PDA

Επιστροφή στο Forum : vdsl και ΟΤΕ? νεοτερα?



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

_FLIP_
23-09-11, 00:03
και vdsl να έρθει πάλη 100 χρόνια πίσω θα είμαστε γιατί οι ξένοι είναι 3 τεχνολογίες μπροστά

+1
ετσι γινεται παντα!

hell00
29-09-11, 22:42
κατι ακουσα για τρελη εκπληξη απο βουλγαρια μερια για τα μερη σου με ινα μεχρι το σπιτι σου , κατι ψηνεται , οταν ξερω περισσοτερα θα εχεις νεα

αααα να μην ξεχασω , οι τιμες που παιζει η συγκεκριμενη εταιρια στην Βουλγαρια για ινα στο σπιτι ειναι ξεφτιλα !!!!!

:whistle: :whistle: :whistle:


θυμαστε αυτο το ποστ απο τις 4/6 ?

λοιπον νεωτερα ......

η συγκεκριμενη εταιρια ΗΔΗ περναει οπτικες ινες μεσα στην πολη ( Σερρες ) , την εχω πετυχει σε πολλα σημεια .

εδω και μια εβδομαδα μαλιστα ετοιμαζει και καταστημα στο κεντρο της πολης , το καταστημα βρισκεται υπο κατασκευη και εξω απο αυτο εχει κρεμαστει πανο : hellas fiber to home !!!!!

για να δουμε την συνεχεια

ubuntubu
29-09-11, 23:11
<< Ο ∆ήμος Σερρών αξιοποιώντας την κατασκευαστική παρουσία της
εταιρείας Γαντζούλας ΑΤΕΕ κατά την διάρκεια του έργου της ΘΕΡΜΗ ΣΕΡΡΩΝ
Α.Ε. (Τηλεθέρμανση Σερρών), εγκατέστησε άνωθεν του δικτύου θερμού νερού
περίπου 10 km πλαστικού αγωγού ως υποδομή για την μελλοντική ανάπτυξη δικτύου
οπτικών ινών.
Με την από 18-7-2011 και με αρ. πρωτ. 44127 επιστολή της η εταιρεία
FIBERNET A.E. δηλώνει ενδιαφέρον για την αξιοποίηση του ως άνω δικτύου, έναντι
ανταπόδοσης που θα προκύψει από την ισχύουσα νομοθεσία ή από πιθανή
διαπραγμάτευση μεταξύ των δύο μερών.
Κατόπιν αυτών παρακαλώ να εισηγηθείτε την παραχώρηση ή μη της
χρήσης από την FIBERNET A.E. του προαναφερθέντος δικτύου και να ορίσετε την
επιτροπή διαπραγμάτευσης, αξιολόγησης της πρότασης και σύνταξης του σχετικού
συμφωνητικού, στην περίπτωση που η απόφαση του ∆ημοτικού Συμβουλίου είναι
θετική υπέρ της συνεργασίας >>
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=fibernet%20ae%20&source=web&cd=2&ved=0CCQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fstatic.diavgeia.gov.gr%2Fdoc%2F4%25CE%2591%25CE%259C3%25CE%25A910-7%25CE%2593%25CE%2593&ei=Rc6ETvXmE9DC8QOl2vxh&usg=AFQjCNHpjuJfNnuEMAb8B8t4S2tcDtVpnw&cad=rja

Έχει σχέση μ'αυτό μήπως ;

grakkos
30-09-11, 15:08
Καλά πάνε τα έργα VDSL στη Γλυφάδα καθώς ο ΟΤΕ έχει σκάψει το μεγαλύτερο μέρος της περιοχής μέχρι και την Βουλιαγμένης. Από ότι είδα σκάβουν και την Ιασωνίδου χαμηλά στο Ελληνικό. Άντε να φτάσει και στην Τερψιθέα γιατί δεν πάει άλλο!

blackwar
30-09-11, 15:22
Καλά πάνε τα έργα VDSL στη Γλυφάδα καθώς ο ΟΤΕ έχει σκάψει το μεγαλύτερο μέρος της περιοχής μέχρι και την Βουλιαγμένης. Από ότι είδα σκάβουν και την Ιασωνίδου χαμηλά στο Ελληνικό. Άντε να φτάσει και στην Τερψιθέα γιατί δεν πάει άλλο!

Σκαβουν μεσα στα στενα του ελληνικου μεχρι ιασωνιδου και αλλαζουν τα καλωδια με οπτικες ινες (?) :worthy:

nm96027
30-09-11, 15:24
Σκαβουν μεσα στα στενα του ελληνικου μεχρι ιασωνιδου και αλλαζουν τα καλωδια με οπτικες ινες (?) :worthy:

Δεν αλλάζει ο χαλκός. Απλώς εγκαθίσταται οπτική ίνα μέχρι το καφάο, ξηλώνεται το παλιό καφάο και στην θέση του μπαίνει νέο με κατανεμητή και vdsl msan.

nosf1234
30-09-11, 20:36
91544

Αυτό μπήκε σήμερα κάτω απ το σπίτι μου (Αργυρούπολη), τι είναι ?

_FLIP_
30-09-11, 21:42
εχουν βαλει σχεδον παντου τετοια αλλα το θεμα ειναι οτι δεν τα βαζουν σε λειτουργια.

τι να το κανεις;

Geocheats2
30-09-11, 22:10
Αυτό μπήκε σήμερα κάτω απ το σπίτι μου (Αργυρούπολη), τι είναι ?



Κάτω απο το σπίτι σου???

Σε λυπάμαι

Μόλις μπει σε λειτουργία κάνει σαν αμάξι

βουουουουουου

ακούγετε σε απόλυτη ησυχία χωρίς αέρα στα 50-60 μέτρα

dimangelid
01-10-11, 03:30
Κάτω απο το σπίτι σου???

Σε λυπάμαι

Μόλις μπει σε λειτουργία κάνει σαν αμάξι

βουουουουουου

ακούγετε σε απόλυτη ησυχία χωρίς αέρα στα 50-60 μέτρα

Μην υπερβάλουμε. Αν είναι ONU (έχει και την τηλεφωνία) όντως ακούγεται αρκετά. Τα συγκεκριμένα έχουν μόνο MINI DSLAM και ακόμα και με 40 βαθμούς το καλοκαίρι δεν ακούγονται αν δεν πας ακριβώς δίπλα στην καμπίνα.

nm96027
01-10-11, 09:49
Κάτω απο το σπίτι σου???

Σε λυπάμαι

Μόλις μπει σε λειτουργία κάνει σαν αμάξι

βουουουουουου

ακούγετε σε απόλυτη ησυχία χωρίς αέρα στα 50-60 μέτρα

Είναι αυτό λέει ο κόσμος: Τόσα ξέρω, τόσα λέω.

Ή αλλιώς: καμία σχέση.

Εναλλακτικά θα μπορούσες να γράψει πως η καμπίνα προκαλεί καρκίνο και ποδάγρα. Έλεος!

........Auto merged post: nm96027 πρόσθεσε 1 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........


91544

Αυτό μπήκε σήμερα κάτω απ το σπίτι μου (Αργυρούπολη), τι είναι ?

Είναι vdsl καμπίνα του OTE, η οποία όταν δοθούν υπηρεσίες, θα σου παρέχει ταχύτητες 30 και 50 Mbps. ;)

Jazzer
01-10-11, 11:22
Εναλλακτικά μπορείτε να κλείσετε μέσα στην καμπίνα για λίγες ώρες τον "ευαίσθητο" στους θορύβους γείτονά σας ! :p
Και για να σοβαρευτούμε, τόσος θόρυβος καθημερινά γύρω μας από αυτοκίνητα, μηχανάκια, περιπλανόμενους εμπόρους, γλεντζέδες με προτίμηση στα σκυλάδικα και τόσα άλλα, η καμπίνα του ΟΤΕ μας φταίει ; 'Ελεος...

Geocheats2
01-10-11, 11:42
Είναι αυτό λέει ο κόσμος: Τόσα ξέρω, τόσα λέω.

Ή αλλιώς: καμία σχέση.

Εναλλακτικά θα μπορούσες να γράψει πως η καμπίνα προκαλεί καρκίνο και ποδάγρα. Έλεος!



Kάποια στιγμή έστειλα στο adslgr για μια καμπίνα η οποία είναι δυνατόν να παρέχει και vdsl (δεν ξέρω αν έχει μπει εξοπλισμός μέσα γιατί δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τα παιδιά που το πειράζουν κάθε 15-20 μέρες) διότη μέχρι το Α.Κ έχει οπτική. Το θέμα είναι πως αυτός που μένει απέναντι το καλοκαίρι αμα ανοίξει τα παράθυρα ακούει τον ήχο ο οποίος ακούγετε το ιδιο δυνατά και τον χειμόνα ασχέτος θερμοκρασιών. Τεσπα έχεις δίκιο δεν ξέρω τα τεχνικά και φυσικά δεν προκάλει καρκίνο και ποδάγρα :p

maik
01-10-11, 13:12
Τα air condition των γειτωνων δεν ενοχλουν; Ειδικα τα ασυντηρητα που ειναι και η πλειοψηφια;

nm96027
01-10-11, 14:07
Kάποια στιγμή έστειλα στο adslgr για μια καμπίνα η οποία είναι δυνατόν να παρέχει και vdsl (δεν ξέρω αν έχει μπει εξοπλισμός μέσα γιατί δεν σκέφτηκα να ρωτήσω τα παιδιά που το πειράζουν κάθε 15-20 μέρες) διότη μέχρι το Α.Κ έχει οπτική. Το θέμα είναι πως αυτός που μένει απέναντι το καλοκαίρι αμα ανοίξει τα παράθυρα ακούει τον ήχο ο οποίος ακούγετε το ιδιο δυνατά και τον χειμόνα ασχέτος θερμοκρασιών. Τεσπα έχεις δίκιο δεν ξέρω τα τεχνικά και φυσικά δεν προκάλει καρκίνο και ποδάγρα :p

Τις καμπίνες του VDSL τις ξέρουμε και από την καλή και από την ανάποδη: OTE: Ξεκίνησαν οι εργασίες για την ανάπτυξη δικτύου VDSL στο δήμο Ζωγράφου (update 24/10) (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=425053).

Καθότι μένω σε μία τέτοια καμπίνα ακριβώς απέναντι, μπορώ με ευκολία να σου πω πως ασφαλώς και δεν ακούγεται, παρότι οι καμπίνες αυτές κατά καιρούς είναι ενεργές. Όταν δουλεύουν ο μόνος τρόπος για να τις ακούσεις, είναι να βάλεις το αυτί σου στις γρίλιες την στιγμή που δεν υπάρχει άλλος εξωτερικός θόρυβος.

Όποτε λοιπόν για να είμαστε ακριβείς και να μην τρομοκρατούμε τον κόσμο: οι καμπίνες ούτε θόρυβο παράγουν, ούτε ακτινοβολία. Μόνο χώρο πιάνουν.

Είναι προφανώς έντονο το ύφος μου γιατί έχω απηυδήσει να διαβάζω τεχνοφοβικά μηνύματα.

sdikr
01-10-11, 14:21
Τις καμπίνες του VDSL τις ξέρουμε και από την καλή και από την ανάποδη: OTE: Ξεκίνησαν οι εργασίες για την ανάπτυξη δικτύου VDSL στο δήμο Ζωγράφου (update 24/10) (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=425053).

Καθότι μένω σε μία τέτοια καμπίνα ακριβώς απέναντι, μπορώ με ευκολία να σου πω πως ασφαλώς και δεν ακούγεται, παρότι οι καμπίνες αυτές κατά καιρούς είναι ενεργές. Όταν δουλεύουν ο μόνος τρόπος για να τις ακούσεις, είναι να βάλεις το αυτί σου στις γρίλιες την στιγμή που δεν υπάρχει άλλος εξωτερικός θόρυβος.

Όποτε λοιπόν για να είμαστε ακριβείς και να μην τρομοκρατούμε τον κόσμο: οι καμπίνες ούτε θόρυβο παράγουν, ούτε ακτινοβολία. Μόνο χώρο πιάνουν.

Είναι προφανώς έντονο το ύφος σου γιατί έχω απηυδήσει να διαβάζω τεχνοφοβικά μηνύματα.

Ναι ρε εσυ, πριν 1 χρόνο είχες μόνο δυο χεριά τώρα έχεις 4 γιατί;
:p:p

blackwar
01-10-11, 15:14
Εχω και γω ενα απεναντι που μολις μπηκε, ευχομαι να μην κανει φασαρια...

yuk
01-10-11, 15:23
Αν δεν κάνουν φασαρία οι καμπίνες σας, θα έρχομαι εγώ να παίζω ντραμς. ;) :cool:

giatros.net
01-10-11, 16:41
Κάτω απο το σπίτι σου???

Σε λυπάμαι

Μόλις μπει σε λειτουργία κάνει σαν αμάξι

βουουουουουου

ακούγετε σε απόλυτη ησυχία χωρίς αέρα στα 50-60 μέτρα
Κοίτα απο θέμα θορύβου το ακίνητο θα χάσει αντικειμενική αξία 7%, αλλά θα ανέβει η αντικειμενική του αξία, λόγω vdsl , 35%.:cool:

nosf1234
01-10-11, 17:04
Δηλαδη ειναι μονο για vdsl? Ειχα την εντυπωση πως Θα βελτιωθουν τα χαρακτηρηστικα της γραμμης ετσι και αλλιως. Adsl μεν αλλα χωρις απωλειες χαλκου δε..

giatros.net
01-10-11, 17:17
Δηλαδη ειναι μονο για vdsl? Ειχα την εντυπωση πως Θα βελτιωθουν τα χαρακτηρηστικα της γραμμης ετσι και αλλιως. Adsl μεν αλλα χωρις απωλειες χαλκου δε..
Οτι πληρώνεις παίρνεις, είναι θέμα οικονομικού πακέτου. (να φύγει και ο βραχνάς του " έως 24Μbits"!
Ολα τα σύγχρονα VDSL DSLAM είναι συμβατά με την απελθούσα τεχνολογία του adsl2+.;)

Catchphrase
01-10-11, 20:31
Οτι πληρώνεις παίρνεις, είναι θέμα οικονομικού πακέτου. (να φύγει και ο βραχνάς του " έως 24Μbits"!
Ολα τα σύγχρονα VDSL DSLAM είναι συμβατά με την απελθούσα τεχνολογία του adsl2+.;)

Δηλαδή, για να καταλάβω, το σήμα που θα φτάνει στο κτίριο θα επηρεάζεται μόνο από την κατάσταση του χαλκού που υπάρχει από την καμπίνα μέχρι το κτίριο (και την εσωτερική καλωδίωση);

xmperop1
01-10-11, 20:44
Δηλαδή, για να καταλάβω, το σήμα που θα φτάνει στο κτίριο θα επηρεάζεται μόνο από την κατάσταση του χαλκού που υπάρχει από την καμπίνα μέχρι το κτίριο (και την εσωτερική καλωδίωση);

Ακριβώς.
Αμα είσαι δίπλα στην καμπίνα ουσιαστικά είσαι μέσα στο dslam και επειδή τα δίκτυα χαλκού μετά τις καμπίνες vdsl είναι κατά μέσον όρο 300μ οι ταχύτητες που μπορεί να πιάσει κανείς είναι πολύ πιό κοντά στις ονομαστικές.

grakkos
01-10-11, 21:45
Αν δεν κάνουν φασαρία οι καμπίνες σας, θα έρχομαι εγώ να παίζω ντραμς. ;) :cool:
ααααα μα.... τόσο καιρό γκρινιάζουμε γιατί δεν έχουμε VDSL και τώρα μην κάνει λίγο θόρυβο το ΔΣΛΑΜ στην πιο ήσυχη πόλη του κόσμου..............:worthy:

doctor who
01-10-11, 21:57
για μεσσηνια ακουγετε τιποτα? για vdsl

antonis556
01-10-11, 23:22
για μεσσηνια ακουγετε τιποτα? για vdsl

Προς το παρων , οχι ...

Savealekos
02-10-11, 01:24
Καλησπερα παιδια εχετε ακουσει τιποτα νεοτερο για Ανω Γλυφαδα σχετικα με εργα VDSL κτλπ ?

DragonFun
02-10-11, 12:12
αν υπαρχει κανενα νεο για ανθεων/μετσοβου στη Γλυφαδα για πανω απο Βουλιαγμενης οπως προαναφερθηκε ενημερωστε να μας βαλετε ενα χαμογελο στα χειληι! :) :oneup:

grakkos
02-10-11, 13:32
Γούναρη και Αθανατου πιστεύω αρχίσαν χθες μιας και είδα να σκάβουν το κλασσικο στενο χαντακι (φυσιο αεριο εχει μπει πριν κανα δυο χρονια)

DragonFun
02-10-11, 18:01
αυριο πηγαινοντας στη δουλεια θα ριξω μια ματια!
δεν εχει κανεις καμια ιδεα αν θα ξεκολησει αυτο το προβλημα
και αν υπαρχει περιπτωσει να εχουμε φετος εστω ποιλοτικα VDSL στα νοικοκυρια μας ετσι ?

giatros.net
02-10-11, 18:13
αυριο πηγαινοντας στη δουλεια θα ριξω μια ματια!
δεν εχει κανεις καμια ιδεα αν θα ξεκολησει αυτο το προβλημα
και αν υπαρχει περιπτωσει να εχουμε φετος εστω ποιλοτικα VDSL στα νοικοκυρια μας ετσι ?
Η ιστορία επαναλαμβάνεται με ακρίβεια χιλιοστού, άλλαξε μόνο τις λέξεις (τεχνολογία) και θα δείς ότι περίπου πριν 10 χρόνια οι συζητήσεις ήταν για την μετάβαση στο adsl... βέβαια το adslgr ήταν στα σπάργανα, αλλά υπάρχει και ο νόμος της εξέλιξης... :oneup:

DragonFun
02-10-11, 18:54
δεν χανω κατι να ρωτησω,
παντως πηρα στο 13838 κατι τετοιο νομιζω μου το εδωσαν απο την εξυπηρετηση πελατων του ΟΤΕ που ειναι υπηρεσια για επειχιρησεις
και ζητησα vdsl για τη κατοικια,μου ζητησανε στοιχεια,αφμ και οτι θα με παρει τηλεφωνο καποιος εξιδικευμενος αντιπροσωπος,
ειπαν οτι υπαρχει και για νοικοκυρια.
Αυτο εγινε πριν κανα 2 βομαδο κανενα τηλεφωνο ή νεο ακομη,
υστερα που ξαναπηρα στην εξυπηρετηση πελατων του ΟΤΕ
και μου ειπαν οτι οι πωλησεις δεν εχουν καν γνωση για VDSL ακομη
και να παρω στα κετνρικα στο Μαρουσι,
αλλα δυστιχως δεν εχω καταφερει να παρω ακομη λογο δουλειας :(
δε ξερω βεβαια αν θα μου το σηκωσουν :P

rexdimos
03-10-11, 13:42
dragonfun ειδες κατι τελικα στην περιοχη που ανεφερες?γιατι ειναι και η περισσοτερο ταλαιπωρημενη στην γλυφαδα

ela002
03-10-11, 16:23
Αυτο εγινε πριν κανα 2 βομαδο κανενα τηλεφωνο ή νεο ακομη,
υστερα που ξαναπηρα στην εξυπηρετηση πελατων του ΟΤΕ
και μου ειπαν οτι οι πωλησεις δεν εχουν καν γνωση για VDSL ακομη
και να παρω στα κετνρικα στο Μαρουσι,
αλλα δυστιχως δεν εχω καταφερει να παρω ακομη λογο δουλειας :(
δε ξερω βεβαια αν θα μου το σηκωσουν :P

Αυτό ποιος σου το είπε ; Μίλησες με άτομο που ξέρεις το όνομά του και σου είπε δεν ξέρω πάρε στο Μαρούσι ;

DragonFun
03-10-11, 18:47
πηρα στην εξυπηρετηση πελατων και μιλησα με μια κοπελα και τη ρωτησα σχετικα,
αυτη μου ειπε το τμημα πωλησεων δεν εχει ιδεα και παρε Μαρουσι,
γνωστο δυστιχως δεν εχω,
περασα ναι και πραγματικα γινονται εργα και ναι ειναι οπτικες ινες ΑΜΗΝ
πηγα κοντα κοντα και ειδα και τη χαρακτηριστικη πλεξουδα προστατευτικη πανω απο το χωμα στο χαντακι που
λεει προσοχη τηλεπικοινωνιακα καλωδια ή κατι τετοιο.
ερχεται πλησιαζει :oneup:

blackwar
03-10-11, 21:33
Δεν μας τα φερνουν μεχρι το σπιτι; :p :/

rexdimos
04-10-11, 15:16
dragofun μακαρι αλλα μεχρι να δω ....σε ποιο σημειοο τους ειδες?

DragonFun
04-10-11, 22:18
ακριβως εκει που προανεφερε το παιδι,
γουναρη και αθανατου,
επι της γουναρη προχωρουσε το εργο φαντασου εξω απο τα βενζιναδικα ΕΤΕΚΑ απεναντι απο τα εβερεστ κατι σχετικα καινουργια που ειναι εκει,
εκει που στριβει το 124/128 και συνεχιζει τη γουναρη προς βουλα,
ακριβως εκει απο τη δεξια πλευρα του δρομου ρευμα προς αργυρουπολη γινονται τα εργα βαλανε κιολας και πισα τελιωσανε δλδ και απο εκει.
και αν καταλαβα καλα προχωραει μεσα προς γλυφαδα και ελπιζω να ανεβει σιγα σιγα τερψιθεα καφεπολις και σε μας εδω κοντα τουλαχιστον καπου πανω ανθεων μετσοβου,
αλλα φανταζομαι θα πιασει κυριως κεντρικους δρομους μαλλον οποτε οσοι ειναι χωμενοι σε στενακια
να ελπιζετε να μην ειναι απολυτα ετσι :p

rexdimos
04-10-11, 23:37
για να δουμε εχω βγει με το φαναρι και τους ψαχνω εγω ειμαι ανθεων οποτε θα τους στρωσω το κοκκινο χαλι να ερθουν :lol:

Excessium
06-10-11, 12:39
Ειναι σιγουρα εργα για vdsl αυτα DragonFun? Προσωπικα βελτιωση του adsl δικτυου της περιοχης θα μου φαινοταν better news :p

rexdimos
06-10-11, 13:08
μα ειτε βελτιωση ειτε εγκατασταση vdsl να ειναι οτιδηποτε και να ειναι ειδικα για την περιοχη μας μονο καλλυτερα νεα θα ειναι

DragonFun
07-10-11, 01:15
τι να σας πω παιδια λεπτο χαντακι καλωδια χοντρα μαυρα πεταγανε εξω σαν σε κατι φωτογραφιες που ειχανε λινκαρει παιδια φενονταν και ελεγε οπως και στις φωτογραφιες ακριβως προσοχη καλωδια τωρα τι καλωδια ηταν δε προλαβα να κατσω να τα διαβασω να τα κοιταξω ουτως ή αλλως τωρα τα κλεισανε τα εργα και ελπιζω να προχωρησουν!
αλλα δεν τα ειδα να πηγαινουν σε καποιο κουτι ή κατι παρομοιο σε φρεατιο μεσα μπενουν και μου εγινε λιγο απορεια απο το φρεατιο που πανε αλλα τεσπα ας ερθει και ας ερθει και επουρανια δεν εχουμε κανενα προβλημα!
λιγο παραπανω ταχυτητα να εχουμε μονο και ελαχιστα παραπανω σταθεροτητα :)

Excessium
07-10-11, 03:31
μα ειτε βελτιωση ειτε εγκατασταση vdsl να ειναι οτιδηποτε και να ειναι ειδικα για την περιοχη μας μονο καλλυτερα νεα θα ειναι

Αν ειναι vdsl και ενεργοποιηθει σε 2 χρονια δε βοηθαει ιδιαιτερα :whistle:
Και γενικα περισσοτερους θα βοηθουσε/αφορουσε βελτιωση της adsl.

rexdimos
08-10-11, 12:17
ξερεις τι λενε ο πνιγμενος(50 atenuation) απο τα μαλλια του πιανεται χαχαχαχαχα :lol:

nyo64
09-10-11, 01:23
ξερεις τι λενε ο πνιγμενος(50 atenuation) απο τα μαλλια του πιανεται χαχαχαχαχα :lol:

τι να πουμε και εμεις εδω στον αλιμο με 65 και 66 attenuation ε???????:rtfm::rtfm:

rexdimos
09-10-11, 15:05
δηλαδη να λεω παλι καλα :worthy:
σοβαρα τωρα ολες αυτες οι περιοχες και εμεις και αλιμος και και και .....ειναι σε κακη μοιρα οσο αναφορα το adsl για αυτο κααι περιμενουμε μηπως αλλαξει κατι

nyo64
10-10-11, 22:43
δηλαδη να λεω παλι καλα :worthy:
σοβαρα τωρα ολες αυτες οι περιοχες και εμεις και αλιμος και και και .....ειναι σε κακη μοιρα οσο αναφορα το adsl για αυτο κααι περιμενουμε μηπως αλλαξει κατι

καλα εσυ να μην μιλας καθολου γτ βλεπω στο προφιλ σου ενα 5αρι στο κατεβασμα το πιανης τι να πουμε και εμεις που με το ζορι να πιασουμε τον ασο:):):)

rexdimos
11-10-11, 00:42
α δεν καταλαβες η ονομαστικη ταχυτητα ειναι τοση οχι το κατεβασμα και αφηνω εξω τις αποσυνδεσεις και οπως βλεπεισ το upload ειναι 620 ποθ δεν εχω καταλβει ακομα το γιατι βεβαια :worthy:

Catchphrase
11-10-11, 10:15
τι να πουμε και εμεις εδω στον αλιμο με 65 και 66 attenuation ε???????:rtfm::rtfm:

Όντως, το dslam που ανήκουμε καλύπτει αρκετές γειτονιές, σε πολύ μεγάλη απόσταση. Η μόνη μας ελπίδα είναι η ενεργοποίηση των καινούριων καφάο που έχουν εγκατασταθεί στην περιοχή μας. Απ' ότι βλέπω όμως από τις συζητήσεις που γίνονται εδώ, μάλλον αυτό το όνειρο θα αργήσει. :(:(

nyo64
11-10-11, 12:43
α δεν καταλαβες η ονομαστικη ταχυτητα ειναι τοση οχι το κατεβασμα και αφηνω εξω τις αποσυνδεσεις και οπως βλεπεισ το upload ειναι 620 ποθ δεν εχω καταλβει ακομα το γιατι βεβαια :worthy:

αρα οπως καταλαβαινεις αδελφε αμα δεν ολοκληρωθη το εργο και να δωσουνε ταχυτητες στον κοσμο θα ειμαστε μια ζωη στο σκοταδι και στο κατεβασμα χελωνα:clap::clap:

........Auto merged post: nyo64 πρόσθεσε 1 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όντως, το dslam που ανήκουμε καλύπτει αρκετές γειτονιές, σε πολύ μεγάλη απόσταση. Η μόνη μας ελπίδα είναι η ενεργοποίηση των καινούριων καφάο που έχουν εγκατασταθεί στην περιοχή μας. Απ' ότι βλέπω όμως από τις συζητήσεις που γίνονται εδώ, μάλλον αυτό το όνειρο θα αργήσει. :(:(

καταλαβα το 2020 και αν ετσι?????:down::down::down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.