PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σύνδεσης με τον ISP



johnkall69
31-03-06, 23:26
Σήμερα πριν απο κανένα 2ωρο ξαφνικά νέκρωσε η γραμμή μου.
Κάνω Reconnect και πέρνω το μήνυμα error 721 The remote computer did not respond.
To modem μου είναι συγχρονισμένο κανονικά. Όταν πάω να κάνω σύνδεση με άλλον ISP με demo πάλι τα ίδια ! Πήρα τηλ. την Τελλας και μου είπανε πως θα ενημερώσουν το τεχνικό τμήμα και ακόμα να με πάρουνε τηλ.

Ο :censored: ΟΤΕ φταίει ή η Tellas? ...

powerthunder
31-03-06, 23:48
Μάλλον του OTE πρέπει να είναι, μου το είχε κάνει και μένα παλιά, μετά από μια μέρα ήταν οκ και πάλι.

arial
01-04-06, 00:19
Και εγω σημερα το ιδιο προβλημα ειχα , για 4 ωρες δεν ειχα συνδεση.

Μεχρι που πηρα τηλ την τελλας και μου ειπαν πως ειναι προσωρινο προβλημα της περιοχης μου (μενω στον Αγιο Δημητριο)... ευτυχως τωρα εχει φτιαξει !

mich83
01-04-06, 00:56
Eγιναν εργασίες αναβάθμισεις στο/α dslam της Δάφνης. Απλώς τους πήρε λίγο παραπάνω χρόνο.

arial
01-04-06, 01:09
Παλι καλα , νομιζα δεν θα ειχα συνδεση ολο το σαββατοκυριακο :P

johnkall69
01-04-06, 02:20
Παλι καλα , νομιζα δεν θα ειχα συνδεση ολο το σαββατοκυριακο :P

Kαι εγώ :lol: Πάλι καλά..

xakasou
01-04-06, 18:28
Σήμερα πριν απο κανένα 2ωρο ξαφνικά νέκρωσε η γραμμή μου.
Κάνω Reconnect και πέρνω το μήνυμα error 721 The remote computer did not respond.
To modem μου είναι συγχρονισμένο κανονικά. Όταν πάω να κάνω σύνδεση με άλλον ISP με demo πάλι τα ίδια ! Πήρα τηλ. την Τελλας και μου είπανε πως θα ενημερώσουν το τεχνικό τμήμα και ακόμα να με πάρουνε τηλ.

Ο :censored: ΟΤΕ φταίει ή η Tellas? ...

αφού το κάνει και με άλλον ISP είναι προφανώς ένα ακόμη κατόρθωμα του αγαπητού μας οτε...

mich83
01-04-06, 19:51
αφού το κάνει και με άλλον ISP είναι προφανώς ένα ακόμη κατόρθωμα του αγαπητού μας οτε...

Αναβάθμιση ήτανε. Μας ενοχλεί κι αυτό;

ntampa7
01-04-06, 19:53
για καλό γίνεται...

nickpgr
03-04-06, 19:18
Ας μην είχα μια ολόκληρη μέρα internet και ας κάνανε και καμιά αναβάθμιση και στο Κερατσινι :) ¨
Άντε και 5 μέρες (όχι σκ φυσικά :lol: )

NoYmErOs
04-04-06, 22:31
για καλό γίνεται...


Κορόιδο πελάτης: Τι είχες Γιάννη ΟΕΟ ..??????

Γιαννης: τι είχα πάντα….:p

xakasou
05-04-06, 00:10
Αναβάθμιση ήτανε. Μας ενοχλεί κι αυτό;

αυτό που απάντησα είναι απόλυτα σωστό. Συμφωνείς;

mich83
05-04-06, 00:16
αυτό που απάντησα είναι απόλυτα σωστό. Συμφωνείς;


Με τι να συμφωνώ; Έκανε αναβάθμιση ο ΟΤΕ στο/α dslam Δάφνης:| Δεν έχει να κάνει με ISP.

manoulamou
05-04-06, 12:29
Ας μην είχα μια ολόκληρη μέρα internet και ας κάνανε και καμιά αναβάθμιση και στο Κερατσινι :) ¨
Άντε και 5 μέρες (όχι σκ φυσικά :lol: )
Μερικοι πρεπει να τα χωσουν οπωσδηποτε στον ΟΤΕ, και η αναβαθμισουλα του τούς ενοχλει. ΓΙΑΤΙ?
Στο κατω-κατω αυτο μας ενδιαφερει σαν χρηστες καλυτερη ταχυτητα/ποιοτητα/διαθεσιμοτητα...
<<Μας συγχωρειτε για την ταλαιπωρια, ειναι προσωρινη!!!>>

@ ADSLgr.com All rights reserved.