PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ. 6 Mήνες και ακόμα λάθος ο λογαριασμός



kifinas
09-01-04, 20:26
Αν μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει να βρω μια άκρη γιατί δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτούς.

Έχω βάλει ADSL από τέλη Αυγούστου. Μου έχουν χρεώσει από μέσα Ιουνίου(δηλαδή από τότε που έκανα την αίτηση) και στον οτε της Ηλιούπολης δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Σαν να μην έφτανε αυτό στον επόμενο λογαριασμό μου ξανακοτσάρουν αναδρομικά πάγια τέλη. Το λαθάκι που έχουν κάνει δηλαδή είναι ένα σύνολο 170€ και δεν μπορώ να βρω με τίποτα άκρη. Μέχρι και ρύθμιση έκανα για να μην πληρώσω το λάθος τους αλλά αυτό εξακολουθεί να υπάρχει. Ο υπεύθυνος μου λέει πως ενώ έχουν βρει το λάθος δεν μπορούν να το πειράξουν γιατί είναι άλλη αρμόδια υπηρεσία γι'αύτο και θα το διορθώσουν αυτοί.

Ξέρει κανείς να μου πει ποια κάποιο τηλέφωνο αυτής της αρμόδιας υπηρεσίας να μπορέσω να συνεννοηθώ. Θέλω να διορθώσω το λάθος επί τόπου. Δεν με παίρνει να το διαιωνίζω

nnn
09-01-04, 23:55
αν έχεις τη δυνατότητα ανέβα μια μέρα στο μαρούσι,απέναντι από το village centre,είναι το κεντρικό κτίριο του οτε.

εκεί θα βρεις το δίκιο σου,ή ψάξε για το τηλέφωνο του κεντρικού λογιστηρίου για να σε εξυπηρετήσουνε τηλεφωνικώς.

thama
10-01-04, 01:11
A! Καλά. Τώρα σώθηκες

Το ελληνικό πρόβλημα είναι γνωστό. Όταν έιναι να πάρουνε, μας τα παίρνουνε και τους λέμε κι ευχαριστώ και όλοι είναι αρμόδιοι, όταν είναι να μας δώσουν καμιά δραχμή πίσω (ουπς ευρώ), κάνουν την πάπια και σε στέλνουν στο διπλανό γραφείο.

Πάλι καλά να λές που ζείς στην Αττική !

Εμείς εδώ (Θεσσαλονίκη) είχαμε πρόβλημα με το τηλέφωνο.

Ζήτησαν να πληρώσουμε τηλεφωνήματα ήδη πληρωμένα !
Για την ακρίβεια δεν ενημέρωσαν ότι έγινε μετατροπή σε καρτοτηλέφωνο και βάζαν να πληρώνουμε όλα τα κερατιάτικα

Η δικαίωση (άργησε αλλά ) ήρθε ένα χρόνο μετά, και με τις προσαυξήσεις τελικά πληρώσαμε γύρω στα 10 ευρώ (για ένα χρόνο), αντί για τα 900 που ζητούσαν !

Πάντως μεταξύ μας, αν δε κανεις και λίγο φασαριά, μη περιμένεις να γίνει η δουλειά σου

xenbast_
10-01-04, 18:24
ε μην τον πληρώνεις κι εσύ και πεστους αν σε πάρουν πες α συγνώμη πήγαινα σε λάθος γραφείο τόσο καιρό!

Nick3l
12-01-04, 00:45
ενας φιλος ποτετζης που μου ειπε οτι στον ΟΤΕ ακρη βρισκεις εαν πεις τη μαγικη φραση: "ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΥΝΗΣΗ" οποτε το ειπα και σε Τελλας και σε ΟΤΕ εβρισκαν το προβλημα ρε παιδι μου στο τσακ μπαμ συν οτι με επαιρναν 10 τηλεφωνα για επιβεβαιωση και μιλαγαν μεχρι και στη μανα μου... Πες ΔΕ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΥΝΗΣΗ και θα δεις ποσο γρηγορα λυνεται το κουβαρι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.