PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet Σύνδεση Με Hol Ρουτερ



asprofridis
01-04-06, 10:27
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ,

Ειχα μεχρι προτινως τον εκρηκτικο συνδιασμο συνδεσης φορ8νετ και ρουτερ us 9107!!
Καταλαβαινετε το μαρτυριο...ταχυτητες χαλια (μεχρι την πολλα υποσχομενη αναβα8μιση εκει μετα τις γιορτες..)και αποσυνδεσεις κα8ε λιγο και λιγακι λογο του μπουκωματος που υφισταται το ρουτερ(ακομα περιμενω μαζι με πολλους απο σας το καινουριο firm).Επειδη ομως η καλη φορ8νετ μετα το κραξιμο εφτιαξε την κατασταση αλλα η καλη μας us δεν εχει κανει κατι επι του 8εματος καταλαβαινετε το προβλημα μου λυθηκε στο ημισυ...
Μπορω να βαλω αντι αυτου το ρουτερ που δινει η hol (δεν γνωριζω τη μαρκα ειναι,αυτο το ασπρο γομαρι ξερετε)μηπως δω ασπρη μερα ή υπαρχει καποιου ειδους κλειδωματος??

Ευχαριστω εκ των προτερων

HellV1L
01-04-06, 10:57
δεν ειμαι σιγουρος , εχω hol και γω και νομιζω οτι το modem ειναι προρυθμισμενο μονο για αυτη...

Tem
01-04-06, 11:05
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ,

Ειχα μεχρι προτινως τον εκρηκτικο συνδιασμο συνδεσης φορ8νετ και ρουτερ us 9107!!
Καταλαβαινετε το μαρτυριο...ταχυτητες χαλια (μεχρι την πολλα υποσχομενη αναβα8μιση εκει μετα τις γιορτες..)και αποσυνδεσεις κα8ε λιγο και λιγακι λογο του μπουκωματος που υφισταται το ρουτερ(ακομα περιμενω μαζι με πολλους απο σας το καινουριο firm).Επειδη ομως η καλη φορ8νετ μετα το κραξιμο εφτιαξε την κατασταση αλλα η καλη μας us δεν εχει κανει κατι επι του 8εματος καταλαβαινετε το προβλημα μου λυθηκε στο ημισυ...
Μπορω να βαλω αντι αυτου το ρουτερ που δινει η hol (δεν γνωριζω τη μαρκα ειναι,αυτο το ασπρο γομαρι ξερετε)μηπως δω ασπρη μερα ή υπαρχει καποιου ειδους κλειδωματος??

Ευχαριστω εκ των προτερων
το καινούργιο firm για 9107 ΑΝΝΕΧΑ έχει βγεί

FFGR
01-04-06, 13:00
@asprofridis

Το firmware βγήκε σήμερα μαν, άρα δεν χρειάζεται να αλλάξεις router

Προσωπικά το έχω πει και άλλες φορές ότι δεν έχω κολήματα στο USR μου, με εξαίρεση όταν τρέχω για πάρα πολλές ώρες/μέρες P2P

asprofridis
01-04-06, 17:23
το ερωτημα μου συνεχιζει να υφισταται γιατι και το καινουριο φιρμ τα ιδια κανει...κανεις που να χει επιχειρισει να χρησιμοποιησει τον ρουτερ της hol σε αλλο provider??

sdikr
01-04-06, 19:17
το netroute2 τουλάχιστον αυτό που έχω δεν υποστηρίζει σύνδεση σε αλλον Isp

phantom77
09-04-06, 10:41
Απο μέσα Φεβρουαρίου είμαι συνδεμένος με FORTHnet χρησιμοποιώντας το Netroute2 που μου έδωσε η HoL. To PPoA ειναι κλειδωμένο αλλα το γύρισα σε PPoE και συνδέθηκα αμέσως. Βέβαια, δεν ξέρω τι έκανα, αλλα δεν μπορώ πια να μπω στο web interface του Netroute...

@ ADSLgr.com All rights reserved.