PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με ¨Ανοιγμα με...¨



jakas166
15-01-10, 02:35
Οταν κανω δεξι κλικ πανω σε ενα αρχειο για να το ανοιξω με διαφορετικο προγραμμα ενω παντα μου εβγαζε να επιλεξω καποιο απο την λιστα που μου προτηνει και αν θελω να ψαξω και εγω ...τωρα ξαφνικα μου γραφει αυτο ........

Δεν υπάρχει πρόγραμμα συσχετισμένο με αυτό το αρχείο για την εκτέλεση της ενέργειας.
Δημιουργήστε μια συσχέτιση στον πίνακα ελέγχου "ορισμός συσχετίσεων"..
μπορω μονο να αλλαξω πως θα ανοιγει το αρχεια απο τις ιδιωτητες του.


εχω VISTA

leopal
15-01-10, 02:40
Tι αρχειο θες να ανοιξεις;
Στο παρελθον στο ανοιγε κανονικα;
Eχεις ξαναανοιξει αρχειο τετοιου ειδους;

jakas166
15-01-10, 02:56
πριν 2 μερες το ανοιγε κανονικοτατα..πχ .avi ανοιγει με MEDIA PLAYER και εγω θελω με αλλο προγραμμα το εκανε.
Τωρα δεν το κανει..Ξερεις τι φταει ή πως το επαναφερουμε

cranky
15-01-10, 03:00
Δοκίμασε την Επαναφορά Συστήματος.

leopal
15-01-10, 03:01
Aν πατησεις δεξι κλικ->ανοιγμα με θα σε βαλει να επιλεξεις με ποιο προγραμμα θες να το ανοιξει.
Επισης μπορεις να κανεις δεξι κλικ->ιδιοτητες και να ορισεις ποιο προγραμμα θες να χρησιμοποιειται για ανοιγμα εκαστοτε αρχειων avi,mkv κτλ

jakas166
15-01-10, 03:13
Aν πατησεις δεξι κλικ->ανοιγμα με θα σε βαλει να επιλεξεις με ποιο προγραμμα θες να το ανοιξει.
Επισης μπορεις να κανεις δεξι κλικ->ιδιοτητες και να ορισεις ποιο προγραμμα θες να χρησιμοποιειται για ανοιγμα εκαστοτε αρχειων avi,mkv κτλ

αυτο λεω και εγω αλλα το εκανε πριν 2 μερες τωρα δεν το κανει και μου βγαζει αυτο το μηνυμα.Και απο τις ιδιοτητες το κανει κανονικα μονο που αυτο ειναι ¨σχεδον ¨μονιμο..και οχι κατι τις στιγμης οπως το Ανοιγμα με...
μεχρι και επαναφορα συστηματος εκανα ..αλλα τιποτα

jim_p
15-01-10, 13:23
Shift + δεξι κλικ στο αρχειο = "Ανοιγμα με"

jakas166
16-01-10, 01:21
Shift + δεξι κλικ στο αρχειο = "Ανοιγμα με"

το εκανα αλλα τιποτα ...αλλος κανεις εχει κατι να προτηνει?

Panos.2006
16-01-10, 02:07
Αν έχεις εμπειρία μπορείς να βρεις τις συσχετίσεις του αρχείου μέσω της αναζήτησης στη registry και να τις διαγράψεις για να ξαναδημιουργηθούν.

jakas166
16-01-10, 16:50
Αν έχεις εμπειρία μπορείς να βρεις τις συσχετίσεις του αρχείου μέσω της αναζήτησης στη registry και να τις διαγράψεις για να ξαναδημιουργηθούν.

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΡΧΕΙΟ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ¨ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΕ¨ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ.......

Panos.2006
16-01-10, 17:19
Αν συμβαίνει μόνο στα avi βρες το αντίστοιχο κλειδί για mpg π.χ. και αντέγραψέ τη.

jakas166
16-01-10, 17:42
Αν συμβαίνει μόνο στα avi βρες το αντίστοιχο κλειδί για mpg π.χ. και αντέγραψέ τη.

οτι αρχειο παω να ανοιξω τα ιδια μου κανει

Panos.2006
17-01-10, 13:42
οτι αρχειο παω να ανοιξω τα ιδια μου κανει

Κάτι έχει καταστρέψει τη registry μου φαίνεται. Έβαλες κανά πρόγραμμα τώρα πρόσφατα κανά registry cleaner;

Δύσκολα τα πράγματα αν είναι σε όλα τα αρχεία γιατί είναι πάρα πολλά τα κλειδιά τα οποία πρέπει να διορθωθούν.

jakas166
17-01-10, 15:40
[QUOTE=Panos.2006;3267850]Κάτι έχει καταστρέψει τη registry μου φαίνεται. Έβαλες κανά πρόγραμμα τώρα πρόσφατα κανά registry cleaner;

Δύσκολα τα πράγματα αν είναι σε όλα τα αρχεία γιατί είναι πάρα πολλά τα κλειδιά τα οποία πρέπει να διορθωθούν.[/QUOTE
Ο ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ .ΟΛΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΜΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ..ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΝΕΟ UPDATE ΤΙΣ ADOBE(READER).META APO EKEI ARXISE ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ .ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΧΙ ΤΩΝ WIN ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ .ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ..ΜΑΛΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ BACKUP APO ΤΟ REGISTRY CLEANER ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ......ΠΑΝΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ..ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΑΝ ΦΤΙΑΧΤΕΙ.......

jakas166
18-01-10, 22:14
[QUOTE=Panos.2006;3267850]Κάτι έχει καταστρέψει τη registry μου φαίνεται. Έβαλες κανά πρόγραμμα τώρα πρόσφατα κανά registry cleaner;

Δύσκολα τα πράγματα αν είναι σε όλα τα αρχεία γιατί είναι πάρα πολλά τα κλειδιά τα οποία πρέπει να διορθωθούν.[/QUOTE
Ο ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ .ΟΛΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΜΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ..ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΝΕΟ UPDATE ΤΙΣ ADOBE(READER).META APO EKEI ARXISE ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ .ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΧΙ ΤΩΝ WIN ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ .ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ..ΜΑΛΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ BACKUP APO ΤΟ REGISTRY CLEANER ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ......ΠΑΝΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ..ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΑΝ ΦΤΙΑΧΤΕΙ.......

........Auto merged post: jakas166 πρόσθεσε 0 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μπα τιποτα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.