PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαγαζί που να αγοράζει μεταχειρισμένους Η/Υ(Θεσσαλονίκη)



atsoum
03-04-06, 09:56
Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να αγοράζει μεταχειρισμένους Η/Υ στην Θεσσαλονίκη?

Θέλω να πουλήσω τον παλιό μου Η/Υ (Pentium III 733 Mhz)

Whiteyez
03-04-06, 10:24
Γνωρίζω κάποιο αλλά για έναν Pentium 3 δέ θα σου δώσουν και πολλά σε όποιο μαγαζί και αν πάς, γνώμη μου κράτα το..

atsoum
03-04-06, 11:38
Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω καθόλου χώρο και πρέπει οπωσδήποτε να το πουλήσω:( Ιδίως την οθόνη(CRT 17'). Μάλλον θα πρέπει να καταφύγω σε αγγελίες.

Whiteyez
03-04-06, 11:49
Καλύτερα σε αγγελίες..όλο και κάποιος θα βρεθεί για να το πάρει και να το κάνει κατεβαστήρη..

WAntilles
03-04-06, 15:08
Θέλω να πουλήσω τον παλιό μου Η/Υ (Pentium III 733 Mhz)

Μέγα λάθος.

Κράτα τον για μουλαρομηχάνημα-σέρβερ.

Είναι ιδανικός από άποψη:

- ισχύος
- κατανάλωσης
- θορύβου

Δεν αξίζει να τον σκοτώσεις π.χ. για €100.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω καθόλου χώρο και πρέπει οπωσδήποτε να το πουλήσω:( Ιδίως την οθόνη(CRT 17'). Μάλλον θα πρέπει να καταφύγω σε αγγελίες.

Άλλο η οθόνη. Αυτή ναί πούλα την.

Έτσι κι αλλιώς ένα μουλαρομηχάνημα-σέρβερ δεν χρειάζεται οθόνη.

Αλλά τώρα τί χώρο να πιάνει ένα τόσο δα παραλληλεπίπεδο κουτάκι, στην αποθήκη ή στο πατάρι;

immortal1979
03-04-06, 15:38
εχει δικιο ο wantilles, καμια αποθηκη δεν παιζει να τον βαλεις? αν οχι καλυτερα να τον δωσεις σε κανα φιλο/η που πχ δεν εχει παρα να στον παρουν "τζαμπα" σε οποιοδηποτε μαγαζι.

Και ξερεις τι κανουν? Θα σου πω εγω που μεσω της πρακτικης δουλεψα 6μηνες σε μαγαζι με υπολογιστες. Αγοραζουν φτηνα 50-100ευρωπουλα και τα δινουν σε εταιρειες, επιχειρησεις, σχολεια, διαφορους αλλους οργανισμους (πχ τραπεζες) καπου 3-4 φορες πανω. Κριμα ειναι να επωφεληθουν απο το μηχανημα σου. Α! μπορεις να κανεις και αυτο, να τον πας σε κανα χωριο, οπως ειναι πακετο μαζι με την οθονη του, και οποτε πας να εχεις και εκει ενα μηχανημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.