PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης με OnDsl Kit.



ozma
29-03-06, 11:02
Το πρόβλημά μου είναι απλό:Χθές πήρα τους κωδικούς και τα σχετικά και τους έβαλα στο ΟΤΕΝΕΤondsl connection που δημιούργησε η εγκατάσταση του sagem και το username και μετά το @otenet.gr.Αλλά μου βγάζει το εξής:σφάλμα 721 ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν αποκρίθηκε.Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

dimi_p
29-03-06, 13:19
Το πρόβλημά μου είναι απλό:Χθές πήρα τους κωδικούς και τα σχετικά και τους έβαλα στο ΟΤΕΝΕΤondsl connection που δημιούργησε η εγκατάσταση του sagem και το username και μετά το @otenet.gr.Αλλά μου βγάζει το εξής:σφάλμα 721 ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν αποκρίθηκε.Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?


ισως επεσες σε ωρα που εκανε καποιο maintenance και ηταν κατω το Dsl

ozma
30-03-06, 02:23
Αυτό το μήνυμα για το σφάλμα το βγάζει εδώ και μια μέρα.Ξέρετε αν χρειάζεται την πρώτη φορά σύνδεσης με το Ondsl Kit να καλέσουμε κάποιον αριθμό όπως κάναμε και με τις dial-up?και αν ναι ποιός είναι?

MirrorX
30-03-06, 02:31
το πιο πιθανο ειναι να υπαρχει προβλημα στη γραμμη...παρε τηλ στην εξυπηρετηση πελατων

dimi_p
30-03-06, 09:55
Αυτό το μήνυμα για το σφάλμα το βγάζει εδώ και μια μέρα.Ξέρετε αν χρειάζεται την πρώτη φορά σύνδεσης με το Ondsl Kit να καλέσουμε κάποιον αριθμό όπως κάναμε και με τις dial-up?και αν ναι ποιός είναι?

απο τη στιγμη που εχεις τον κωδικο σου δεν χρειαζεται να παρεις καποιο τηλεφωνο.
κανονικα θα πρεπει να μπορεις να συνδεθεις, τωρα αν το προβλημα εξακολουθει παρε στην εξυπηρετηση πελατων οπως λεει και ο MirroX

soiram
30-03-06, 10:32
Εμένα ενεργοποιήθηκε Τρίτη απόγευμα και έπαιζε μια χαρά. Τετάρτη βράδυ που ξαναδοκίμασα όλα ΟΚ μέχρι τις 02:30 το πρωί όπου σταμάτησε και να δέχεται και να λαμβάνει πακέτα. Πήρα στο helpdesk όπου ένας τύπος μου είπε ότι φταίει το firewall που χρησιμοποιώ. Τι να αρχίσω να λέω του τώρα, καταλαβαίνετε αν σου λέει τέτοια πράγματα το επίπεδο... Τέλος πάντων κλείνω τη σύνδεση και ξαναπροσπαθώ αλλά πλέον δεν συνδεόταν. Με δεύτερο τηλ στο helpdesk κάποιος άλλος μου είπε ότι λαμβάνουν κι άλλες κλήσεις από την περιοχή (Βριλήσσια) που μάλλον σημαίνει ότι φταίει το dslam (βλάβη, αναβάθμιση κλπ) οπότε πήγα για ύπνο,. Ευελπιστώ σήμερα το βράδυ να παίζει....

Αλήθεια υπάρχει κάποιο μέρος που οι προγραμματιζόμενες αναβαθμίσεις να ανακοινώνονται; (Τι λέω τώρα ε;...)

powerthunder
30-03-06, 12:39
Αυτό το μήνυμα για το σφάλμα το βγάζει εδώ και μια μέρα.Ξέρετε αν χρειάζεται την πρώτη φορά σύνδεσης με το Ondsl Kit να καλέσουμε κάποιον αριθμό όπως κάναμε και με τις dial-up?και αν ναι ποιός είναι?

Δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιν ειδικό αριθμό. Αν έχει συγχρονιστεί το modem και έχουν γίνει και οι απαραίτητες συνδέσεις στον OTE τότε συνδέεσε κατευθείαν.

Εμένα για μια μέρα είχε συγχρονιστεί το modem αλλά δεν έμπενε, την επόμενη μέρα δούλευε κανονικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.