PDA

Επιστροφή στο Forum : Παράπονα από τεχνικούς του οτε



xalara
24-03-06, 13:49
Οχι οτι σας λεω κατι νεο,ειμαι σιγουρος ,το ξερετε ολοι οτι ισχυει.
Εδω και 2 εβδομαδες τους παιρνω τηλεφωνο στο 121 και δηλωνω βλαβη για το γνωστο προβλημα των πακέτων(udp) .Τους παιρνω καθε 2-3 μερες και τους λεω να επικοινωνησουν μαζι μου.Με γραφουν κανονικα και δεν παιρνουν ουτε τηλεφωνο.Απο χτες τους παιρνω για να δηλωσω βλαβη στη ταχυτητα γιατι κατεβαζω απο ftp.ntua.gr και το download μου ειναι περιπου 65kb/sec .Παλι δεν παιρνουν τηλεφωνο.Καθε φορα που καλω το 121 μου λενε η γραμμη σας ειναι μια χαρα και εκλεισαν το αιτημα σας.
Η ταχυτητα που πληρωνω ειναι 1024/256 με ΟΤΕ και provider Τελλας .
Ειναι ζωωαααα μας εχουν γραμμενους ,ουτε στον κοπο να επικοινωνησουν μαζι μας δεν μπαινουν.....

lfotiou
24-03-06, 13:57
Οχι οτι σας λεω κατι νεο,ειμαι σιγουρος ,το ξερετε ολοι οτι ισχυει.
Εδω και 2 εβδομαδες τους παιρνω τηλεφωνο στο 121 και δηλωνω βλαβη για το γνωστο προβλημα των πακέτων(udp) .Τους παιρνω καθε 2-3 μερες και τους λεω να επικοινωνησουν μαζι μου.Με γραφουν κανονικα και δεν παιρνουν ουτε τηλεφωνο.Απο χτες τους παιρνω για να δηλωσω βλαβη στη ταχυτητα γιατι κατεβαζω απο ftp.ntua.gr και το download μου ειναι περιπου 65kb/sec .Παλι δεν παιρνουν τηλεφωνο.Καθε φορα που καλω το 121 μου λενε η γραμμη σας ειναι μια χαρα και εκλεισαν το αιτημα σας.
Η ταχυτητα που πληρωνω ειναι 1024/256 με ΟΤΕ και provider Τελλας .
Ειναι ζωωαααα μας εχουν γραμμενους ,ουτε στον κοπο να επικοινωνησουν μαζι μας δεν μπαινουν.....

Κανονικά θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την tellas και να δηλώνουν αυτοί την βλάβη και όχι εσύ.

papdoux
24-03-06, 14:05
Με αλλο provider εχεις δει τι ταχυτητες πιανεις; μηπως φταιει η Τελλας. Παντως, εγω οποτε δηλωνω βλαβη σε 134, παντα με παιρνουν τηλεφωνο οι τεχνικοι και ρωτανε τι ειδους βλαβη εχω.

Gedo
24-03-06, 14:08
Κανονικά θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την tellas και να δηλώνουν αυτοί την βλάβη και όχι εσύ.
Αυτο θα επρεπε να το κανει εφοσον, ειχε και γραμμη και συνδεση στην Tellas.

Βεβαια μου κανει εντυπωση οτι δεν τον καλουν απο τον ΟΤΕ, γιατι οποτε χρειαστηκε με πηραν αμεσως και ας εχω χονδρικη αλλου.

NoDsl
24-03-06, 14:20
Είσαι 24/7 στα 65κ? Αν ναι οκ και δίκιο έχεις.
Αν όχι και είσαι έτσι χαμηλά τις ώρες αιχμής τότε δεν έχεις δικαίωμα να βρίζεις. Δεν είναι μισθωμένη η adsl. Τη βλάβη σου την κλείνουν αφού δεν είναι θέμα dslam και οι τεχνικοί του κέντρου δεν μπορούν να σου κάνουν τπτ. Σε κάθε κέντρο κοιτάνε μόνο attrenuation και τπτ άλλο. Απο εκεί και πέρα έιναι θέμα bbras. Τόσο καιρό το λέμε καταλάβετέ το...

Τουλάχιστον το πρόβλημα με τα πακέτα να λυθεί που έιναι βασικό είναι γνωστό και ελπίζουμε με τους νέους bbras.

xalara
24-03-06, 14:25
Με πηραν μολις τωρα απο ΟΤΕ υστερα απο φωνες που εβαλα σε αρκετους που μιλησα(συνηθως τα ακουν αυτοι που δεν φταινε) .
Μιλησα με εναν ευγεναστατο τεχνικο που μου ειπε οτι το ξερω το προβλημα αλλα τι να σας παρω να σας πω αφου δεν προκειται να αλλαξει κατι.Το bandwith που μοιραζεστε μαζι με αλλους χρηστες στο dslam οπου ανηκεται ειναι συγκεκριμενο και οταν πληθαινουν οι χρηστες τοτε μειωνεται η ταχυτητα σας.Μολις πιασει ενα συγκεκριμενο αριθμο το dslam απο νεους χρηστες τοτε γινεται μια μικρη αναβαθμηση της ταξεως του 1mbit .Εκει περνετε μια ανάσα αλλα μολις μπουν και αλλοι νεοι χρηστες ξανα τα ιδια...
Δεν ειναι κατι που μπορει να αλλαξει ειναι συγκεκριμενες οι εντολες που εχουμε.
Αυτα ειπε......
Και παλι λεω οτι ολοι τα γνωριζετε αυτα αλλα το να μην επικοινωνουν μαζι μας δειχνει αδιαφορια σε βαθμο που σε εξαγριωνει .

@ ADSLgr.com All rights reserved.