PDA

Επιστροφή στο Forum : FBI!!!ΕΠΕΙΓΟΝ!!!ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!



kounoupi
14-01-04, 15:58
ελαβα αυτο το μαιλ χτες,ειναι καποιο αστειο που κανουν μεσο νετ η ειναι σοβαρο;
Ladies and Gentlemen,
Downloading of Movies, MP3s and Software is illegal and punishable by law.

We hereby inform you that your computer was scanned under the IP 193.43.102.146 . The
contents of your computer were confiscated as an evidence, and you will be indicated.
You get the charge in writing, in the next days.
In the Reference code: #18023, are all files, that we found on your computer.

The sender address of this mail was masked, to fend off mail bombs.


- You get more detailed information by the Federal Bureau of Investigation -FBI-
- Department for "Illegal Internet Downloads", Room 7350
- 935 Pennsylvania Avenue
- Washington, DC 20535, USA
- (202) 324-3000

psyxakias
14-01-04, 16:00
worm είναι: http://www.viruslist.com/eng/viruslist.html?id=603668

aelius_maximus
14-01-04, 21:07
Εδώ είναι που λένε 'αμάν μας έπιασαν'. Το ότι είναι παράνομα όλα αυτά που λέει το mail δεν είναι ψέμα. Τώρα από εκεί και πέρα αν είναι γνήσιο ή όχι ποιος ξέρει? Προφανώς ένα τέτοιου είδους mail μπορεί ο καθένας να στείλει!

del_ahmettt
14-01-04, 21:19
"Downloading of Movies, MP3s and Software is illegal and punishable by law."

Ετσι όπως περιγράφεται ,εννοεί ο συγγραφέας οτι το κατέβασμα όλων μα όλων των movies,mp3s kai software είναι παράνομο!
Κάτι το οποιο φυσικά δεν ισχύει!
Ενώ κανονικά το κατεβασμα των copyrighted είναι παράνομο.
Κανένας νομικός του FBI,δεν θα έπεφτε ποτέ σ' αυτή τη γκάφα!
Και σίγουρα το ύφος θα ήταν πιο formal.

Με λίγα λόγια ,αλλή μια χαζομάρα που διαδίδεται στο Internet.

PALADIN
14-01-04, 21:34
μαμάααααα!

Dreamkid
14-01-04, 22:21
We hereby inform you that your computer r s scanned under the IP 193.43.102.146 . The
contents of your computer were confiscated as an evidence, and you will be indicated.
You get the charge in writing, in the next days.


Εγώ στην θέση σου, θα απαντούσα στα τυπάκια που σου έστειλαν το email αυτό (αν φυσικά δεν είναι σκουληκάκι ή φάρσα) με δύο λέξεις...


ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ !!!

(κοινώς τσου ρε Λάκηδες) :lol: :lol: :lol:

ABEZ
15-01-04, 02:08
Μια φορά kounoupi, έχεις πολλή πλάκα γιατί φαίνεσαι «ένοχος» μέχρι τα μπούνια :wink: :mrgreen:

Gothic
15-01-04, 02:22
Αν απαντήσεις βέβαια σε οποιοδήποτε email αυτού του τύπου, ξέρουν οτι είναι ενεργό και δουλεύει και θα αποκτήσεις τιμητική θέση σε όλα τα spam lists. :mrgreen:

JediMasterMANIAC
15-01-04, 13:12
απλα κανε ενα ban :P

nEC
15-01-04, 15:02
.ακυρο.

The_StarGazer
15-01-04, 15:21
ΤΟ FBI ΘΑ ΜΑΣ ΚΛ@ΣΕΙ ONE MANDRA. U KNOW MANDRA ????
ή αλλιως THEY WILL FART US A WALL

idleboneZ
15-01-04, 15:53
My Balls are moving.... :mrgreen: :mrgreen:

Παντως τα 2-3 δευτερολεπτα τα πρωτα κουνουπι οταν το διαβαζες πρεπει να ητανε πολυ ηττα....χεχεχε :lol: :lol:

kounoupi
16-01-04, 02:37
χεχε ηττα δεν θα πει τιποτα!!!οσο για το οτι δειχνω ενοχος ενα εχω να πω.Ειμαι τοσο ενοχος οσο ολοι που ειμαστε στο φορουμ.Ολοι εχουμε κατεβασει καποια ταινια.καποιο εμ πι θρι και καποιο προγραματακι.Αυτα εχω κατεβασει και εγω αλλα το θεμα ειναι οτι και ενα να κατεβασεις παρανομος εισαι και παλι.Χαιρομαι που ειναι ιος παντος :)Παντος το μυνηματακι το εσβησα αμεσως οποτε δεν μπορω να απαντησω.Αλλωστε ειναι ιος και το μαιλ το εστειλε ο τυπος(η τυπισα) χωρις να το γνωριζει.Ετσι λειτουργει ο ιος.

Gothic
16-01-04, 03:57
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς kounoupi, είμαι καθ'όλα νόμιμος και τα πάντα στο ΠιΣί μου είναι νόμιμα αγορασμένα. Ντροπή στους παράνομοι, ντροπή.
(Μας διαβάζει και το Carnivore)

ΥΓ. Σκίζεται ο empire να γλυτώσει μερικά kb να φορτώνει πιο γρήγορα το forum, και σκάει ο idleboneZ με την υπογραφή του και τα σκίζει όλα :P
Παίδί μου κανένα resize δεν μπορείς να κάνεις; :mrgreen:

Gothic @ 10MBps

idleboneZ
16-01-04, 04:07
ΥΓ. Σκίζεται ο empire να γλυτώσει μερικά kb να φορτώνει πιο γρήγορα το forum, και σκάει ο idleboneZ με την υπογραφή του και τα σκίζει όλα :P
Παίδί μου κανένα resize δεν μπορείς να κάνεις; :mrgreen:

Gothic @ 10MBps

Φιλε μου goth το εχω υποψη μου να το κανω. Μολις ανεβασω το .jpg σε δικο μου site 8α το κανω resize :wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.