PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link DSL-2640B vs THOMSON SpeedTouch TG585v7 @ Forthnet



kostakiss
23-01-10, 20:10
καλησπερα εχω ενα D-Link DSL-2640B ,δεν εχω καποιο προβλημα απλα ενας φιλος μου αλλαξε εταιρεια(πηγε οτε) και του εμεινε το THOMSON SpeedTouch TG585v7..να το δοκιμασω η δεν αξιζει τον κοπο?το μονο προβλημα που εχω με την συνδεση ειναι οτι αργει πολυ το youtube(να φορτωσει βιντεο)..παιζει να δω διαφορα πουθενα αλλου?(αποσυνδεσεις τετοια δεν εχω)

DRaPeTiS
24-01-10, 18:20
Το οτι αργει το Youtube να φορτωσει τα βιντεο δεν εχει να κανει με το modem που χρησιμοποιεις αλλα με το οτι η forthnet εχει γενικα προβλημα με το Youtube λογο μπουκωμένων γραμμων με το εξωτερικο. Αν ριξεις μια ματια στα αλλα νηματα θα το διαπιστωσεις και μονος σου.

vaggoulas
24-01-10, 18:35
καλησπερα εχω ενα D-Link DSL-2640B ,δεν εχω καποιο προβλημα απλα ενας φιλος μου αλλαξε εταιρεια(πηγε οτε) και του εμεινε το THOMSON SpeedTouch TG585v7..να το δοκιμασω η δεν αξιζει τον κοπο?το μονο προβλημα που εχω με την συνδεση ειναι οτι αργει πολυ το youtube(να φορτωσει βιντεο)..παιζει να δω διαφορα πουθενα αλλου?(αποσυνδεσεις τετοια δεν εχω)
Δεν χάνεις κάτι αν το δοκιμάσεις.Μπορεί να υπάρξει και διαφορά στον συγχρονισμό :) (ελπίζω προς τα πάνω πάντα έτσι :p).

Errik
24-01-10, 20:44
Με forthnet ΔΕΝ βλέπεις youtube και cisco να βάλεις. Άλλωστε το Thomson είναι πολύ καλό ρουτεράκι...

Georgevtr
24-01-10, 23:16
Με forthnet ΔΕΝ βλέπεις youtube και cisco να βάλεις. ...

:rofl::rofl::rofl:

ZORO
25-01-10, 13:49
Πάντως σε εμένα το thomson συγχρονίζει γύρω στο 1 mbps λιγότερο από το d-link το οποίο δυστηχώς μου κάηκε. Αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

bezoss
26-01-10, 22:30
Έχω πάει στην forthnet με καμένο τροφοδοτικό d-link 2 φορές! Αυτό σημαίνει πως τα αποφεύγουμε.

vanbono
20-04-10, 20:27
οχι μονο καιγονται τα τροφοδοτικα , τα χρεωνουν κ καπου στα 30 ευρω απτην dlink.

Joker80
20-04-10, 22:53
μια ηλιθια ερωτιτση να κανω? :oops:
το ρουτερ να το κλεινω τ βραδυ? :oops:

stefanos_79
21-04-10, 09:27
Αυτα τα μηχανήματα εχουν φτιαχτει να δουλευουν ασταμάτητα.Εχουμε τη συνηθεια να μην τα κλείνουμε ποτέ.Κακό αυτο καθοτι είναι σπαταλη ειδικά αν δεν κατεβάζουμε κάτι το βράδυ.Παντως αν το κλείνεις το βραδυ κέρδος θα εχεις

cmaniac
21-04-10, 10:51
Αυτα τα μηχανήματα εχουν φτιαχτει να δουλευουν ασταμάτητα.Εχουμε τη συνηθεια να μην τα κλείνουμε ποτέ.Κακό αυτο καθοτι είναι σπαταλη ειδικά αν δεν κατεβάζουμε κάτι το βράδυ.Παντως αν το κλείνεις το βραδυ κέρδος θα εχεις

Ναι, μια πιθανοτητα παραπανω να σου μεινει στο χερι εκτος εγγυησης :whistle:

75Entropic
21-04-10, 13:32
Έχοντας χρησιμοποιήσει και τα δυο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα μπορώ να σου πω ότι όποιο και από δυο διαλέξεις, δεν χάνεις. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.