PDA

Επιστροφή στο Forum : Ωράριο τεχνικών DSL.



utumno
31-03-06, 12:53
Ξέρει κανείς μέχρι ποιά ώρα δουλεύουν οι τεχνικοί του ΟΤΕ που κάνουν τις ενεργοποιήσεις DSL? Ρωτάω μήπως κάποιος έχει εμπειρία ενεργοποίησης και το απόγευμα ή αργότερα. Κάποιος μου είπε οτι δουλεύουν όπως όλες οι δημόσιες υπηρεσίες. Αν είναι έτσι να μην κάθομαι μπροστά από το λαμπάκι συνχρονισμού προσευχόμενος να ανάψει μετά τις 14:00 ...:(

frap
31-03-06, 13:09
Μην κάθεσαι γενικά... Κάποια στιγμή θα ανάψει... Θα το έχεις για χρόνια (μάλλον). 1-2 ώρες νωρίτερα δεν αξίζει τόσο άνγχος :) :)

JiKL
31-03-06, 13:28
Εχω ακουσει για ενεργοποιηση κατα τις 7 το βραδυ..αρα κανεις δεν ξερει,,
Αλλα θα συμφωνησω απολυτα...Δεν αξιζει πραγματικα καθολου να ασχολεισαι τοσο πολυ...Αστο και οποτε ειναι θα αναψει..Απλα σου σπανε τα νευρα να περιμενεισ απο πανω..

Catchphrase
31-03-06, 13:34
Εμένα πάντος η σύνδεσή μου έγινε Σάββατο απόγευμα

HaRRy
31-03-06, 13:40
Οι τεχνικοί στις ευρυζωνικές έχουν και τα ΣΚ βάρδια ολη μέρα...

utumno
31-03-06, 14:06
Γιατί όμως όταν ςείναι παρασκευή και ρωτάμε στο 134 λένε "Από δευτέρα τώρα"

HaRRy
31-03-06, 21:46
Aπο Δευτέρα είναι στο κέντρο που καταγράφουν προφανώς τις βλάβες και τις αιτήσεις...
Εμένα πέρσυ με πήραν απο τον ΟΤΕ στο ΚΙΝΗΤΟ Κυριακή μεσημέρι και μου είπαν όλα οκ απο αύριο είστε online!!

pantakos
31-03-06, 22:55
και εμενα Σάββατο έγινε η αποσύνδεση και Σάββατο η σύνδεση... αρα δουλεύουνε τα παιδια...
(βέβαια το ΠΩΣ δουλεύουνε είναι το θέμα! :hmm: )

globalnoise
31-03-06, 23:08
Και μένα όσοι τεχνικοί του ΟΤΕ με έχουν εξυπηρετήσει σωστά ήταν Σαββατοκύριακο... Ειδικά την Κυριακή μιλάς με πραγματικούς τεχνικούς... Μυστήρια πράγματα...

t300
01-04-06, 00:00
Είδατε τι κάνει το +75%;

Crosstalk
01-04-06, 00:10
Και μένα όσοι τεχνικοί του ΟΤΕ με έχουν εξυπηρετήσει σωστά ήταν Σαββατοκύριακο... Ειδικά την Κυριακή μιλάς με πραγματικούς τεχνικούς... Μυστήρια πράγματα...

Βαζουν τους καλους γιατι για φαντασου να ηταν οι μπαγλαμαδες που δεν ξερουν τι γινεται! Δεν ειναι καθημερινη για να ειναι τουλαχιστον και καποιος που ξερει, οποτε δεν το ρισκαρουν μαλλον!

FFGR
01-04-06, 00:16
Και μένα όσοι τεχνικοί του ΟΤΕ με έχουν εξυπηρετήσει σωστά ήταν Σαββατοκύριακο... Ειδικά την Κυριακή μιλάς με πραγματικούς τεχνικούς... Μυστήρια πράγματα...


Αυτοί είναι οι άνθρωποι που κάνουν δουλειά, αντίθετα από κάποιους άλλους στα γραφεία ;)
Το πρόβλημα το έχει ο ΟΤΕ στο κεφάλι, όπως και κάθε άλλη επειχήρηση. Όταν είναι σάπιο το κεφάλι, τείνει να προσλαμβάνει ότι ναναι, και ακόμη και αυτούς τους οποίους έχουν όρεξη για δουλειά και είναι τίμιοι κάποια στιγμή και αυτοί θα βαρεθούν να βγάζουν το φίδι από την τρύπα όταν όλοι οι υπόλοιποι αδιαφορούν.

teo_L20
01-04-06, 10:25
Κι μενα νομιζω εγινε ενεργοποίηση αργά.
Και δεν το είχα καταλάβει!
Μα οταν χρειαζομαι τεχνικους σε εξυπηρετούν,αυτό εχω να πω!

manoulamou
01-04-06, 11:19
Μην μπερδευουμε τους μονιμους υπαλληλους της διοικησης με τους τεχνικους
και ιδιαιτερα αυτους που κανουν τη λαντζα της ευρυζωνικοτητας,
οι περισσοτεροι τρεχουν και δε φτανουν, ασε που εχουν και γνωσεις
σε αντιδιαστολη με τους παλιους κηφηνες, που περιμενουν την επομενη εθελουσια εξοδο...
Ειναι σα να συγκρινεις τη Χαλκονδυλη της ΔΕΗ
με τους εναερητες που φτιαχνουν τα καλωδια στους Πυλωνες...

JoeBar
01-04-06, 20:38
Βαζουν τους καλους γιατι για φαντασου να ηταν οι μπαγλαμαδες που δεν ξερουν τι γινεται! Δεν ειναι καθημερινη για να ειναι τουλαχιστον και καποιος που ξερει, οποτε δεν το ρισκαρουν μαλλον!
Μάλλον αυτούς που δεν είναι δικά μας/τους παιδιά... :p

:lol:

sa1901
03-04-06, 13:55
Σε μένα η ενεργοποίηση έγινε μία Παρασκευή ξημερώματα πριν 2 χρόνια. Δεν θυμάμαι ώρα, πάντως ήταν τελείως άσχετη και δεν μπορούσα να φανταστώ ότι οι αποσυνδέσεις στην Dial-up μου ήταν γι' αυτόν το λόγο. Ήταν γύρω στις 3-4 π.μ.

Tem
03-04-06, 14:02
δουλεύουν σχεδόν όλο το 24ωρο

theodoros2004
03-04-06, 14:06
Ναι οι ενεργοποιησεις δεν εχουν στανταρ ωρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.