PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL γιοκ ....



joseph
28-03-06, 21:38
Απο τον Ιανουάριο που πήρα το πακέτο της HOL , προς το τέλος του φλεβάρη δόθηκε DSL στην γραμμή μου πόρτα σε ένα απο τα πιο άδεια dslam , αλλά υπήρχε πρόβλημα. Πριν λίγες μέρες αποκαταστάθηκε η βλάβη με αλλαγες στο κέντρο dslam της περιοχής όμως η ιστορία δεν τελείωσε εδώ, χρειάτηκε να δηλώσω ξανά βλάβη , για να έρθει τελικά ο τεχνικός στο καφαο και να πει ότι δεν έχει σήμα, και είναι αδύνατον να δοθεί λύση χωρίς μεγάλο κόστος στον ΟΤΕ ...
Επίσης η HOL μου πρότεινε διακοπή του συμβολαίου, όμως αυτό που θέλω δεν μπορώ να το έχω. Πληροφοριακά απέχω 2,5 χμ ( το θεωρητικό είναι 5 ) απο το κέντρο. Η ταλαιπωρία ενός μήνα με την γνώση ότι έχω dsl ( όχι αναμονή ) είναι τελικά άδικη ... Ενας GameLover χωρίς πρόσβαση στον φυσικό του χώρο ... Αυτά τα ολίγα ... Γιατί ρε ******!!!???

demis21
28-03-06, 21:40
κουραγιο...

ipo
28-03-06, 21:51
Υπομονή.
:(

joseph
28-03-06, 22:02
ξέχασα να πω ότι σπίτι πιο μακριά απο μένα , με pstn έχει adsl ( έτσι μου είπε ο bro , μπορεί να με δουλεύει κι όλας )

Εχω isdn

Στον τεχνικό ρώτησα εαν κάνω την μετατροπή σε pstn είναι πιο πιθανό να έχω, χωρίς όμως να είναι σίγουρος .... Τελικά οι pstn είναι αθάνατες :evil:

antreas9
31-03-06, 15:47
joseph,γιατι δε ζητας κανα ντεμο απο αλλη εταιρεια,μηπως η ΗΟΛ σου λεει μπουρδες?

joseph
31-03-06, 18:18
Με την γραμμή DSL του οτε έχω πρόβλημα , το λεγόμενο LLU και όχι με internet ( μακάρι να ήταν τέτοιο πρόβλημα )

GoG
31-03-06, 19:53
Φιλε μου μετακομισε να βρεις την υγεια σου!!
Σοβαρα τωρα,ξανα-ξανα-ξανα παρε κανενα τηλ στον Οτε μπας και βρεις πΟΤΕ το δικιο σου!

Mosfet
31-03-06, 20:09
Α ρε (π)ΟΤΕ με τα προβλήματά σου!
Μέχρι πότε θα ταλαιπωρείς τον κόσμο; :mad:

joseph
31-03-06, 21:40
Περιμένω επίσημη απάντηση τις επόμενες μέρες, μετά θα δοκιμάσω σε pstn ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.