PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυγχρονισμός και συγχρονισμός σε μικρότερη ταχύτητα ΠΑΛΙ...



pan.nl
25-03-06, 02:50
Καλημέρα
Κατά τύχη διαπίστωσα ότι το modem/router έχει συγχρονίσει στα 384/128 αντί για 512/128, που συμβαίνει για δεύτερη φορά. Είχαμε μια μικρή διακοπή ρεύματος προχθές, αλλά δε νομίζω ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο, γιατί εχθές θυμάμαι ότι ήταν συγχρονισμένο στην κανονική ταχύτητα...

Για 2η φορά συμβαίνει αυτό... Έκανα reset το router αλλά κανένα αποτέλεσμα... Τελικά τι γίνεται με το DSLam Καλλιθέας?? Είχε κανείς άλλος προβλήματα στην περιοχή?

Τώρα πλέον περιμένω με μεγαλύτερη ανυπομονησία την ενεργοποίηση της γραμμής από τη Vivodi μήπως και δω "άσπρη μέρα"!

Φιλικά

ZORO
25-03-06, 03:51
Μάλον θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον ΟΤΕ.

29gk
26-03-06, 00:30
Συνεβη και σε μένα το ίδιο ακριβώς. Είναι λάθος του ΟΤΕ. Επικοινώνησε άμεσα με τον παροχέα σου, δήλωσέ το και κοίτα μήπως πάρεις και αποζημίωση. Στη δική μου περίπτωση 20 μέρες.

pan.nl
27-03-06, 02:24
Εντάξει, ευχαριστώ παιδιά. Εχθές το πρωί επικοινώνησα με το 121 και το σημείωσε ως "χαμηλές ταχύτητες", δηλαδή καλά κρασιά. Της είπα να το σημειώσει ως επείγον, αλλά αμφιβάλλω αν το έκανε. Την προηγούμενη φορά έπρεπε να περιμένω μια εβδομάδα και τελικά πήρα εγώ τηλέφωνο, αφού το πρόβλημα δεν είχε διορθωθεί, για να ακούσω ότι "ο τεχνικός δε βρήκε κάποιο πρόβλημα" και ενώ το πρόβλημα παρέμενε. Τελικά τη δεύτερη φορά η κοπέλα ήταν εξυπηρετικότατη, σημείωσε τη βλάβη ως επίγουσα και σε λίγη ώρα με πήρε τηλέφωνο τεχνικός για να το κοιτάξουμε μαζί. Το μόνο που χρειάστηκε να αλλάξει ήταν κάποιες τιμές στο λογισμικό, δηλαδή υπόθεση 3 λεπτών και πολύ λέω...και πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να περάσω πάλι από την παραπάνω διαδικασία.

Δεν είναι ζήτημα μικρής διαφοράς στην τιμή του παγίου, απλά το σημαντικότερο είναι πως δε μπορώ πλέον να χρησιμοποιήσω κανονικά τη VoIP τηλέφωνία με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να καλώ μέσω ΟΤΕ. Αυτό μου δίνει στα νεύρα και δε νομίζω ότι έχω άδικο...:evil: , οπότε είδωμεν

Φιλικά

ZORO
27-03-06, 02:48
Καταρχήν θα έπρεπε να της πεις να το σημειώσει ως λάθος ταχύτητα συγχρονισμού και όχι ως χαμηλές ταχύτητες. Γιατί άλλο είναι να δει ο τεχνικός περιγραφή προβλήματος χαμηλές ταχύτητες που είναι χιλιάδες τέτοιες αναφορές προβλημάτων και άλλο λάθος ταχύτητα συγχρονισμού. Και το θέμα είναι ότι άλλο προϊον παράγγειλες και πληρώνεις και άλλο σου προσφέρουν τελικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.