PDA

Επιστροφή στο Forum : JetSpeed 500 + DC



Mitseas
09-01-04, 21:30
Εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση μιας και τώρα μου προέκυψε το συγκεκριμένο πρόβλημα και δεν ξέρω αν υπάρχει στο configuration του modem μου...το manual απ'όσο διάβασα δεν το αναφέρει πουθενά...οπώς και δεν έλεγε για το firewall,το NAT...
Λοιπόν στο DC++ μπορώ να είμαι active αρκεί να αλλάζω συνέχεια την IP μου επειδή έχω dynamic και κάθε 3 και λίγο αλλάζει με αποτέλεσμα, οταν λείπω να μην κάνω dl.Με passive όλα μια χαρά αλλά active έχεισ κάποια προτερήματα και δεν φορτώνεις πολύ και το δύκτιο.Το dc++ δεν δέχετε hosts ώστε να έβαζα ένα redirect από no-ip.com.Κάποιος μου είπε να αλλάξω τις ρυθμίσεις του modem και να κάνω αυτά που λεεί το παρακάτω link:

http://dc.ww-ei.com/index.php?s=a22fa6679329a01c491c1883f8a5c016&act=ST&f=8&t=1703&st=0&
Να πώ την αμαρτία μου δεν τα κατάλαβα και πολύ καλά αλλά αυτό που κατάλαβα είναι οτι θα συνδεόμαι μέσω του redirection στήν otenet (ISP μου) και θα βάλω στο dc την ext ip που έχω εκείνη τη στιγμή και μετά όλα θα είναι μέλι γάλα....τέλος πάντων όποιος έχει άποψη και μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει θα του ήμουν ευγνώμον.

nEC
09-01-04, 21:39
To DC++ δέχεται κανονικότατα hosts name και κάνει resolve το IP. Το δουλέυω με no-ip 2 μήνες. Το downtime που θα έχεις θα είναι λίγα λεπτά μέχρι να ανανεωθεί το dynamic ip σου...

Mitseas
11-01-04, 14:10
Πιά έκδοση dc++ έχεις φίλε nEC;Εμένα όταν βάζω host στη θέση της IP μου λέει συνέχεια Invalid IP In ConnectToMe....θά περιμένω να κάνει resolve και μετά θα έιναι όλα οκ;

nEC
12-01-04, 21:03
Πιά έκδοση dc++ έχεις φίλε nEC;Εμένα όταν βάζω host στη θέση της IP μου λέει συνέχεια Invalid IP In ConnectToMe....θά περιμένω να κάνει resolve και μετά θα έιναι όλα οκ;

oDC++ 3.212 k 3.31 έχω δοκιμάσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.