PDA

Επιστροφή στο Forum : Oxygen Wirless Tellas (Αγ. Βασίλης - Πειραια)



Lordvader1976
15-01-10, 22:28
Καλή χρονια παιδεία με υγεια. Θα ήθελα αν μπορει κάπιος να με βοηθήσει με ενα προβλημα που έχω.
Είμαι στην Tellas και είχα το speedstream της Siemens, με ταχύτητα σταθέρη στα 8 mps. Μέχρι που μέτα απο 3 χρόνια αρχίσε να μου παρουσιάζει πρόβλημα.
Μετα απο πόλη ταλεπορία και αφου περίμενα σχεδόν 2 μήνες μου στείλανε το Oxygen, τώρα πιο ειναι το θέμα, το εγκατέστησα κανονικα, αλα δυστηχώς φένετε σαν να ειναι κλειδώμενο στα 4 Mps, τους πειρα τηλεφώνο άλλα μου λενε αρες μαρες κουκουνάρες, εντελώς εκτος τοπου και χρόνου!!! Και καταλήξανε οτι θα μου αντικαταστίσουνε ξανά το modem. Εβαλα πάλυ το Speedstream και πίανει κανονικα στα 8 Mps.
Πρωσοπικα πιστέυω οτι το Oxygen θέλει κάπι ρύθμιση απο το interface ώστε να ξεκλειδώσει απο τα 4mps, το θέμα ειναι οτι εχεί αυτοματοποιημένες ρυθμίσεις και πιστεύω οτι πρέπει να γίνει κάπια ρυθμιση εκει. Δεν έιναι δυνατον με το speed stream να ειναι στα 8-11 mps και με το oxygen εκει μουλαρομενο στα 4mps!!! Και κατι ακόμη εχω απενεργοποίσει το wirless και το χρισημοπίω ενσύρματα.
Υπάρχει καπίος φίλος που να έχει παρόμια εμπιρια και να μπορέσει να δώσει μία λύση?

Ευχαριστώ πολυ.

takgeorg
16-01-10, 02:26
Και σε εμένα το Oxygen κλειδώνει 35% χαμηλότερα από το speedstream της Siemens και το Thomson TG585 v7.
Ίσως έχουν πειράξει το λογισμικό του Oxygen για οικονομία.

Lordvader1976
16-01-10, 15:57
Αρα κατι πρεπει να γινει γιατι αν ειναι ετσι, μιλάμε για εξαπάτιση.....

nEC
19-01-10, 18:36
Και σε εμένα το Oxygen κλειδώνει 35% χαμηλότερα από το speedstream της Siemens και το Thomson TG585 v7.
Ίσως έχουν πειράξει το λογισμικό του Oxygen για οικονομία.

Εμένα κλειδώνει 10% παραπάνω απο το speedtouch TG585v6.

Μάλλον είχαν πειράξει και το firmware του speedtouch για παραπάνω οικονομία απο το oxygen.

takgeorg
20-01-10, 02:01
Firmware του speedtouch υπάρχουν πολλά, μπορείς να βάλεις να δοκιμάσεις,
firmware του Oxygen δεν έχω βρει!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.