PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτοφανές Ενεργοποίηση ούτε σε μια ΜΕΡΑ.



zouloumis
28-12-09, 01:24
Πρωτοφανές από τον ΟΤΕ. Έγινε ενεργοποίηση της γραμμής σε χρόνο ρεκορ. Έκανα αίτηση το μεσημέρι μέσω 134 και την αλλή μέρα το πρωί έγινε ενεργοποίηση. Οι κωδικοί πρόσβασης ήταν ιδιοι με αυτούς που τη σύνδεση την είχα κόψει από το Φεβρουάριο και μπήκε ο ρούτερ κανονικά. Απίστευτο!!!

Revolution
28-12-09, 02:15
Κι εγω εκανα αιτηση για αναβαθμιση απο τα 2mb στα 8mb την Δευτερα μου ειπε το παλικαρι οτι σε μια βδομαδα με 10 μερες θα εχει γινει αναβαθμιση και την Τεταρτη ειδα οτι κατεβαζα με 800.

christhenis
28-12-09, 02:51
Το ρεκόρ π έχω δει εγώ είναι ότι μίλησα σε καταστημα του ΟΤΕ Χαλκίδος και σε μια ώρα και 15 λεπτά μ πήγαν την ταχύτητα από 24 στα 2(η συνδεσή μ έίναι στο Κιλκίς).Άμα ήταν για αναβάθμιση θα περίμενα καμιά βδομάδα φαντάζομαι:)

nakedl2
28-12-09, 03:12
Εγω παλι μετα που εληξε η vivodi εβαλα ΟΤΕ και απο τις 11 το πρωι που εκνα την αιτηση στις 2 το μεσσημερι ειχα τοτε 1mb γραμμη(πριν 2χρονια αν θυμαμαι καλα:) ).Και οταν ζητησα αναβαθμιση 2ωρες εκανε απο τα2 στα 4.

aek1000
28-12-09, 17:19
Και σε εμένα ενεργοποιήθηκε σε 3 ώρες
(από φορητότητα ΑΡΥΣ)

f15
28-12-09, 22:41
Ευχάριστα όλα αυτά ,για αυτό ο ΟΤΕ είναι Νο 1 στην Ελλάδα παρόλο που είναι πιο ακριβός .:)

sexrazat
28-12-09, 22:47
Γιατί όλη σχεδόν η διαδικασία ειναι αυτοματοποιημένη πλέον για τις περισσότερες των περιπτώσεων από το Nissa.

euklidis
28-12-09, 22:48
Λογικο δεν ειναι ... Ολοι οι αλλοι περνουν αδεια απο τον ΟΤΕ. Δεν ειναι το θεμα οτι ειναι καλυτερος ο ΟΤΕ. Απλα δεν προωθει τις αιτησεις τον αλλων. Οπως και η κοπελια μου που ηταν τηλεφωνητρια στον πΟΤΕ τους ελεγαν να μην σημειωνουν βλαβεις αλλων παροχων παρα μονο τις δικιες τους...

sdikr
28-12-09, 23:25
Λογικο δεν ειναι ... Ολοι οι αλλοι περνουν αδεια απο τον ΟΤΕ. Δεν ειναι το θεμα οτι ειναι καλυτερος ο ΟΤΕ. Απλα δεν προωθει τις αιτησεις τον αλλων. Οπως και η κοπελια μου που ηταν τηλεφωνητρια στον πΟΤΕ τους ελεγαν να μην σημειωνουν βλαβεις αλλων παροχων παρα μονο τις δικιες τους...

Και είναι απόλυτα φυσιολογικό, υπάρχει άλλη διαδικασία για βλάβες που η γραμμή είναι στο όνομα παρόχου

baskon
28-12-09, 23:43
Λογικο δεν ειναι ... Ολοι οι αλλοι περνουν αδεια απο τον ΟΤΕ. Δεν ειναι το θεμα οτι ειναι καλυτερος ο ΟΤΕ. Απλα δεν προωθει τις αιτησεις τον αλλων. Οπως και η κοπελια μου που ηταν τηλεφωνητρια στον πΟΤΕ τους ελεγαν να μην σημειωνουν βλαβεις αλλων παροχων παρα μονο τις δικιες τους...

Εσυ δηλαδη αν ειχες ενα μαγαζι και σε υποχρεωναν να πουλας μισοτιμης στον ανταγωνιστη σου ωστε να σου παρει αυτος πελατες και να βελτιωθει ο ανταγωνισμος τι θα ελεγες?
Ελατε οτι προβλημα εχετε θα σας το λυσω εγω?Εγγυηση?Η θα ελεγες πες τε το προβλημα σας στον αλλο και οποτε μπορεσω θα το φτιαξω?(Μεσα στα νομιμα χρονικα πλαισια βεβαια)
Ας μπορουσε ο ανταγωνιστης σου να πουλαει χωρις τη δικη σου μεσολαβηση..Δηλαδη να τα κανει ολα αυτος και να μη περιμενει απο σενα και τους δικους σου υπαλληλους τιποτα..
Αλλιως λογικο ειναι να υπαρχουν καθυστερησεις..
Ο χρονος για μετατροπη απο ΑΡΥΣ ή για αναβαθμιση δε μου κανει τοσο εντυπωση..
Ο χρονος για ενεργοποιηση γραμμης που δεν υπηρχε καθολου ομως ειναι πολυ καλος..
Βεβαια ειναι να σου τυχει..
Καινουρια γραμμη shared LLu στο θειο μου σε vodafone/Hol και η ενεργοποιηση εγινε την επομενη εργασιμη!Παντου μπορει να σου τυχει να ξεμπερδεψεις γρηγορα..

terko
29-12-09, 01:53
Λογικο δεν ειναι ... Ολοι οι αλλοι περνουν αδεια απο τον ΟΤΕ. Δεν ειναι το θεμα οτι ειναι καλυτερος ο ΟΤΕ. Απλα δεν προωθει τις αιτησεις τον αλλων. Οπως και η κοπελια μου που ηταν τηλεφωνητρια στον πΟΤΕ τους ελεγαν να μην σημειωνουν βλαβεις αλλων παροχων παρα μονο τις δικιες τους...

Αυτό έλλειπε οι πελάτες των Hol, Tellas, Forthnet, On κλπ να παίρνουν στο 121 του ΟΤΕ να δηλώνουν βλάβη (ασχέτως αν το πρόβλημα τους περνάει μέσα από τον ΟΤΕ λόγω χαλκού), θα είχε γίνει ΤΥ των πελατών των παρόχων.

kaloydis
30-12-09, 11:08
Εγω 18-12-2009 στο 134 έκανα την αίτηση απο 2 στα 8 ακόμα τίποτα.

maik
30-12-09, 12:05
Εγω 18-12-2009 στο 134 έκανα την αίτηση απο 2 στα 8 ακόμα τίποτα.

Αν δεν εχει στην περιοχη σου ethernet dslam εγκατεστημενο απλα δεν θα εχεις 8. Φυσικα κακως σου πηραν την αιτηση τοτε.Επρεπε να σε ενημερωσουν.

Verde
30-12-09, 12:27
Ευχάριστα όλα αυτά ,για αυτό ο ΟΤΕ είναι Νο 1 στην Ελλάδα παρόλο που είναι πιο ακριβός .:)

Απλα εκμεταλευεται τα Point of Sales που εχει και την δυνατοτητα να ενεργοποιηθει η νεα συνδεση σε ελαχιστες ωρες/μέρες σαμποταροντας παραλληλα τις ιδιωτικες εταιρείες που θελουν 2-3 βδομάδες!

ΑΝ καταφερουν και τα βρουν ολες οι εταιρειες και μπορεις να κανεις αλλαγη παροχου τοσο ευκολα και αμεσα οπως ειναι σημερα η φορητοτητα στην κινητη και να μην μενεις χωρις ιντερνετ και τηλ ουτε 1 ωρα τοτε θα αλλαξει πολυ ο χάρτης.

Τελικα το καρτελ της κινητης εχει και τα θετικά του σε αντιθεση με τα πισοπλατα μαχαιρωματα και τον κανιβαλισμο της σταθερης/ιντερνετ.:cool:

maik
30-12-09, 17:30
σαμποταροντας παραλληλα τις ιδιωτικες εταιρείες που θελουν 2-3 βδομάδες!

:

Εχεις στοιχεια για αυτο; Αν ναι δωστα στην ΕΕΤΤ να ριξει προστιμο.

sexrazat
30-12-09, 22:09
Εγω 18-12-2009 στο 134 έκανα την αίτηση απο 2 στα 8 ακόμα τίποτα.

Ρώτησε το 134 που βρίσκεται η αίτηση.

psyxakias
30-12-09, 22:14
Αναβάθμιση από 2 σε 8 Mbps σε <18 ώρες και ας είναι εορταστική περίοδος. :oneup:

sexrazat
30-12-09, 22:23
Αναβάθμιση από 2 σε 8 Mbps σε <18 ώρες και ας είναι εορταστική περίοδος. :oneup:

Αν είσαι σε Ethernet dslam γίνεται αυτόματα από το Nissa σε μερικές ώρες. Αν όχι ανακατεύεται και ο τεχνικός της περιοχής σου γιατί πρέπει να αλλάξεις dslam οπότε εξαρτάται αν το τεχνικό τμήμα της περιοχής έχει καθυστερήσεις.

Ακόμα όμως και σε αλλαγή dslam, πάνω από 4-5 εργάσιμες καλό είναι να ξαναρωτάς μήπως έχει κολλήσει πουθενά η αίτηση σε κάποιο σύστημα του ΟΤΕ

incisiv
31-12-09, 23:40
Double play σε 1:00 ωρα απο τη στιγμη της αιτησης στο 134, σε υπαρχουσα γραμμη με conn-x.Χτες το πρωι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.