PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή IP pool από 89.210 (HOL) σε 79.167 (VF)



RTouris
05-01-10, 02:07
Γνωρίζει κανείς το αίτιο ή τον λόγο της αλλαγής των IP από αυτά της HOL στα αντίστοιχα της VF...έχει 4-5 μέρες τώρα που γίνονται συνεχώς αποσυνδέσεις στη γραμμή μου και μου δίνονται συνεχώς IPs από vodafone...

OT...επίσης έχω παρατηρήσει πως τελευταία το NETFASTER μου "μπουκώνει" μετά από μια μέρα λειτουργίας περίπου...Και το λέω αυτό καθώς καθυστερεί να "μπει" ακόμα και στο web interface, αλλά και τα downloads είναι κάπως αργά (ακόμα και απο το speedtest της ΗΟL). Αμέσως μετά από μια επανεκίνηση όλα επανέρχονται στα φυσιολογικά...Kάτι μου λέει πως κάτι δεν πάει καλά με το χαζόκουτο εδώ...

bored01
05-01-10, 02:31
Aυτές οι IP ήταν για Vodafone ADSL αν δεν κάνω λάθος. Τώρα που όλο το τμήμα ADSL της Vodafone και οι συνδρομητές της μεταφέρθηκαν στη hol λόγω της γνωστής συμφωνίας πιθανότατα να μην υπάρχει πλέον διαχωρισμός στις IP και να μην είναι περίεργο που παίρνεις 79.167... Εξάλλου το ADSL της Vodafone επί της ουσίας ήταν ήδη hol, τυπικό ήταν το θέμα.

harris
05-01-10, 10:39
Γνωρίζει κανείς το αίτιο ή τον λόγο της αλλαγής των IP από αυτά της HOL στα αντίστοιχα της VF...έχει 4-5 μέρες τώρα που γίνονται συνεχώς αποσυνδέσεις στη γραμμή μου και μου δίνονται συνεχώς IPs από vodafone...

Και τα δύο IP pools που αναφέρεις είναι της hol εδώ και πολύ πολύ καιρό....


OT...επίσης έχω παρατηρήσει πως τελευταία το NETFASTER μου "μπουκώνει" μετά από μια μέρα λειτουργίας περίπου...Και το λέω αυτό καθώς καθυστερεί να "μπει" ακόμα και στο web interface, αλλά και τα downloads είναι κάπως αργά (ακόμα και απο το speedtest της ΗΟL). Αμέσως μετά από μια επανεκίνηση όλα επανέρχονται στα φυσιολογικά...Kάτι μου λέει πως κάτι δεν πάει καλά με το χαζόκουτο εδώ...

Αν έχεις παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά από το netfaster (φαντάζομαι ότι έχεις το 1 και όχι το 2; ) να πάρεις την τεχνική υποστήριξη και να ζητήσεις αλλαγή ;)

RTouris
05-01-10, 10:40
Όντως το v.1 έχω...είναι κάτι που παρατηρώ το τελευταίο διάστημα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.