PDA

Επιστροφή στο Forum : vdsl και ΟΤΕ? νεοτερα?



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Mouritsa
06-06-11, 21:52
Ρε παιδιά έχω μια απορία.. αφού περαστούν τα καλώδια κλπ. μετά εμείς που έχουμε χαμηλή ταχύτητα λόγο απόστασης (4χιλιομετρα κοντά κλειδώνω στα 8..) θα ανέβει? Και εννοώ χωρίς να κάνουμε κάποια αναβάθμιση στην γραμμή μας.. αν την αφήσουμε ως έχει στα 24 που είμαστε τώρα...

rexdimos
06-06-11, 23:41
λογικα ναι αλλα στην ελλαδα ποτε δεν ξερεις.....

grakkos
07-06-11, 02:48
Καλησπέρα!
Ρε παιδιά με την Τερψιθέα που είχε ανακοινωθεί για VDSL τι γίνετε? Δεν έχω δει να σκάβουν ουτε λακουβα μεχρι τώρα. Κάνω λάθος?

tsatasos
07-06-11, 17:48
Ναι φίλε κεγώ δεν έχω δει τίποτα ακόμα.

ubuntubu
07-06-11, 20:38
Δεν θα μπορούσαν να ειπωθούν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.
Ο κ.Κανέλλος της ΕΕΤΤ
υποστήριξε ότι «ήταν απόφαση ευθύνης η ρύθμιση του VDSL», καθώς με αυτό τον τρόπο προστατεύονται και οι επενδύσεις που έχουν γίνει από τους εναλλακτικούς παρόχους στο ADSL και οι οποίες, όπως ανέφερε, ανέρχονται σε 2,2 δισ. ευρώ. Και το ωραιότερο όλων είναι πως


από τη στιγμή που ανταγωνιστής του ΟΤΕ θα ξεκινήσει διάθεση υπηρεσιών VDSL, η ΕΕΤΤ θα του επιτρέψει σε 1-2 μήνες να ξεκινήσει και αυτός τη διάθεση.http://www.techpress.gr/index.php/archives/40727

proffessor_x
07-06-11, 22:50
"από τη στιγμή που ανταγωνιστής του ΟΤΕ θα ξεκινήσει διάθεση υπηρεσιών VDSL, η ΕΕΤΤ θα του επιτρέψει σε 1-2 μήνες να ξεκινήσει και αυτός τη διάθεση."

Ναι μπορω να πω οτι αυτο το ανεκδοτο ξεπερναει τα χιλιαδες με τον τσακ νορις που εχω ακουσει!:p:rofl::rofl::rofl:

Τι ωραια που μας τα λεει ο κ.Κανελλος....

tsorbi
08-06-11, 08:30
Εδώ στην Κομοτηνή τα KV αλλάζουν με καμπίνες .

_FLIP_
08-06-11, 10:13
σχεδον παντου εχουν αλλαξει τα καφαο
και καπου εχει πολυ καιρο που ειναι αλλαγμενα κ περασμενα τα καλωδια
απλα δεν τα δινουν σε λειτουργια.

thenetpoet
08-06-11, 14:52
Mόλις εγκατέστησαν vdsl στο KAΦΑΟ Νίκης και Ρ.Φερραίου στι Καλαμάκι!!
αντε να ερθουν και μερικα τετραγωνα πιο πανω..

........Auto merged post: thenetpoet πρόσθεσε 5 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........


"από τη στιγμή που ανταγωνιστής του ΟΤΕ θα ξεκινήσει διάθεση υπηρεσιών VDSL, η ΕΕΤΤ θα του επιτρέψει σε 1-2 μήνες να ξεκινήσει και αυτός τη διάθεση."

Ναι μπορω να πω οτι αυτο το ανεκδοτο ξεπερναει τα χιλιαδες με τον τσακ νορις που εχω ακουσει!:p:rofl::rofl::rofl:

Τι ωραια που μας τα λεει ο κ.Κανελλος....

οπου φυσαει παμε.. τη μια ο οτε ειναι κακος και ακριβος και θα μας σωσουν οι εναλλακτικοι, την αλλη ειναι καλος και κακη η ΕΕΤΤ και οι εναλλακτικοι που δεν τον αφηνουν να μας δωσει vdsl.
Ας το βγαλει το ρημαδι, και να το δωσει ως υπηρεσια στους υπολοιπους παροχους, οπως ειχε κανει στην αρχη (και κανει ακομα) για το απλο dsl.

sdikr
08-06-11, 15:55
αντε να ερθουν και μερικα τετραγωνα πιο πανω..

........Auto merged post: thenetpoet πρόσθεσε 5 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........



οπου φυσαει παμε.. τη μια ο οτε ειναι κακος και ακριβος και θα μας σωσουν οι εναλλακτικοι, την αλλη ειναι καλος και κακη η ΕΕΤΤ και οι εναλλακτικοι που δεν τον αφηνουν να μας δωσει vdsl.
Ας το βγαλει το ρημαδι, και να το δωσει ως υπηρεσια στους υπολοιπους παροχους, οπως ειχε κανει στην αρχη (και κανει ακομα) για το απλο dsl.

Μα το έχει βγάλει, τιμές χονδρικής υπάρχουν, είδες κανέναν εναλλακτικό να το δίνει πχ στην Κομοτηνή;

Απο την άλλη γιατί να βγάλει κάτι που δεν θα μπορεί να πουλήσει; :hmm:

thenetpoet
08-06-11, 16:09
Μα το έχει βγάλει, τιμές χονδρικής υπάρχουν, είδες κανέναν εναλλακτικό να το δίνει πχ στην Κομοτηνή;

Απο την άλλη γιατί να βγάλει κάτι που δεν θα μπορεί να πουλήσει; :hmm:

μηπως δεν τα εχουν βρει στις τιμες χονδικής?

xmperop1
08-06-11, 18:29
Μα το έχει βγάλει, τιμές χονδρικής υπάρχουν, είδες κανέναν εναλλακτικό να το δίνει πχ στην Κομοτηνή;

Απο την άλλη γιατί να βγάλει κάτι που δεν θα μπορεί να πουλήσει; :hmm:

Εδώ κολλάει το

"από τη στιγμή που ανταγωνιστής του ΟΤΕ θα ξεκινήσει διάθεση υπηρεσιών VDSL, η ΕΕΤΤ θα του επιτρέψει σε 1-2 μήνες να ξεκινήσει και αυτός τη διάθεση."

από το ποστ του proffessor_x.

george94
08-06-11, 20:11
Κάποιος πρέπει να πει σε αυτούς που συμβουλεύουν τον κύριο Κανέλλο (γιατί ο ίδιος δικηγόρος είναι δεν γνωρίζει από τεχνικά θέματα) ότι οφείλουν να τον προστατεύουν γιατί με αυτά που λέει γελοιοποιείται.
Για να γίνω περισσότερο συγκεκριμένος, τα 2,5 δισεκατομμύρια ευρώ επενδύσεις του ΟΤΕ και των παρόχων σε ADSL είναι σκορπισμένα σε πάνω από 200 αστικά κέντρα που έχουν συνεγκατάσταση οι πάροχοι και πάνω σπό 2000 σημεία παρουσίας που έχει εξοπλισμό ο ΟΤΕ. Πώς αυτές οι επενδύσεις απειλούνται αν ο ΟΤΕ δώσει VDSL σε 5 Αστικά Κέντρα το 2011 και άντε σε 10 Αστικά Κέντρα το 2012; Δεν καταλαβαίνουν ότι τέτοια επιχειρήματα δεν στέκουν.
Ακόμη και αν ο ΟΤΕ προχωρήσει το VDSL στο full (πράγμα που και αυτό το βλέπω χλωμό) στην καλύτερη περίπτωση θα χρειαστεί πάνω από 10 χρόνια, οπότε στο διάστημα αυτό οι τρέχουσες επενδύσεις των παρόχων (που είναι σε ενεργό εξοπλισμό) θα έχουν πλήρως αποσβεστεί και τεχνολογικά και οικονομικά.
Ας προσέξει λοιπόν περισσότερο ο κύριος Κανέλλος γιατί τέτοιου είδους αίολα επιχειρήματα μειώνουν το θεσμίκο κύρος της ΕΕΤΤ.

grakkos
13-06-11, 22:54
Ας προσέξει λοιπόν περισσότερο ο κύριος Κανέλλος γιατί τέτοιου είδους αίολα επιχειρήματα μειώνουν το θεσμίκο κύρος της ΕΕΤΤ.

Αααααααααααααααχααααααααχχχχαααααααααααααααα!!!!!!!:rofl:

Πάντως πέρα από τα γέλια καθόμαστε πάλι να λύσουμε το κυπριακό και VDSL δεν μας βλέπω να πέρνουμε πριν τα χριστούγεννα....

marcus1
14-06-11, 16:54
Επιπλέον, υποστήριξε ότι «ήταν απόφαση ευθύνης η ρύθμιση του VDSL», καθώς με αυτό τον τρόπο προστατεύονται και οι επενδύσεις που έχουν γίνει από τους εναλλακτικούς παρόχους στο ADSL και οι οποίες, όπως ανέφερε, ανέρχονται σε 2,2 δισ. ευρώ.

Έχουν ξεπεράσει κάθε όριο γελοιότητας εκεί στην ΕΕΤΤ. Αναμένεται το κλείσιμο της γέφυρας Ρίου-Αντιρρίου για να προστατευθεί η επένδυση των εταιρειών φέρρυ μποτ και η παύση κατασκευής αυτοκινητοδρόμων για να προστατευθεί ο χώρος κατασκευής ζωήλατων οχημάτων. Καλά, δεν ντρέπονται να χρησιμοποιούν τέτοια επιχειρήματα? Αλλά και η διορισμένη διοίκηση του ΟΤΕ δεν πηγαίνει πίσω, και μου κάνει εντύπωση με τις νωχελικές, νωθρές της αντιδράσεις. Τίγρεις μαινόμενες στα συνέδρια και τις εφημερίδες, κουτάβια στην πράξη (άλλες εταιρείες θα είχαν σύρει την ΕΕΤΤ στα δικαστήρια, εθνικά και Ευρωπαϊκά, με την ορμή χιλίων δικηγόρων - διάβολε, η Vodafone έτρεχε στα δικαστήρια για να καταρρίψει το πρόστιμο για τα sms, που ούτε κατά διάνοια δεν ήταν τόσο βαρύ ή κρίσιμο για την επιβίωσή της, όσο το vdsl για τον οτε).

prodromosfan
14-06-11, 16:57
Αναμένεται το κλείσιμο της γέφυρας Ρίου-Αντιρρίου για να προστατευθεί η επένδυση των εταιρειών φέρρυ μποτ
πλακα πλακα γιαυτο εχει αλμυρη τιμη το περασμα της γεφυρας
γιατι οι φερρυμποουταδες (; ) ειπαν οτι θα μεινουν ανεργοι.

DaveMurray
14-06-11, 20:51
και στην βιλαρίμπα....ακόμα.... τρίβουν.... :whistle:

"έλα αλέκο, σύντομα οι έλληνες θα αποκτήσουν vdsl εμπειρία. Τι.....; Αχαχαχαχχααχ"

tsorbi
14-06-11, 22:14
Και όμως στην Κομοτηνή όσοι πρόλαβαν την απαγόρευση της ΕΕΤΤ απέκτησαν VDSL εμπειρία.
Εμείς που δεν προλάβαμε περιμένουμε την άρση απαγόρευσης.

ipo
15-06-11, 01:43
πλακα πλακα γιαυτο εχει αλμυρη τιμη το περασμα της γεφυρας
γιατι οι φερρυμποουταδες (; ) ειπαν οτι θα μεινουν ανεργοι.
Το εισιτήριο για αυτοκίνητο είχε φτάσει, απ' όσο θυμάμαι, 9 ή 10 ευρώ, πριν αρχίσει η διέλευση οχημάτων από τη γέφυρα. Έκτοτε μείωσαν τα πλοία την τιμή στο μισό για να κρατήσουν τις δουλειές τους, αν και μειώθηκαν πολύ τα δρομολόγια. Δηλαδή τα διόδια της γέφυρας ξεκίνησαν με την ίδια τιμή που είχαν τα ferry boat, αλλά οι τελευταίοι μείωσαν τις τιμές.

Next_Level
24-06-11, 17:11
Σημερα ολοκληρωθηκαν οι εργασιες εγκαταστασης και συνδεσης της καμπινας στην οδο "Ολυμπου" στην Κομοτηνη. Δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα συγχρονισμου του router μου.

Nozomi
24-06-11, 20:33
Το κόκκινο δοχείο στην πρώτη φωτό τι δουλειά κάνει ρε παιδιά ; :hmm:

Το έχω ξαναδεί σε ΚΑΦΑΟ...

ubuntubu
25-06-11, 09:27
Τεπόζιτο μεταφοράς καυσίμων.

grakkos
25-06-11, 10:03
Τεπόζιτο μεταφοράς καυσίμων.

μου εφτιαξες την μερα...:lol:

ubuntubu
25-06-11, 10:22
:hmm:

:confused:

:what:

maik
25-06-11, 11:08
μου εφτιαξες την μερα...:lol:

εξηγησε μας και το αστειο τωρα να γελασουμε και εμεις.

_FLIP_
25-06-11, 11:46
εξηγησε μας και το αστειο τωρα να γελασουμε και εμεις.


χαχαχαχαχαχα :rofl:

ubuntubu
25-06-11, 15:07
Όταν αυτό
http://www.polywater.com/images/hs-d72.jpg

είναι άγνωστο

τότε καταφεύγεις σε αυτό

http://www.thetruthaboutcars.com/wp-content/uploads/2008/05/diesel-pump-jj-001.jpg

ipo
25-06-11, 15:11
Μπορεί να τους είναι γνωστό, αλλά να κάνουν οικονομία οι άνθρωποι. Σιγά μην πληρώνουν ειδικό degreaser.

maik
25-06-11, 15:48
Όταν αυτό
http://www.polywater.com/images/hs-d72.jpg

είναι άγνωστο

τότε καταφεύγεις σε αυτό

http://www.thetruthaboutcars.com/wp-content/uploads/2008/05/diesel-pump-jj-001.jpg

Ελα εσυ να βγαλεις 2 mm πισσα απο ζευτικο με τα μαντηλακια.
Αντε το πολυ να καθαρισεις τα χερια σου.

cranky
25-06-11, 15:52
Η πίσσα θέλει οργανικό διαλύτη, και τα μαντηλάκια δεν νομίζω να έχουν τέτοιο.

grakkos
26-06-11, 12:33
εξηγησε μας και το αστειο τωρα να γελασουμε και εμεις.

Ο καθένας με το χιουμορ του. Απλά μου φάνηκε τοσο αθώα η ερώτηση για κατι που κάνει μπαμ και τόσο ξερή η απάντηση που μου φάνηκε πολύ αστείο. Sorry κιόλας ρε παιδιά δεν ξανά γελάω πάω στη γωνιά τιμωρία....:sorry:

Nozomi
26-06-11, 15:51
Ρε μάγκες, πετάτε μια π@π@ριά, και χασκογελάτε νομίζοντας ότι είπατε κάτι !

Για εξηγήστε μου και μένα, σ΄αυτή την φωτό η ROMTELECOM έχει δοχεία μεταφοράς καυσίμων ; :lol:

http://imageshack.us/f/143/031811083540.jpg/

maik
26-06-11, 16:15
Ρε μάγκες, πετάτε μια π@π@ριά, και χασκογελάτε νομίζοντας ότι είπατε κάτι !

Για εξηγήστε μου και μένα, σ΄αυτή την φωτό η ROMTELECOM έχει δοχεία μεταφοράς καυσίμων ; :lol:

http://imageshack.us/f/143/031811083540.jpg/

Αυτο που δεχνει η εικονα ειναι εργασια σε ηδη υπαρχουσα εγκατασταση . Δεν ειναι εργασιες εγκαταστασης.
Μπορω να σου δειξω χιλιαδες αλλες που και εκει δεν υπαρχει δοχειο μεταφορας καυσιμων.
Πιασε τα τρενα , εκει τα ξερεις καλυτερα.

emeliss
26-06-11, 16:19
Η απόφαση της ΕΕΤΤ έχει κάνει κακό και στο νήμα.

giatros.net
26-06-11, 16:37
Η απόφαση της ΕΕΤΤ έχει κάνει κακό και στο νήμα.

:worthy::worthy::worthy::rofl::rofl::rofl:

Nozomi
26-06-11, 16:55
Πιασε τα τρενα , εκει τα ξερεις καλυτερα.
Έχεις δίκιο.
Πάω να διαβάσω τις οικονομικές αναλύσεις σου που εξηγούν γιατί χρεωκόπησε η Ελλάδα.

grakkos
30-06-11, 21:06
Χωρίς κανενα νεο απο καμιά πλευρά και γω προσωπικώς δεν έχω καταλάβει αν το εξάμηνο της ΕΕΤΤ ειναι απο την ημερα που ανακοίνωσε διάθεση ο ΟΤΕ η απο την ημερα που θα διαθέσουν στην αγορα η εναλλακτικοί, το ρίξαμε στην μαμακια να περάσει και η ωρα....

kage
01-07-11, 20:14
Σημερα ολοκληρωθηκαν οι εργασιες εγκαταστασης και συνδεσης της καμπινας στην οδο "Ολυμπου" στην Κομοτηνη. Δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα συγχρονισμου του router μου.
ειναι καποιο απο αυτο minidslam ή vdsl καρτα?

Next_Level
03-07-11, 12:28
ειναι καποιο απο αυτο minidslam ή vdsl καρτα?

Δεν ξερω τι ειναι τι :biggrin: Παντως οταν μου "ανοιξαν" την γραμμη για σταθερο τηλ. και Internet απο'κει μεσα το εκανε ο τεχνικος.. Δες στην 1η φοτο το παλιο κουτι

kage
03-07-11, 21:40
@nozomi το ντεποζιτο με το πετρελαιο ηταν για καποιο μηχανημα που χρησιμοποιουσαν οταν εσκαβαν..
στην φωτο που δειχνεις απο ενα dslam εξωτερικου ειναι μπαταριες για το ups.
διαβαζω οτι σε πολλα dslam εξωτερικου βαζουν θερμανση/ψυξη(απλη με fans.στην φωτο που εδειξες στην πορτα ειναι για θερμανση).αρκετα dslam πιασαν φωτια απο τις μπαταριες...

Next_Level
03-07-11, 23:14
Ποτε θα μπορουμε να απολαμβανουμε τα 24Mbit για τα οποια πληρωνουμε εδω και τοσα χρονια ?? Τον τελευταιο χρονο απο τα 15Mbit επεσα στα 12Mbit..

Δεν μπορει ο ΟΤΕ να χρησιμοποιησει τις οπτικες ινες μονο για 24Mbit ? Ακομα και αυτο το απαγορευει η ΕΕΤΤ ?

dimangelid
05-07-11, 13:53
Στην Βούλα έχουν αρχίσει οι εργασίες της ΔΕΗ για να πάρουν ρεύμα τα κουτιά. Ήδη στο δικό μου έχουν περάσει το καλώδιο μέσα στο κουτί και έχουν κλείσει τις τρύπες. Έχω και μια άλλη ερώτηση αν ξέρει κάποιος: όσοι είμαστε στον ΟΤΕ με έως 24mbps θα μας συνδέσουν στα Mini DSLAM ή θα μείνουμε στα υπάρχοντα κέντρα; Στην περίπτωση που μας βάλουν στα Mini DSLAM, τι θα γίνει με όσους έχουμε γραμμή ISDN;

thenetpoet
05-07-11, 14:36
Στην Βούλα έχουν αρχίσει οι εργασίες της ΔΕΗ για να πάρουν ρεύμα τα κουτιά. Ήδη στο δικό μου έχουν περάσει το καλώδιο μέσα στο κουτί και έχουν κλείσει τις τρύπες. Έχω και μια άλλη ερώτηση αν ξέρει κάποιος: όσοι είμαστε στον ΟΤΕ με έως 24mbps θα μας συνδέσουν στα Mini DSLAM ή θα μείνουμε στα υπάρχοντα κέντρα; Στην περίπτωση που μας βάλουν στα Mini DSLAM, τι θα γίνει με όσους έχουμε γραμμή ISDN;
σιγα μη σου αλλαξει υποδομη δωρεαν....

sdikr
05-07-11, 16:03
σιγα μη σου αλλαξει υποδομη δωρεαν....

Και όμως τα Mini - dslam για αυτό τον λόγο μπαίνουν

harskouf
05-07-11, 18:03
Σημερα ολοκληρωθηκαν οι εργασιες εγκαταστασης και συνδεσης της καμπινας στην οδο "Ολυμπου" στην Κομοτηνη. Δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα συγχρονισμου του router μου.

Εγκαταστάθηκε η καμπίνα. Δεν έχει εγκατασταθεί το DSLAM ακόμα (όπως φαίνεται απο τη φωτογραφία), ούτε έχει πάρει ρεύμα η καμπίνα. Μέχρι να γίνει αυτό δεν θα δεις διαφορά στην ταχύτητα του ADSL, γιατί συνεχίζεις να συγχρονίζεις απο το DSLAM του κέντρου.

george94
05-07-11, 21:57
Στην Βούλα έχουν αρχίσει οι εργασίες της ΔΕΗ για να πάρουν ρεύμα τα κουτιά. Ήδη στο δικό μου έχουν περάσει το καλώδιο μέσα στο κουτί και έχουν κλείσει τις τρύπες. Έχω και μια άλλη ερώτηση αν ξέρει κάποιος: όσοι είμαστε στον ΟΤΕ με έως 24mbps θα μας συνδέσουν στα Mini DSLAM ή θα μείνουμε στα υπάρχοντα κέντρα; Στην περίπτωση που μας βάλουν στα Mini DSLAM, τι θα γίνει με όσους έχουμε γραμμή ISDN;

Το λογικό είναι ο ΟΤΕ να θέλει να μεταφέρει όλους τους συνδρομητές του στα DSLAM που εγκαθιστά στις καμπίνες ώστε να επιτυγχάνονται πραγματικές ταχύτητες κοντά στα 20 Mb/s με τα ADSL2+ modem των συνδρομητών.

Το λογικό είναι οι πάροχοι να προσπαθούν να τον αποτρέψουν προβάλλοντας επιχειρήματα περί δήθεν παρεμβολών στους πελάτες τους, που θα παραμείνουν στο Αστικό Κέντρο, και ζητώντας να δώσει μόνο το πακέτο των 50 Mb/s (που η ζήτηση δεν θα είναι πολύ μεγάλη) από τις καμπίνες ενώ οι υπόλοιποι συνδρομητές του ΟΤΕ να παραμείνουν στο Αστικό Κέντρο.

Τι λέτε να κάνει η αδέκαστη ΕΕΤΤ;

kage
06-07-11, 04:03
γιατι εχετε κολλησει ολοι με το ρευμα?σε φωτος που κυκλοφορουν(στα τοπικ με τις περιοχες που σκαβουν) απο τα νεα καφαο θα πετυχετε και φωτος που υπαρχει ηδη προεγκατασταστημενο ρευμα!
http://img812.imageshack.us/img812/7058/imgp6404.jpg

ubuntubu
06-07-11, 14:10
γιατι εχετε κολλησει ολοι με το ρευμα?σε φωτος που κυκλοφορουν(στα τοπικ με τις περιοχες που σκαβουν) απο τα νεα καφαο θα πετυχετε και φωτος που υπαρχει ηδη προεγκατασταστημενο ρευμα!
http://img812.imageshack.us/img812/7058/imgp6404.jpg

Καλώδιο γειώσεως είναι αυτό και όχι παροχή ρεύματος.

Εντάξει είπαμε ,εργολαβικές φτηνοδουλειές στον ΟΤΕ ,αλλά δεν φτάσαμε ακόμη σε εκτεθειμένα καλώδια ρεύματος .

dimangelid
06-07-11, 16:38
γιατι εχετε κολλησει ολοι με το ρευμα?σε φωτος που κυκλοφορουν(στα τοπικ με τις περιοχες που σκαβουν) απο τα νεα καφαο θα πετυχετε και φωτος που υπαρχει ηδη προεγκατασταστημενο ρευμα!
http://img812.imageshack.us/img812/7058/imgp6404.jpg

Αν έφταναν στο σημείο να υπάρχουν εκτεθειμένα καλώδια ρεύματος θα έπρεπε να μπουν στην φυλακή. Αν δεν ξέρεις δεν είναι κακό, αλλά μην κατηγορείς δημόσια, κράτα τα για τον εαυτό σου...

prodromosfan
07-07-11, 21:12
να ρωτησω κατι;
αυτο που εχω κυκλωσει στη φωτογραφία τι είναι;
το βλεπω σε πολλά χαντακια που δουλευουν οι οτετζηδες στην περιοχή μου.
89291

@ ADSLgr.com All rights reserved.