PDA

Επιστροφή στο Forum : Ντροπή στον οτε



Nightide
24-03-06, 19:14
Καλησπέρα,Λέγομαι Κώστας και μένω Λεπτοκαρυά Πιερίας.Σήμερα είναι Παρασκευή και δεν έxω DSL από το Σάββατο βράδυ.Ξαφνικά Σάββατο βράδυ η σύνδεσή μου έπαψε να λειτουργεί.Λέω θα φτιάξει σε μια δυο μέρες και περιμένω υπομονετικά.Πάει Τέτάρτη και πέρνω τηλέφωνω στο 1242 την τεχνική υποστήριξη.Μου λένε κύριε εδώ δείχνει ότι η σύνδεσή σας λειτουργεί κανονικά, μάλλον φταίει το Router σας ή έχετε κάποιο spyware στον υπολογιστή.Με βάζουνε κάνω reset το router , κάνω scan με το Ad-aware και me to antivirus.Το πρόβλημα παραμένει.Την επόμενη μέρα διασταυρώνω με άλλα άτομα που έχουνε Dsl στην περιοχή και κανείς δεν έχει internet. Πέρνω ξανά τηλέφωνω στο 1242 Πέμπτη πρωί και μου λένε: Όντως υπήρχε πρόβλημα στην περιοχή αλλά διορθώθηκε πριν μία ώρα.Τσεκάρω τον υπολογιστή και κανένα ίχνος από σύνδεση DSL.Τους πέρνω ξανά τηλέφωνο και μου λένε αυτή τη φορά ότι έχει πρόβλημα η DSLAM της περιοχής και ότι το συνεργείο δουλέυει για την αποκατάσταση.Σήμερα Παρασκευή κανένα σημάδι DSL πάλι.Πέρνω τηλέφωνο στι υποκατάστημα του Λιτοχώρου όπου βρίσκεται ο κόμβος DSL στην περιοχή.Το σηκώνει μια κοπελίτσα και τη ρωτάω :Κοπελιά διορθώθηκε η βλάβη που υπήρχε στο DSL? και μου λέει πάρτε τηλέφωνο στο συνεργείο να έρθει να κοιτάξει τη βάβη. ???????? Της λέω: Κοπελιά δεν έχω εγώ πρόβλημα, όλη η περιοχή, έχεις γνώση του προβλήματος? και η κορυφαία απάντησή της κοπέλας : "ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ"
Πείτε μου μετά.Φταίω εγώ να τους χαρακτηρίσω αλήτες?

frap
24-03-06, 20:44
Φταις που από την πρώτη στιγμή που το διαπίστωσες δεν έδωσες αμέσως βλάβη στο 121 παρά μονάχα μετά 4 μέρες και πάλι τότε επικοινώνησες μόνο με το 1242 που είναι το helpdesk.

Αν την είχες δώσει εξαρχής στο 121 θα μπορούσες τώρα να διεκδικήσεις επιστροφή παγίων μίας εβδομάδας (ή όσο τελικά θα διαρκέσει το πρόβλημα, αφού θα ξεπέρνούσε τις 2 ημέρες από τη στιγμή που θα το δήλωνες).

Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά...

-Κ.

Chris_Nik
24-03-06, 22:12
Πάνε στον πλησιέστερο κατάστημα του ΟΤΕ και :shoot: :shoot:

WAntilles
27-03-06, 13:26
Πού' σαι Καδρονάρχη, προοδεύουν καί τα πάτρια εδάφη. :mrgreen:

kadronarxis
27-03-06, 13:42
wantilles, εσύ τι περίμενες:) ;Να έχει αποκλειστικότητα η περιοχή;Αφού και εκεί ο οτέ διοικεί.
Τώρα που άρχισε ο καλός ο καιρός να δεις τι έχει να γίνει!

Nightide, έφτιαξε σήμερα;

apostol70
27-03-06, 17:16
Κάτσε να πλακώσουν και οι τουρίστες

@ ADSLgr.com All rights reserved.