσης, όταν πάω να κάνω upload κάποιο αρχείο σε server τύπου rapidshare ή sendspace κλπ κρασάρει η γραμμή μου και αναγκάζομαι να κάνω restart το router. Έχει κανείς κάποια λύση;

scorpios
29-12-09, 22:46
Θα σου πω κάτι κι αν θες το πιστευεις.:p
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγω και είχα δοκιμάσει διάφορα.
Μέχρι και το antivirus απεγκατέστησα.
Αλλαξα ethernet στο Speedtouch και 3 μέρες τώρα παίζει μιά χαρά. :)

dircostas
30-12-09, 09:24
Το θέμα είναι ότι εγώ το έχω wifi !!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.