PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορα γραμμης σε νεα διευθυνση



mke77
26-01-10, 23:06
Στις 4 Δεκεμβρίου 2009 έστειλα fax στην εταιρια με αιτημα τη μεταφορά της τηλεφωνικής γραμμής μου σε νεα διεύθυνση κατοικιας.
Σημειωνω οτι η νεα διευθυνση ειναι 3 τετραγωνα παρακατω
Στο fax ανεφερα τα στοιχεια που μου ειχαν ζητηθει απο τον υπαλληλο της εταιριας και περιελαμβαναν τη νεα μου διευθυνση καθως και εναν αριθμο του ΟΤΕ που να βρισκεται στην ιδια η' σε διπλανη οικοδομη.

Στις 13/12/09 σε νεα τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με την εξυπηρετηση πελατων της εταιριας για το εαν το αιτημα μου εχει αρχισει να διευθετειται ο υπαλληλος της εταιριας μου ανεφερε οτι το αιτημα μου εχει χαθει καθως και οτι ειναι απαραιτητο να στειλω και ενα αντιγραφο του δελτιου ταυτοτητας μου,κατι που δεν μου ειχε αναφερθει την πρωτη φορα που επικοινωνησα μαζι τους.

Στις 14/12/09 εστειλα εκ νεου στην εταιρια το fax συνοδευομενο με το δελτιο ταυτοτητας οπως μου ζητηθηκε.Την ιδια μερα μου εσταλει sms απο την εταιρια που μου αναφερει οτι το θεμα μου πρωωθηθηκε στο αρμοδια τμημα.Απο τοτε εγω θεωρησα οτι θα πρεπει να περιμενω τις 30 ημερες,που μου ειχε αναφερει ο υπαλληλος της εταιριας οτι χρειαζονται,για να ερθει η τηλεφωνικη συνδεση στην νεα μου κατοικια.

Αρχες Ιανουαριου του 2010 σε νεα επικοινωνια με την εταιρια υπαλληλος μου ανεφερε οτι δεν γνωριζει ποτε ακριβως θα γινει η μεταφορα και οτι θα ηταν καλο να επικοινωνησω μετα απο 2-3 μερες.

Σε νεα επικοινωνια μετα απο 3 μερες μου ανεφεραν οτι υπαρχει καποιο προβλημα με το "συστημα" της εταιριας και οτι δεν εχουν ξεκινησει καν οι διαδικασιες μεταφορας.Τελος οτι θα ηταν καλο να επικοινωνησω την επομενη εβδομαδα.

Σε νεα επικοινωνια την επομενη εβδομαδα υπαλληλος της εταιριας μου ανεφερε οτι δεν γνωριζει ποτε θα γινει η μεταφορα και οτι θα πρεπει να επικοινωνησω μετα απο 2-3 μερες.

Μετα απο 3 μερες υπαλληλος της εταιριας μου αναφερει οτι υπαρχει προβλημα με το "συστημα" της εταιριας και οτι αναμενουν να διορθωθει το εν λογω "συστημα" στις 26 Ιανουαριου.Συνεπως θα πρεπει να υπολογιζω οτι απο τις 26 Ιανουαριου θα πρεπει να αρχισω να μετραω τις 30 ημερες που απαιτουνται για την μεταφορα της γραμμης.

Δηλαδη με τις πιο ευοιωνες προβλεψεις τελη Φεβρουαριου αρχες Μαρτιου.
3 μηνες τουλαχιστον για να μεταφερθει μια συνδεση.

Καταρχας γνωριζει κανεις αν οντως υπαρχει το συγκεκριμενο προβλημα στο "συστημα"?

Το μονο σιγουρο ειναι οτι με το που ερθει η γραμμη την ιδια μερα θα εχει φυγει ηδη αιτηση για μεταφορα σε νεα εταιρια.

Ντροπη τους.

chrismasgr
04-02-10, 16:51
Εγώ έκανα την αίτηση αρχές Δεκεμβρίου και την μόνη καθυστέρηση ήταν του ΟΤΕ που έκανε λάθος όριο . Συνηθισμένα πράγματα δηλαδή. Κατά τα άλλα ολοκληρώθηκε η μεταφορά την προηγούμενη Πεμπτη χωρίς να μου πουν κάτι.

akkiiss55
05-02-10, 15:13
Καταρχας γνωριζει κανεις αν οντως υπαρχει το συγκεκριμενο προβλημα στο "συστημα"?

Ναι ισχυει...λογω μεταφορας δεδομενων απο παλια συστηματα σε νεα( λογω ενοποιησης συστηματων με τη Wind) δημιουργουνται σημαντικες αλλαγες.αν σκεφτει κανεις οτι οι αλλαγες στοιχειων ειχαν κολλησει απο τν 06/09 και αρχισαν να γινονται τωρα.το ιδιο και με τις αλλαγες διευθυνσεων...ακομα κ η αλλαγη προγραμματος θα γινεται 1 φορα μονο σε ενα λογαριασμο.δλδ αν κανει καποιος αλλαγη αριθμου.ακομα αλλαγη προγραμματος να αιτηθει καποιος,κ αυτη πραγματοποιηθει,κ στη συνεχεια ο συνδρομητης το μετανιωσει,δν θα μπορει να κανει αλλαγη προγραμματος τουλαχιστον πριν εκδοθει ο λογαριασμος...τουλαχιστον προς το παρον αυτο ισχυει

kalexan
06-02-10, 18:39
Φίλε μια από τα ίδια και χειρότερα.
Και εγώ ζήτησα μεταφορά της γραμμής σε νέο διαμέρισμα από τέλος Νοέμβρη. Μετά από ένα μήνα, επειδή η πολυκατοικία δεν είχε διαθέσιμη γραμμή, μου είπαν ότι αυτοί θα δώσουν εντολή στον ΟΤΕ να τραβήξει καλώδιο από το κέντρο της γειτονιάς στο διαμέρισμα. Από τότε μέχρι σήμερα είμαι μπαλάκι μεταξύ ΟΤΕ και Tellas (o OTE λέει ότι έχει κάνει τη δουλειά, η Tellas έρχεται και διαπιστώνει πως όχι...). Και το θέμα είναι ότι η Tellas μου λέει πως δεν μπορώ να επικοινωνήσω εγώ με τον ΟΤΕ, ούτε μου δίνει το ιστορικό της επικοινωνίας μεταξύ τους. Βρίσκομαι σε ομηρία!

DSLaManiaC
06-02-10, 19:55
μου είπαν ότι αυτοί θα δώσουν εντολή στον ΟΤΕ να τραβήξει καλώδιο από το κέντρο της γειτονιάς στο διαμέρισμα.

Αυτό δε γίνεται, ότι να ναι σου λένε.
Ενίσχυση γραμμών μπορείτε να ζητήσετε μόνο σα πολυκατοικία εσείς.

akkiiss55
07-02-10, 11:24
Φίλε μια από τα ίδια και χειρότερα.
Και εγώ ζήτησα μεταφορά της γραμμής σε νέο διαμέρισμα από τέλος Νοέμβρη. Μετά από ένα μήνα, επειδή η πολυκατοικία δεν είχε διαθέσιμη γραμμή, μου είπαν ότι αυτοί θα δώσουν εντολή στον ΟΤΕ να τραβήξει καλώδιο από το κέντρο της γειτονιάς στο διαμέρισμα. Από τότε μέχρι σήμερα είμαι μπαλάκι μεταξύ ΟΤΕ και Tellas (o OTE λέει ότι έχει κάνει τη δουλειά, η Tellas έρχεται και διαπιστώνει πως όχι...). Και το θέμα είναι ότι η Tellas μου λέει πως δεν μπορώ να επικοινωνήσω εγώ με τον ΟΤΕ, ούτε μου δίνει το ιστορικό της επικοινωνίας μεταξύ τους. Βρίσκομαι σε ομηρία!

Aυτο π περιγραφεις ειναι αυτο π αιτηθηκες...δν ισχυει επομενως.κατι αλλο σ ειπαν...εσυ αν επικοινωνησεις με τν Οτε θα σ πει"ααα εγω δν ξερω μιλα με τν τελας,εκεινη ειναι υπευθυνη"και ετσι θα σε ξεφορτωθουν...γιατι μν ξεχνας πως οταν ο αλλος δν ξερει και ζητα τν βοηθεια καποιου,αυτος το εκμεταλλευεται κ αν δε θελει να τν εξυπηρετησει τν ξεφορτωνεται λεγοντας μπουρδες χωρις να το καταλαβεις.μπορεις να ζητησεις απο τν τελας τν αριθμο αιτησης π εσταλει στν οτε το αιτημα σου,το ζευγαρι π ζητηθηκε και τον αριθμο για προμετρηση που δοθηκε & ολ'αυτα να τα δωσεις στν οτε.αν τα κανεις αυτα ο οτε θελει δε θελει θα σε εξυπηρετησει.εκτος αν πεσεις σε καποιο μαγκα στν οτε και σε τουμπαρει & σ πει να μιλησεις με τν τελας

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 4 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτό δε γίνεται, ότι να ναι σου λένε.
Ενίσχυση γραμμών μπορείτε να ζητήσετε μόνο σα πολυκατοικία εσείς.

Αλλο ενισχυση γραμμων κ αλλο αυτο π λεει ο φιλος μας.το παλικαρι λεει οτι του ειπαν οτι θα ενημρωσουν τν οτε να τραβηξει καλωδιο απο το κεντρο της γειτονιας του.δλδ οτι θα ενημερωσουν τον ΟΤΕ να συνδεσει τν κατανεμητη της γειτονιας με το καφαο της πολυκατοικιας...αυτο ομως ειναι η προυποθεση π απαιτειται για να εχεις τηλεφωνο(δλδ ουσιαστικα αυτο ζητησε απο τν τελας)
ενισχυση γραμμης σημαινει οτι μπορει η γραμμη να εχει αλλιωσεις και να θελει αλλαγη ή οτι τα καλωδια στν κατανεμητη εχουν χαλασει ή φθαρει και θελει αλλα clip.

xmperop1
07-02-10, 12:55
Aυτο π περιγραφεις ειναι αυτο π αιτηθηκες...δν ισχυει επομενως.κατι αλλο σ ειπαν...εσυ αν επικοινωνησεις με τν Οτε θα σ πει"ααα εγω δν ξερω μιλα με τν τελας,εκεινη ειναι υπευθυνη"και ετσι θα σε ξεφορτωθουν...γιατι μν ξεχνας πως οταν ο αλλος δν ξερει και ζητα τν βοηθεια καποιου,αυτος το εκμεταλλευεται κ αν δε θελει να τν εξυπηρετησει τν ξεφορτωνεται λεγοντας μπουρδες χωρις να το καταλαβεις.μπορεις να ζητησεις απο τν τελας τν αριθμο αιτησης π εσταλει στν οτε το αιτημα σου,το ζευγαρι π ζητηθηκε και τον αριθμο για προμετρηση που δοθηκε & ολ'αυτα να τα δωσεις στν οτε.αν τα κανεις αυτα ο οτε θελει δε θελει θα σε εξυπηρετησει.εκτος αν πεσεις σε καποιο μαγκα στν οτε και σε τουμπαρει & σ πει να μιλησεις με τν τελας

........Auto merged post: akkiiss55 πρόσθεσε 4 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Αλλο ενισχυση γραμμων κ αλλο αυτο π λεει ο φιλος μας.το παλικαρι λεει οτι του ειπαν οτι θα ενημρωσουν τν οτε να τραβηξει καλωδιο απο το κεντρο της γειτονιας του.δλδ οτι θα ενημερωσουν τον ΟΤΕ να συνδεσει τν κατανεμητη της γειτονιας με το καφαο της πολυκατοικιας...αυτο ομως ειναι η προυποθεση π απαιτειται για να εχεις τηλεφωνο(δλδ ουσιαστικα αυτο ζητησε απο τν τελας)
ενισχυση γραμμης σημαινει οτι μπορει η γραμμη να εχει αλλιωσεις και να θελει αλλαγη ή οτι τα καλωδια στν κατανεμητη εχουν χαλασει ή φθαρει και θελει αλλα clip.

Ενίσχυση γραμμής δεν υπάρχει.
Υπάρχει ενίσχυση κυρίου δικτύου η απερχόμενου σε συγκεκριμένη διεύθυνση και μάλλον σε αυτό έχει κολλήσει ο φίλος και είναι μια κατά βάση χρονοβόρα διαδικασία εκτός και είσαι υποψήφιος βουλευτής σε προεκλογική περίοδο.

DSLaManiaC
07-02-10, 13:36
Ενίσχυση γραμμής δεν υπάρχει.
Υπάρχει ενίσχυση κυρίου δικτύου η απερχόμενου σε συγκεκριμένη διεύθυνση και μάλλον σε αυτό έχει κολλήσει ο φίλος και είναι μια κατά βάση χρονοβόρα διαδικασία εκτός και είσαι υποψήφιος βουλευτής σε προεκλογική περίοδο.

Όταν λέμε ενίσχυση γραμμών εννοούμε ενίσχυση απερχόμενου.

Αν είναι για κύριο δίκτυο καλό πάσχα του 2040.

xmperop1
07-02-10, 13:44
Όταν λέμε ενίσχυση γραμμών εννοούμε ενίσχυση απερχόμενου.

Αν είναι για κύριο δίκτυο καλό πάσχα του 2040.

Και αν λάβουμε υπόψιν μας ότι παραμονές πάσχα δεν γίνονται σκαψίματα......
Να ξέρεις όμως ότι για την ενίσχυση κυρίου δικτύου ίσως δεν χρειαστεί ούτε ένα μέτρο σκάψιμο και η δουλειά να γίνει μέσω των σωληνώσεων των φρεατίων.
Αλλο η δημιουργία ενός καινούριου ΚΑΦΑΟ.

kalexan
20-02-10, 15:38
Παραθέτω τη διαμαρτυρία μου προς τη Tellas :

--------------------

Κύριοι,

Έχω ήδη στείλει γραπτή διαμαρτυρία στις 22/01/10, χωρίς να έχω από εσάς κάποια έγγραφη απάντηση, προφανώς για να μην έχω στα χέρια μου κάποιο ιστορικό επικοινωνίας ή αποδεικτικό λήψης της διαμαρτυρίας μου από την μεριά σας. Επίσης, στα πολυάριθμα τηλέφωνα που έχω πραγματοποιήσει στο κέντρο «εξυπηρέτησης» πελατών που διαθέτετε (13800) δεν με έχουν ενημερώσει για την ύπαρξη μοναδικού αριθμού αναφοράς όπως προβλέπεται να τηρείτε από την ΕΕΤΤ .

Από το τέλος του Νοέμβρη έχω κάνει αίτηση για την μεταφορά της τηλεφωνικής μου σύνδεσης 210544ΧΧΧΧ στην νέα μου οικεία στην οδό ΧΧΧ, Αγία Βαρβάρα, Αθήνα, ωστόσο δεν έχετε καταφέρει να με εξυπηρετήσετε. Στο κατάστημα Wind Περιστερίου (επί της Θηβών) όπου και αιτήθηκα την μεταφορά, με διαβεβαίωσαν πως η μεταφορά δεν πρόκειται να διαρκέσει πάνω από 20 ημέρες (οπότε ήμουν σίγουρος πως τη περίοδο των γιορτών θα είχα τηλέφωνο-internet), ενώ από Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου θα συμπληρωθούν σχεδόν 3 μήνες αναμονής. Όλο αυτό το διάστημα έχω επιβαρυνθεί οικονομικά κάνοντας χρήση του κινητού μου τηλεφώνου για κλήσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, και ταυτόχρονα δεν έχω διαδικτυακή πρόσβαση, η οποία είναι απαραίτητη για την εξάσκηση του επαγγέλματός μου.

Το συνεργείο σας ήδη με έχει επισκεφτεί κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού τρεις (3) φορές (τέλη Δεκέμβρη, 22/01/10 και 3/02/10), ωστόσο, και τις τρεις φορές, έχουν αποφανθεί ως εξής: ότι ο ΟΤΕ θα πρέπει να τοποθετήσει καλώδιο από το κέντρο της γειτονιάς προς το σπίτι μου, καθώς δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραμμές στην πολυκατοικία που διαμένω. Με διαβεβαίωσαν τη πρώτη φορά, όπως και τις υπόλοιπες, ότι αυτή η αίτηση θα γινόταν άμεσα από την εταιρεία σας (όπως οφείλει) και ότι ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος να την διεκπεραιώσει σε σύντομο χρονικό διάστημα. Όπως έχω ενημερωθεί τηλεφωνικά μετά το πρώτο ραντεβού από το τηλ. σας κέντρο, ο ΟΤΕ ανταποκρίθηκε κάθε φορά θετικά προς εσάς, ωστόσο με κάθε εκ νέου επίσκεψη των τεχνικών σας, διαπιστώνετε το αντίθετο.

Έπειτα από τουλάχιστο 3 εβδομάδες αναμονής από την τελευταία επίσκεψη των τεχνικών σας, ακόμα περιμένω εκ νέου τηλέφωνο από τα συνεργεία σας για να ορίσουμε 4ο ραντεβού για την αποκατάσταση της γραμμής μου. Δεδομένου ότι πιστεύω πως ο ΟΤΕ δεν έχει ενεργήσει ακόμα (δεν είχα κάποια ενημέρωση από τους γείτονες στη περιοχή μου για εργασίες του ΟΤΕ, ούτε φαίνεται να έχει πραγματοποιηθεί κάποια εργασία πλησίον του κέντρου τηλεφώνων της πολυκατοικίας, όπως μου περίγραψαν οι τεχνικοί σας ότι θα γινόταν), αρνούμαι να λείψω από την εργασία μου για τέταρτη φορά για τον ίδιο λόγο, χωρίς να έχω αποτέλεσμα, καθώς αυτό θα μου δημιουργήσει σημαντικό πρόβλημα, για ευνόητους λόγους.

Δεν θα σας κρύψω ότι επικοινώνησα με τις βλάβες του ΟΤΕ για να διερευνήσω κατά πόσο έχετε επικοινωνήσει μαζί του. Αφού τους παρακάλεσα αρκετά (δεν είναι υποχρεωμένοι να με εξυπηρετήσουν, εφόσον είμαι δικός σας πελάτης) και τους ανέφερα τον τηλεφωνικό μου αριθμό, με ενημέρωσαν πως στο σύστημα το οποίο χρησιμοποιείτε από κοινού για τη μεταξύ σας επικοινωνία, δεν φαίνεται να έχετε αιτηθεί ΠΟΤΕ ως εταιρεία τη συνδρομή του ΟΤΕ για την επίλυση του προβλήματός μου. Επίσης, πολλοί γνωστοί μου και συνεργάτες από τον χώρο της τηλεφωνίας, όταν τους ανέφερα το πρόβλημά μου, με συμβούλεψαν να χρηματίσω κάποιον υπάλληλο του ΟΤΕ για να κάνω τη δουλειά μου!

Κύριοι, δεδομένου ότι:

για τη νομικά προστατευόμενη από την πολιτεία υπηρεσία τηλεφωνίας, έχω απευθυνθεί σε εσάς και όχι στον ΟΤΕ (οπότε δεν με ενδιαφέρει το μεταξύ σας καθεστώς συνεργασίας)
τόσα χρόνια αναφέρεστε στο ιδιόκτητο δίκτυό σας για την παροχή των υπηρεσιών σας, οπότε σας καθιστώ αποκλειστικά υπεύθυνους για την δυνατότητα ή μη παροχής των υπηρεσιών που λέτε ότι διαθέτετε
το χρονικό διάστημα αναμονής μου για την ολοκλήρωση της διαδικασίας σύνδεσης είναι απαράδεκτο, βάσει των δεικτών ποιότητας που τηρείτε στον διαδικτυακό σας τόπο


απαιτώ :


την άμεση αποκατάσταση των υπηρεσιών που σας έχω αιτηθεί, σε διάστημα μιας εργάσιμης εβδομάδας (έως 27/02/10) διαφορετικά θα αναγκαστώ να αιτηθώ την διακοπή της συνδρομής μου. Επίσης, μετά από αυτό το διάστημα θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ και σε καταναλωτικές οργανώσεις για να τους ενημερώσω σχετικά με το ιστορικό της ταλαιπωρίας μου.
Να μου γνωστοποιήσετε όλο το ιστορικό επικοινωνίας μεταξύ εσάς και τον ΟΤΕ από 01 Δεκ 2010 έως σήμερα (θα πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστο τρεις εγγραφές, βάσει τον αριθμό αδυναμιών εξυπηρέτησης από το συνεργείο σας), προκειμένου:
- κατά πρώτων να πεισθώ ότι υφίσταται,
- κατά δεύτερον ότι έχετε διατυπώσει ορθά το πρόβλημα προς τον ΟΤΕ,
- κατά τρίτον να δω πότε και πώς αποφάνθηκε ο ΟΤΕ προς εσάς


Γιατί πιστεύω ότι η επικοινωνία είναι σημαντικό αγαθό, προστατευόμενο από τον νόμο, και όχι είδος πολυτελείας.

--------------------

Πάντως τα πράγματα είναι άσχημα. Άνοιξα τον κατανεμητή της γειτονιάς μήπως βγάλω άκρη (βασικά ήταν ήδη ανοιχτός και σε άθλια κατάσταση, καθώς αποτελεί εγκατάσταση τουλάχιστο 20-30 χρονών, οπότε μη αρχισετε να μου λέτε για τα νομικά :) ). Δεν φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμο ζεύγος οπότε μάλλον θα μου φέρουν γραμμή μέσω πολύπλεξης (φερέσυχνο). Πως θα δώσει όμως η Tellas internet μέσα από τέτοια γραμμή; Γενικά στη γειτονία και τριγύρω το δίκτυο είναι ένα μαύρο χάλι: Παλιά καλώδια περνάνε από μπαλκόνι σε μπαλκόνι και όλοι οι κατανεμητές είναι παμπάλαιοι, σκουριασμένοι και σε πολύ κακή κατάσταση!

xmperop1
20-02-10, 18:05
Προς Kalexan

Απότι φαίνεται έχεις πέσει στην περίπτωση ελλείψεως ακραίου δικτύου και ουσιαστικά η Τελλάς και καμία τελλάς δεν μπορεί να κάνει τίποτα για αυτό.
Η αίτηση σου πιθανότατα απορρίπτεται εν τη γεννέση της λόγω του προβλήματος δικτύου.
Ακόμα και αίτηση στον ΟΤΕ να έκανες θα είχε την ίδια τύχη αλλά θα παρέμενε τουλάχιστον σε αναμονή για να εξυπηρετηθεί σε πρώτη ευκαιρία και ταυτόχρονα θα ξεκινούσαν οι διαδικασίες για την ενίσχυση σε γραμμές απερχόμενου δικτύου που θα ευδοκιμούσαν στην καλύτερη περίπτωση σε κανά τετράμηνο.
Σε κάθε περίπτωση όμως όταν απορρίπτεται μια αίτηση αιτιολογείται η απόρριψη και θα 'έπρεπε από την Τελλάς να σε ενημερώσουν αμμέσως.
Η Τελλάς δεν μπορεί να ζητήσει από τον ΟΤΕ τίποτα περισσότερο από την διάθεση μιας γραμμής ( αν υπάρχει ).
Αν δεν υπάρχει τότε τελείωσε το θέμα για τον ΟΤΕ κάτι που κάτι πάει να αλλάξει με το νέο RUO.
Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι μεταξύ των διαχειριστών ΟΤΕ-ΤΕΛΛΑΣ αν και το βλέπω λίγο απίθανο.

kalexan
20-02-10, 19:32
Εγώ αυτό το βρίσκω αδιανόητο! Εν έτη 2010, λιγότερο από 1 χιλιόμετρο από κτίριο του ΟΤΕ, μέσα σε κατοικημένη περιοχή (μιλάμε για 3 στενά από το κέντρο του δήμου) να μην υπάρχουν υποδομές για νέες γραμμές!?!? Προφανώς, στον Π(ΟΤΕ) ουδέποτε ασχολήθηκαν σοβαρά για την αναβάθμιση του δικτύου, και για αυτό σε πολλές γειτονιές οι υποδομές τηλεφωνίας είναι χάλι μαύρο! Γι' αυτό το λόγο οι τηλεφωνικές γραμμές κρέμονται σαν μακαρόνια από μπαλκόνι σε μπαλκόνι, χωρίς να φαίνεται να ακολουθούν κανένα σχέδιο ή οργάνωση! Προφανώς αυτή η κατάσταση βόλεψε τους ΟΤΕτζίδες της περιοχής και γι' αυτό όλοι μου λένε να λαδώσω κανέναν από δαύτους για να με εξυπηρετήσουν (αφού οι περισσότερες γραμμές φαίνεται να έχουν γίνει "στη ζούλα"!)

Νομικό πλαίσιο δεν υπάρχει ρε παιδιά τουλάχιστο για τη τηλεφωνία; Το τηλέφωνο δεν αποτελεί προστατευόμενο από τη πολιτεία αγαθό; Δεν υποχρεούται ο κύριος πάροχος της Ελλάδας (ΟΤΕ) να παρέχει τις υπηρεσίες του εντός συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος; Ή είναι όποτε γουστάρει?!?!?!?!

Για όνομα!...

@ ADSLgr.com All rights reserved.