PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή προφιλ στο DSLAM



jasonpap
19-01-10, 10:55
Καλημέρα σε όλους.

Θέλνω να ρωτήσω εαν τύχει σε κάποιον ο ΟΤΕ να ασχοληθεί και να κάνει custom profile στο Dslam.Δηλαδή έχω μια γραμμή η οποία συγχρονίζει στα 7400/673. Το download δε με ενδιαφέρει τόσο όσο το upload.Υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη και να δοκιμάσουμε να κατεβάσουμε το down rate μήπως και αυξηθεί καθόλου το UP?

baskon
19-01-10, 11:11
Λογικά δεν παιζει τοσο σημαντικο ρολο το down για το τι Up Θα εχεις..
Εγω δεν εχω διαπιστωσει σε καμια γραμμη κατι τετοιο παντως..Ετσι και αλλιως βρισκονται σε διαφορετικο φασμα συχνοτητων το Up και το down..
Στη περπτωση σου τωρα..Μπορεις να δηλωσεις μια βλαβη στο 121 και να πεις οτι το Upload σου ειναι χαμηλο..Ισως καποιος να ασχοληθει και να το κοιταξει..Τωρα αν θα βελτιωθει..Δυσκολο το βλεπω,αναλογα και με το προβλημα που υπαρχει βεβαια..

Οσο για το αν θα κατσει καποιος να σου φτιαξει custom profile...:rofl::rofl:
Πως το θες?Εδω ή για το σπιτι? χαχαχα...
Στα σοβαρα τωρα..Εδω δε ασχολουνται με αυτους που εχουν 8αρες και εχουν αποσυνδεσεις ..Και ενω μπορουν να πιασουν 4-5 Mbps τους λενε να πανε στα 2..
Θα ασχοληθουν με το δικο σου θεμα που αντι να πιανεις 800-900-1000 upload πιανεις 675?

Και κατι αλλο..ΔΙαφορετικο ρουτερ εχεις δοκιμασει?Πολλες φορες μονο αλλαγη του ρουτερ μας δινει στο upload 100+ kbps..

tdel
23-01-10, 18:07
Σε εμένα παρατήρησα πως κάνουν πειράματα, μετά την αλλαγή του χρόνου. Εκεί που συγχρόνιζα στα 600 (upload), ξαφνικά πετάχτηκα στα 850. Το αστείο; Η μεγαλύτερη ταχύτητα ήταν ΠΙΟ σταθερή σε απόδοση. Μετά από 3 ημέρες, ξαναγύρισα στην προηγούμενη, με κάποια αστάθεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.