PDA

Επιστροφή στο Forum : 3Com Πρόβλημα με 3Com OfficeConnect Wireless 11g Access Point



incisiv
30-03-06, 17:58
Αγορασα σημερα το 3Com OfficeConnect Wireless 11g Access Point και οταν τρεχω το 3Com OfficeConnect Gateway-Discovery Version 5.0 μου ζηταει κωδικο και βαζω admin και μου λεει οτι δεν ισχυει.:hmm:
Ετσι δεν μπορω να προχωρησω και να φτασω στο web interface και να δωσω τις ρυθμισεις για να λειτουργησει το μηχανημα.
Τα led στο μηχανημα ειναι ολα πρασινα που σημαινει οτι το συνεδεσα σωστα πανω σε ενα swithc της 3Com.
Η συνδεσμολογια ειναι Fritz!Box router καταληγει σε switch της 3com και εκει σε μια εξοδο εβαλα το acces point.
Καποια βοηθεια?:worthy:

Billis
30-03-06, 22:42
Αναφέρεσαι στο 3CRWE454G72;

incisiv
30-03-06, 23:17
Ναι και συγκεκριμενα στο wizard γραφει:
In order to communicate with the Device you will need to enter the Administration password.
Please enter the Administration password for this Device
Απο κατω εχει ενα πλαισιο ,βαζω εγω admin το τσεκαρει και γραφει παλι τα ιδια ΣΥΝ το inccorect password entered.
Απογνωση!!!

Billis
31-03-06, 13:46
Συνδέθηκες στο web interface και έδωσες εκεί το password;

Δοκίμασε να κάνεις factory reset το AP και μετά ξαναπροσπάθησε. Εγώ δε θυμάμαι να είχα τέτοια προβλήματα. Με την ευκαιρία κοίτα και αν έχεις το πιο πρόσφατο firmware:

http://www.3com.com/products/en_US/result.jsp?selected=6&sku=3CRWE454G72&sort=effdt&order=desc

incisiv
31-03-06, 17:22
Σημερα αλλαξα router και εβαλα το speedtouch 536i και το συνεδεσα με το switch που εκει εχω το 3COM ACCESS POINT.Το speedtouch βλεπει το acces point της 3com.
ΑΛΛΑ οταν βαζω το cd εγκαταστασης του,ΠΑΛΙ το wizard μου ζηταει password για να τελειωσει την εγκατασταση και να φτασει στο web interface και να κανω εκει τις ρυθμισεις που θελω.

Τελικα το προβλημα το ελυσα,εκανα reset το access point και τωρα ειμαι ασυρματος.
Ευχαριστω το φιλο για την βοηθεια του:oneup:

papila
10-05-06, 17:10
καλησπέρα έχω το ίδιο 3COM ACCESS POINT και το έχω συνδεδεμένο με ένα modem router fritzbox.στέλνω το dsl από το 3COM ACCESS POINT σε δύο υπολογιστές και το πρόβλημα είναι ότι κάποια στιγμή δεν έχω πρόσβαση στο dsl σαν να μην υπάρχει σύνδεση,ενώ στην ουσία και σήμα 100% έχω και το dsl δουλεύει κανονικά.μήπως δεν κάνω κάτι καλά με το 3COM ACCESS POINT στις ρυθμίσεις;

@ ADSLgr.com All rights reserved.