PDA

Επιστροφή στο Forum : Μας έπρηξες με τις διαφημίσεις!



mybanega
16-01-10, 02:33
Αυτή τη Δούκα και το Γεωργούλη τους έχω σιχαθεί πλέον.
Μας έπρηξαν με τις διαφημίσεις. :down:

emma995
16-01-10, 14:51
χαχα εχεις δικιο!!
νομιζουν οτι αμα βαλουν "διασημους" ηθοποιους θα γινει κατι.....:p

Mouse Potato
16-01-10, 15:12
Αυτό δείχνει ότι επενδύουν λεφτά για διαφημίσεις. Για να επενδύσεις λεφτά για διαφημίσεις πάει να πει πως έχεις διαθέσιμο κεφάλαιο. Αν έχεις διαθέσιμο κεφάλαιο και κάνεις διαφημίσεις θα έχεις και περισσότερους πελάτες. Αν έχεις περισσότερους πελάτες θα έχεις και περισσότερα έσοδα αλλά και περισσότερες υποχρεώσεις (αναβάθμιση υποδομών κλπ) τις οποίες, ενδεχομένως, να μπορέσεις να τις καλύψεις λόγω των εσόδων.

Αν όλα αυτά πάνε κατ' ευχήν τότε θα απολαμβάνουμε ποιοτικές υπηρεσίες! :p

blkik
16-01-10, 21:41
Εγω τα βλέπω λίγο αλλιώς. Μια εταιρεία χάνει συνεχώς πελάτες-έσοδα
Για να μην χάνει βομβαρδίζει συνεχώς με διαφημίσεις για να αποκτήσει νέους και να καλύψει αυτούς που φεύγουν
Αρα έχει περισσότερα έξοδα και σιγά σιγά μπαίνει όλο και πιο μέσα

mybanega
16-01-10, 22:34
Μα είναι τόσο συχνές οι διαφημίσεις που νομίζεις ότι είναι κόμμα και έχουμε εκλογές. :down:
Τουλάχιστον αν έριχνε και λεφτά στο δίκτυο της θα άυξανε τους πελάτες της.
Στην TV πλέον βλέπουμε μόνο διαφημίσεις WIND και HOL.
H Forthnet π.χ. γιατί δεν διαφημίζεται;

blkik
16-01-10, 23:15
H forthnet δεν έχει ανάγκη είναι πρώτη ως ενναλακτικός και με διαφορά
Κατα περιόδους και αυτη όταν ζορίζεται το ρίχνει στην διαφήμιση

Απο την άλλη η Hol καιγεται να την φτάσει και διαφημίζεται και η Wind μπας και μειώσουμε λίγο το έλλειμα

mybanega
16-01-10, 23:48
H forthnet δεν έχει ανάγκη είναι πρώτη ως ενναλακτικός και με διαφορά...

Μήπως είναι και η καλύτερη και δε χρειάζεται διαφήμιση;

uncharted
19-01-10, 03:27
Αυτή τη Δούκα και το Γεωργούλη τους έχω σιχαθεί πλέον.
Μας έπρηξαν με τις διαφημίσεις. :down:
ελα που σε χαλαει η Δουκα τωρα, μια χαρα γυναικα :p

παντως υπαρχει λυση στο "προβλημα", δεν ανοιγεις την TV :)

djpar
22-01-10, 16:26
οι τραπεζες που γεμιζουν το καναλια απο βλακειες τι δεν εχουν πελατες?...Παντος ποιο πολλες βλεπω wind για κινητα παρα wind-tellas

psyxakias
22-01-10, 16:34
Εμένα δεν με ενοχλούν ακόμα και όταν σπάνια τύχει να τις πετύχω στη τηλεόραση. Θέλετε να πείτε ότι οι υπόλοιπες διαφημίσεις και οι εκπομπές είναι ποιοτικές και σας πείραξε της Tellas; :hmm:

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτό δείχνει ότι επενδύουν λεφτά για διαφημίσεις. Για να επενδύσεις λεφτά για διαφημίσεις πάει να πει πως έχεις διαθέσιμο κεφάλαιο. Αν έχεις διαθέσιμο κεφάλαιο και κάνεις διαφημίσεις θα έχεις και περισσότερους πελάτες. Αν έχεις περισσότερους πελάτες θα έχεις και περισσότερα έσοδα αλλά και περισσότερες υποχρεώσεις (αναβάθμιση υποδομών κλπ) τις οποίες, ενδεχομένως, να μπορέσεις να τις καλύψεις λόγω των εσόδων.

Αν όλα αυτά πάνε κατ' ευχήν τότε θα απολαμβάνουμε ποιοτικές υπηρεσίες! :pΕλπίζω να αστειεύεσαι, διότι δεν ισχύει τίποτε από όλα αυτά (ούτε καν η 1η πρόταση) αρκετές φορές στις διαφημιζόμενες εταιρείες. ;)

Mouse Potato
22-01-10, 17:06
Το ότι επενδύει μεγάλο κεφάλαιο στη διαφήμιση η συγκεκριμένη εταιρία αυτή την εποχή δεν νομίζω ότι μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς.

Επίσης, όλοι ξέρουμε ότι ο σκοπός της διαφήμισης είναι για να γνωστοποιηθεί το προϊόν στο καταναλωτικό κοινό ώστε να γίνει "αρεστό" και, τελικώς, να προτιμηθεί.

Πού είναι το παράλογο; :hmm:

Δεν νομίζω να σκέφτεται κάτι άλλο η Wind (και η κάθε Wind)...

thenetpoet
27-01-10, 09:18
Εγω τα βλέπω λίγο αλλιώς. Μια εταιρεία χάνει συνεχώς πελάτες-έσοδα
Για να μην χάνει βομβαρδίζει συνεχώς με διαφημίσεις για να αποκτήσει νέους και να καλύψει αυτούς που φεύγουν
Αρα έχει περισσότερα έξοδα και σιγά σιγά μπαίνει όλο και πιο μέσα

εισαι σιγουρος οτι χανει πελατες? :) το αντιθετο μαλλον συμβαινει

karetsos
27-01-10, 09:50
όπου ακούς πολλά κεράσια....

blkik
27-01-10, 22:26
εισαι σιγουρος οτι χανει πελατες? :) το αντιθετο μαλλον συμβαινει

1000%
Κανε μια βόλτα απο το αντίστοιχο forum και δες.
Μόνο στην Οn αυτόν το μήνα ξέρω 4 που φύγαν από tellas

psyxakias
27-01-10, 22:29
1000%
Κανε μια βόλτα απο το αντίστοιχο forum και δες.
Μόνο στην Οn αυτόν το μήνα ξέρω 4 που φύγαν από tellasΑμφιβάλλω ότι αντικατοπτρίζει η εικόνα ενός εξειδικευμένου forum όπως το ADSLgr, την πλειοψηφία των πελατών μιας εταιρείας που δε γνωρίζει καν αρκετά από τα προβλήματα των παρόχων και νομίζουν ότι φταίει κάτι σε αυτούς. Άμα ήταν έτσι, η forthnet δε θα είχε πλέον συνδρομητές αλλά έχουν και παραέχουν ;)

Koala_
27-01-10, 23:03
Θέλετε να πείτε ότι οι υπόλοιπες διαφημίσεις και οι εκπομπές είναι ποιοτικές και σας πείραξε της Tellas; :hmm:

Εύστοχο σχόλιο :oneup:

Και εμείς εδώ που σχολιάζουμε βοηθάμε στην διαφήμιση.

Υ.Γ.: ενώ γράφω, παίζει η διαφήμιση στη ΤιΒί.

mybanega
28-01-10, 11:57
Εύστοχο σχόλιο :oneup:

Και εμείς εδώ που σχολιάζουμε βοηθάμε στην διαφήμιση.

Υ.Γ.: ενώ γράφω, παίζει η διαφήμιση στη ΤιΒί.


"Και εμείς εδώ που σχολιάζουμε βοηθάμε στην διαφήμιση."

Δε νομίζω.

Υ.Γ.: ενώ γράφω, παίζει η διαφήμιση στη ΤιΒί.

:)

minosdam
31-01-10, 22:11
Αυτό που βρίσκω εγώ: είναι πολύ κακόγουστες.

subzer0
31-01-10, 22:17
Μια χαρά είναι οι καινούριες διαφημίσεις.

Αλλιώς εμείς που δεν βλέπουμε τον "Λάκη τον γλυκούλη" και κλαίμε για Ζέτα Δούκα τι θα κάναμε? :lol: :lol:

skapetis
02-02-10, 13:21
Εμένα μου τη σπάνε οι διαφημίσεις της vodafone με τις "αληθινές δηλώσεις" πελατών της για τα unlimited.

Δηλαδή όλες οι άλλες διαφημίσεις έχουν ψεύτικες δηλώσεις ενώ εσείς έχετε αληθινές; :rofl:
τι θέλετε να μας πείτε, ότι αυτός που βλέπουμε στην διαφήμιση είναι ο ίδιος ο πελάτης και όχι κομπάρσος και αυτά που λέει είναι αυθόρμητα, δεν του τα έδωσε το marketing της εταιρίας ... άντε καλά!


Αααααα ναι, και για "ασφάλεια" επιλέγω vodafone. Από τι; Από τις υποκλοπές? :rofl::whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.