PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα σε ολα τα HD στο youtube



kostelo
11-01-10, 19:46
Εδω και κανα δυο μερες εχω προβλημα με οτιδηποτε βιντεο προσπαθω να παιξω σε HD στο youtube. Επειδη τσεκαρω την ταχυτητα realtime, βλεπω οτι το download δε ξεπερναει τα 250-300 max την ωρα του stream και εχω συνεχεια buffer :mad: ενω στις αρχες κατεβαζε με 800-850. Ενας απ τους βασικους λογους που σουταρα τη forthnet ηταν να μπορω εχω ανετο streaming οποτεδηποτε και βλεπω οτι δεν ισχυει αυτο (συν του οτι εχασα και γυρω στα 3mbit συγχρονισμο στον ΟΤΕ). :( Να δηλωσω βλαβη στο 121 ή θα με κραξουν? :oops: :hmm: Thanks.

terko
11-01-10, 20:01
( Να δηλωσω βλαβη στο 121 ή θα με κραξουν? :oops: :hmm: Thanks.

Επιβάλλεται.

TeoT
11-01-10, 22:42
Εδω και κανα δυο μερες εχω προβλημα με οτιδηποτε βιντεο προσπαθω να παιξω σε HD στο youtube. Επειδη τσεκαρω την ταχυτητα realtime, βλεπω οτι το download δε ξεπερναει τα 250-300 max την ωρα του stream και εχω συνεχεια buffer :mad: ενω στις αρχες κατεβαζε με 800-850. Ενας απ τους βασικους λογους που σουταρα τη forthnet ηταν να μπορω εχω ανετο streaming οποτεδηποτε και βλεπω οτι δεν ισχυει αυτο (συν του οτι εχασα και γυρω στα 3mbit συγχρονισμο στον ΟΤΕ). :( Να δηλωσω βλαβη στο 121 ή θα με κραξουν? :oops: :hmm: Thanks.

Εχεις μονιμα χαμηλο download η μονο οτo youtube ???

Piparas
11-01-10, 23:01
Ναι, αλλά μάλλον αυτοί δεν θα το θεωρήσουν ως πρόβλημα εάν κατεβάζεις ικανοποιητικά από εδώ (http://speedtest.ftp.otenet.gr/)..

kostelo
11-01-10, 23:06
Μπα κατα τα αλλα κατεβαζω πολυ καλα απ τα περισσοτερα sites ποσω μαλλον δε απ τον ftp της οτενετ. Τεσπα πηρα ενα τηλεφωνο στο 121 και το ειπα για το streaming και το χαμηλοτερο συγχρονισμο και ειπε η κοπελα να αφησω το ρουτερ ανοιχτο για ελεγχο της γραμμης. Αν και το πιθανοτερο ειναι να μη βρεθει πουθενα το προβλημα απ τη μερια τους και να κλεισει ετσι η βλαβη. :(

Piparas
11-01-10, 23:08
...Αν και το πιθανοτερο ειναι να μη βρεθει πουθενα το προβλημα απ τη μερια τους και να κλεισει ετσι η βλαβη. :(

Το πιθανότερο φίλε μου..:sorry:

mike2
12-01-10, 16:46
Αυτό συμβαίνει την ώρα που παίζει συγχρόνως το βίντεο;

kostelo
14-01-10, 15:47
Μια ενημερωση απλα του thread. Εκανα φορματ και σα να εστρωσε η κατασταση, γιατι ενα cfosspeed που ειχα εγκαταστησει παιζει να μου ειχε κανει μυλο το tcp/ip και τα σχετικα, οποτε σε φρεσκια εγκατασταση παει καλυτερα το streaming. Thanks οσους ενδιαφερθηκαν. :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.