PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποριες περι HOL



beselbub
20-01-10, 02:16
Γεια σας ειμαι καινουργιο μελος στο forum αν και σας παρακολουθω καιρο. Εχω τις εξεις αποριες. Πριν ενα μηνα ειχα Connx 24mbps στην Θεσσαλονικη στο κεντρο Ροσταν. Οι ταχυτητες ειναι αριστες αλλα ηταν πολλα τα λεφτα για την τσεπη μου.Ετσι πηγα στην HoL το πακετο 24mbps με 20Ε το μηνα περιπου. Εκανα online αιτηση και ενεργοποιηθηκε η γραμμη μεσα σε 5-6 μερες και τωρα μπαινω στο ιντερνετ με τους κωδικους του οτε αφου δεν μου εστειλαν αλλους. 1η απορια : συνεχιζω να πληρωνω παγιο ΟΤΕ 15Ε/μηνα; γιατι ετσι παει 20+15=35Ε παλι πολλα ειναι. 2η : Μπορω να φυγω απο την HoL εστω και μετα απο 1 μηνα ενεργοποιησης με καποια αποζημιωση; Θελω να βαλω On το πακετο με τηλεφωνο + 24mbps με 24Ε/μηνα. Εχω ακουσει καλα λογια για την Οn. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να μην πληρωνω παγιο ΟΤΕ. Ευχαριστω

alex24
20-01-10, 03:11
Λοιπον κωδικους δεν χρειαζεσε για να συνδεθεις σtην χολ μπαινεις οπως και να εχει!!Ναι πληρωνεις παγιο ΟΤΕ εφοσον εκανες πακετο μονο για ιντερνετ!Ναι μπορεις να φυγεις πληρωνοντας 70 ευρο και τους 3 δωρεαν μηνες που εχεις απο την online αιτηση!!Απο οτι εχω ακουσει και εχω η On ειναι μια χαρα!!Μπορεις να βαλεις double play απο την hol χωρις παγιο ΟΤΕ!!Μπες στο site της hol εαν θες περισσοτερς λεπτομερειες!!!Παντως καλυτερα ον

beselbub
20-01-10, 06:32
Λοιπον κωδικους δεν χρειαζεσε για να συνδεθεις σtην χολ μπαινεις οπως και να εχει!!Ναι πληρωνεις παγιο ΟΤΕ εφοσον εκανες πακετο μονο για ιντερνετ!Ναι μπορεις να φυγεις πληρωνοντας 70 ευρο και τους 3 δωρεαν μηνες που εχεις απο την online αιτηση!!Απο οτι εχω ακουσει και εχω η On ειναι μια χαρα!!Μπορεις να βαλεις double play απο την hol χωρις παγιο ΟΤΕ!!Μπες στο site της hol εαν θες περισσοτερς λεπτομερειες!!!Παντως καλυτερα ον

Ευχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση. Τωρα εγω που εχω ηδη hol με παγιο οτε μπορω να κανω κατευθειαν αιτηση στην On και αυτοματα να απενεργοποιηθουν τα αλλα δυο; Γιατι θελω να εχω ιντερνετ μεχρι να γινει η On. Το double play της hol ειναι ακριβο ενω το lite εχει μονο 6mbps :(

redcom7
20-01-10, 12:37
φιλε μην κουνας απο ΟΤΕ.. εαν παιζεις και κανα παιχνιδι online τοτε θα πας πισω τρεχοντας... βαλε εστω 8αρα και ασε τα 24 της ΗΟΛ δεν θα τα δεις ποτε..

lks
20-01-10, 14:18
Καλή πρακτική είναι να μην πηγαινοερχεσαι συνεχώς απο provider σε provider και να πληρώνεις τα 70αρια τσάμπα....
Για εμένα καλύτερη επιλογή όπου και να καταλήξεις για adsl, να κρατήσεις τον OTE για το voice.....
Δεν με έχει πεισει κανένας για την ορθή λειτουργία του double play.....Ειδικά για HOL έχω ακούσει τα χειρότερα για τις υπηρεσίες τηλεφωνίας τουλάχιστον.

matelas
20-01-10, 14:35
Σχετικά με την τηλεφωνία της HOL, είχα (και έχω που και πού) κάποια προβλήματα με συνακροάσεις αλλά όταν δουλεύει σωστά :p η ποιότητα δεν συγκρίνετε με αυτή του ΟΤΕ, σε εμένα τουλάχιστον. Η ποιότητα φωνής στην HOL είναι καλύτερη από αυτή του ΟΤΕ σε εμένα.

lefpap
20-01-10, 14:36
Μάλλον το αντίθετο !! Να κρατήσει τον ΟΤΕ για το ADSL.

Εγω με τη VOIP της ΗΟL δεν έχω πρόβλημα, υπήρχαν κάποια στη αρχή
που οφείλονταν στο router, στο DSLAM και στη μεγάλη απόσταση μου,
αλλά τώρα έχουν λυθεί.

rokko74
20-01-10, 16:30
Κι εγώ να πω την αλήθεια με την hol το τηλέφωνο δουλεύει ρολόι. Εκτός το μόνο που κάνει είναι όταν μιλάς και σε παίρνουν είναι βουβό...

beselbub
20-01-10, 20:32
Πως μπορω να κανω online αιτηση για ON; αυτο που βλεπω στο site ειναι μια αιτηση για εκτυπωση/συμπληρωμα/αποστολη σε καποιο φαξ. Θα το κανω και οτι γινει :P το πολυ πολυ να μην με αφησει η HOL να φυγω απο το δικτυο της

rokko74
21-01-10, 01:18
Έχει online αίτηση η ON?

matelas
21-01-10, 01:54
Έχει online αίτηση η ON?

Για δες εδώ (http://www.ontelecoms.com/wor/residential.jsp).

rokko74
21-01-10, 11:39
Για δες εδώ (http://www.ontelecoms.com/wor/residential.jsp).

Μπράβο εξελίξεις!!! Super η on!!!

axxis
25-01-10, 10:28
Ξέρει κανείς ποιο modem δίνει η HOL με το double play? Στο site της δεν γράφει κάτι.

matelas
25-01-10, 13:29
Ξέρει κανείς ποιο modem δίνει η HOL με το double play? Στο site της δεν γράφει κάτι.

Το Netfaster IAD 2 (http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=59)

@ ADSLgr.com All rights reserved.