PDA

Επιστροφή στο Forum : Crypto Aξιζει να αλλαξω το F200?



starmanwarz
31-03-06, 21:37
Eχω το Crypto F200 απο το πακετο ADSL in a box.Δεν εχω προβλημα στα downloads,το μονο προβλημα ειναι τα pings με το εξωτερικο,εκτος του οτι ειναι πολυ ψηλα,δεν ειναι καθολου σταθερα στα online games.Yπαρχει περιπτωση αν το αλλαξω και παρω router να δω καμια βελτιωση?

Mosfet
31-03-06, 21:47
Πιθανόν, αλλά δοκίμασε καλύτερα κανένα router από κάποιον φίλο σου.

starmanwarz
04-04-06, 14:06
Πειτε ρε παιδια καμμια γνωμη,μην δωσω τσαμπα λεφτα αν δεν αξιζει.

sdikr
05-04-06, 02:22
το προβλημα με τα pings με το εξωτερικο δεν έχει να κάνει με το modem/router (αντε να δεις μια διαφορα 1-4ms)

powerthunder
05-04-06, 11:04
Αν στο μέλλον σκέφτεσαι να συνδέσεις περισσότερα pc, χρειάζεσαι router, γενικά η σύνδεση ethernet είναι καλύτερη από την usb.
Άμα ψάξεις λίγο στο forum θα βρείς πολά σχετικά posts.

mikeone
05-04-06, 11:27
Εγώ με το F200 δεν έχω κανένα απολύτος πρόβλημα.
Δεν πιστεύω να φταίει το modem για τα ping και για τα online games αφού και εγώ δε βλέπω κανένα τέτοιο πρόβλημα.
Πάντως η πιο καλή λύση είναι αυτή που ειπώθηκε πιο πάνω, δηλαδή να δανειστείς ένα router από κάποιον φίλο σου ώστε να συγκρίνεις ταχύτητες και μετά βλέπεις;)

katdoc
05-04-06, 11:28
Eχω το Crypto F200 απο το πακετο ADSL in a box.Δεν εχω προβλημα στα downloads,το μονο προβλημα ειναι τα pings με το εξωτερικο,εκτος του οτι ειναι πολυ ψηλα,δεν ειναι καθολου σταθερα στα online games.Yπαρχει περιπτωση αν το αλλαξω και παρω router να δω καμια βελτιωση?

Οχι ιδιαιτερη διαφορα.καλυτερα παρε δανεικο να δεις και να συγκρινεις.ουτως ή αλλως τα ρουτερ εχουν πεσει αρκετα οι τιμες.παντως αν ειναι να παρεις για τα online games μικρη διαφορα.Εγω παντως κανω καλα τη δουλεια μου με το crypto παρολο που το κατηγορουν ολοι.ειναι παμφτηνο κι ομως ουτε με μουλαρι εχω προβλημα ουτε με lineage.Περισσοτερη σημασια αποτι εχω καταλαβει ειναι to dslam σου και πολυ λιγοτερη σημασια εχει ο εξοπλισμος.αυτο σαν γενικη σημειωση.Αυτα απο μενα

@ ADSLgr.com All rights reserved.